Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti hallottátok már azt a női...

Ti hallottátok már azt a női nevet, hogy Enéh? Tetszik nektek, gyereketeknek adnátok?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm így nevezte el a nemrég született kislányát, és Eninek becézi. Meglepődtem, mikor megtudtam, hogy ezt a nevet választotta a kicsinek, én még sosem hallottam. Ti ismeritek? Tetszik nektek?

2016. máj. 13. 22:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem emlékszem, hgy hallottam volna, de nekem elég nehezen kiejthetően, idegennek tűnik. Hozzáteszem, valóban vannak rosszabb nevek ennél (ezektől a Laráktól, meg Loláktól engem is a hideg kiráz), csak ahogy kimondom, az vhogy nagyon szokatlan, nehezen áll rá a nyelvem.
2016. máj. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim válasza:
76%
Miért ne adnám ? Nehogy már ciki legyen Magyarországon magyar nevet adnom. Az eszem megáll. Inkább ez, mint Fanni, Mia, Kira és hasonló, főleg germán borzadályok (Brünhilda).
2016. máj. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
87%
utolsó, minden szavaddal egyetértek. Akinek nem ciki a Mira, Zara, Amira, Benett, Noel, annak ne legyen ciki egy Magyar név se.
2016. máj. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
46%
Már hallottam, de nem tetszik.
2016. jún. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem tetszik, Ené változatban rajta van a névlistámon.
2016. szept. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
46%

Ez az Enikő név régebbi alakja.

Nekem inkább az utóbbi változat tetszik.

2016. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 lombi74 válasza:
64%
Nem tehén. Fiatal nőstény szarvas. Szép név.
2017. szept. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Én örlök neki, ha nem hal ki teljesen ez a név, mert ritkán gyan de még adják. Hogy szép e vagy nem az teljesen szubjektiv, viszont én ugy tudom, hogy a végén a h néma betu, vagyis le van irva ugyan, de a fent irt Ené-nek kell ejteni e nevet.
2020. jan. 20. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
76%
Nekem Enéh a nevem, érdekességként kerestem rá, és szomorú hogy ennyi ember nem szereti az igazi magyar neveket, és inkább a hétköznapi, unalmas neveket adná a gyerekeiknek. Természetesen nem azért védem mert az én nevem, igazából annyira nem szeretem, hisz sok a buta ember és átkeresztel másnak mert "ő azt jobban tudja" de szerintem a h a végén nem az idegenséget adja hanem inkább a lágysásot és szerénységet. Szerintem összeségében ez egy szép név, persze nem tetszhet mindenkinek. Elég kevés Enéh van a világon, remélem azért úgy-ahogy de fentmarad. Eredeti jelentése egyébként nőstény szarvas, a fiatal tehén csak egy újabb kigondolás
2023. nov. 13. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!