Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha nem vagyok biztos a gyerekv...

Ha nem vagyok biztos a gyerekvállalásban, akkor mi a jobb döntés?

Figyelt kérdés

Nem igazán érzek semmi különöset, ha kisbabát látok. Pedig mások mindig olvadoznak, nevetgélnek, dicsérgetik, szagolgatják, kézbe akarják venni stb.

Honnan tudhatom előre, hogy a saját gyerekemmel máshogy lesz majd?


Vagy az sem baj, ha a saját gyerekem se hoz ki ilyen érzelmi áradatot? Anélkül is lehetek jó anya, nem?


Idegesít a gyereksírás is, a nyálat nem bírom elviselni magamon, azonnal le kell törölnöm, mert megőrülök. Fogzás alatt meg ez általános a babáknál...


Szeretnék gyereket majd, de soha nem leszek biztos ebben 100%-ig. Egy másik kérdésnél is többen írták, hogy hullámzó a lelkesedésük gyerekvállalás ügyében.


Ilyenkor jobb, ha várok a biztosra, ami lehet sosem jön el (kicsúszok az időből) vagy ha vállalok és igyekszem helyt állni?


2016. máj. 18. 18:52
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Én sem olvadtam el a másétól, meredten én is néztem ha üvölt egy gyerek..De attól anya vagyok, és az enyém teljesen más, sőt már elolvadok a másétól is :)) Ezen nem kell agyalni.
2016. máj. 18. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát pedig nem árt "agyalni". Jobb ez, mint agyatlanul lesz, ami lesz alapon belevágni!


Az, ha nem olvadsz el minden babától, nem gond.

Az viszont igen, ha úgy vállalsz gyereket, hogy nem érzel rá IGAZI vágyat.

Ne vállalj csak azért, mert 1) "ez az élet rendje", 2) "kicsúszok az időből"!

2016. máj. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem vallalj nyugodtan, az nagyon nagyon ritka, ha valaki a sajat gyereketol nem ajul el :D en regen nagyon utaltam a gyerekeket, aztan szuletett egy ocsem, ot anyukam egesz terhessege alatt nagyon nem vartam, aztan amint meglattam a korhazba elolvadtam, imadom azota is. Nemreg szuletett sajat babam, o mikor megszuletett, akkor erzelmileg leblokkoltam, nem tudtam mit erezni. Csak voltam, nem tudtam, hogy mi van. Szerintem nem tudtam felfogni. De aztan most mar lassan 4 honapos, annyira imadom, hogy nincsenek ra szavak. A szuletesenel is annyira imadtam, csak teljesen le voltam blokkolva valami miatt :|
2016. máj. 18. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Szerintem is kell agyalni ezen. Mert ez felelősségvállalás és nem csak a szülőről szól, hanem a gyerek életére is kihatással van, hogy milyenek a szülei.


1# Köszi, hogy megosztottad a tapasztalatodat :) De sajnos az, hogy veled így volt, még nem garancia arra, hogy nálam is így lesz.


2# Akkor mi az az igazi vágy a gyerekre? Légyszi fejtsd ki, mert én nem tudom.

2016. máj. 18. 19:07
 5/9 A kérdező kommentje:
3# Rokonságban született bő fél éve baba és ő sem hatott meg, pedig sokat foglalkoztam vele. Néha aranyos, néha idegesít, de nem mondanám, hogy szeretem.
2016. máj. 18. 19:11
 6/9 anonim ***** válasza:
Az igazi vágy olyan, amit nem kell magyarázni, mert érzed. Zsigeri késztetés, hogy valakit felnevelj, dédelgess, szeress, átadd neki azt, amit értékesnek gondolsz... Ezért képes vagy háttérbe szorítani önmagad. Örömmel adni az idődet, erődet...
2016. máj. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
27%

Mit szeretnél hallani? Ha nem akarsz, ne vállalj gyereket. Nem kötelező.


Leírták páran mit tapasztaltak. Azért valóban ne vállalj csak, mert jaj kicsúszol az időből, de legalább ekkora marhaság azért nem vállalni - mikor amúgy szeretnél sajátot- mert jaj nem olvadsz el másétól. Ebből még nem következik egyenesen az, hogy a sajátodat is utálni fogod.


Senki sem tudja neked megmondani, mit fogsz érezni a saját gyerekeddel, azt csak te fogod tudni majd akkor mikor már meglesz. Ez egy ilyen dolog. Az életben sok mindent nem lehet előre pontosan tudni. Ezt neked kell eldönteni.

2016. máj. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 KiaraPro ***** válasza:
70%
En gyerekkorom ota mondtam h. Nem akarok, kb 26 eves koromig. Akkor egyszerre jottek a hormonok, es fordult a kocka. Nagyon akartam, es hosszu probalkozas utan vegre osszejott a ferjemmel. Es amikor vegre pozitivat teszteltem, eletem legboldogabb pillanata volt. Elmentem az orvoshoz es kozolte h ne eljem bele magam, lehet h. Meg sem marad. Annyira lehuzott a hirrel, h azota nem erzem azt, amit szerintem kene. Nem imadom a gondolatat, hanem egyszeruen semlegesek az erzeseim iranta, valoszinuleg azert, mert a rossz hir miatt kialakult egy vedelmi gat, ami nem engedi h. Beleeljem magam eletem legnagyobb boldogsagaba. Viszont megkerdeztem a baratnoimet akik szultek h. Mit ereztek a terhesseg alatt, es mindegyik azt mondta, h a baba irant semmit. Orultek h jon, de mivel meg nem talalkoztak veluk, nem tudtak mit erezni. Viszont mikor megszuletett ez megvaltozott, azota imadjak. Utanaolvastam es kiderult h ez gyakori eset. Ja, es se regen, se most nem birtam masok gyerekeit. Szoval ha erzed mar a vagyat arra, h legyen gyereked, akkor vallald szerintem. Elotte viszont nem tudom, mert olyan velem nem volt, de a baratnom varatlanul lett terhes, meg nem akart gyereket, de imadja. Valoszinuleg ez osszetettebb pszichologiai dolog, es mint minden mas esetben itt is kijelentheto: minden ember mas. :) bocs h hosszu lett. Ja, es johet a szokasos lepontozas :)
2016. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Más gyerekéért én sem voltam gyerekvállalás előtt oda, a sajátomat imádom. Én nagyon vágytam rá, hogy legyen, egyik pillanatról a másikra kattant be nálam valami, mikor eljegyzett a férjem annó. Igaz, hogy mással nem is tudtam volna elképzelni a gyerekvállalást, és sok olyan történetet olvastam itt is, ahol a párjuk miatt változott meg a hozzáállásuk.


A gyerek utáni vágy szerintem olyan, hogy hiába sorakoztatna fel bárki bármilyen érvet, te akkor is akarod.

2016. máj. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!