Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak egyesek...

Miért vállalnak egyesek gyereket házasságon kívül?

Figyelt kérdés

Tudom rosszul hangzik a kérdés, de csak kiváncsiság miatt kérdezem.


Szóval úgy értem, hogy ha már egy tartós kapcsolatban valaki tervezi a babát (szóval nem csak véletlenül csúszott be!), akkor miért nem akarnak megházasodni előtte, hogy mégis az a gyerek egy családba szülessen. Születésekor ne legyen olyan probléma, hogy most melyik nevet kapja, vagy a gyerek csak az anya nevét viseli. Ha meg is akarják kereszteltetni, akkor is problémákba ütköznének mert házasságon kívüli gyerek. Nem egy nagy ceremóniáról beszélek, csak annyi, hogy ingyen aláírják a papírokat. Miért nem akarnak egyesek megházasodni? Azt megértem, ha nem gondolják, hogy sokáig együtt maradnak és akkor a házasság fölösleges lenne. De ha már közös családot terveznek, akkor a házasság ilyen esetekben miért nem jön szóba? Mi az oka annak, hogy ha együtt is tervezik leélni az életüket nem szeretnének megházasodni?



2016. máj. 28. 18:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
69%

"Engem kiskorom óta úgy neveltek, hogy ha tényleg szereted a partneredet, komolyan gondoljátok a jövőtöket, akkor összeházasodtok."


mondjuk ez nem egy érv mások elítélésére. Engem meg arra készítettek egész életemben, hogy menjek majd egyetemre (sokat mentünk kiállításra, könyvtárba, stb.), és akkor ítéljem el a fodrászokat? mi lenne, ha inkább elfogadnám őket és nem törődnék ilyenekkel szombat este? tényleg, nem is törődöm.:D

2016. máj. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 Rea25 ***** válasza:
78%

Mi 14 éve leszünk együtt 2 gyerekünk ban a harmadik is úton van 😌

Mi csak azért házasodunk meg , hogy az adó kedvezményt igénybe tudja venni s párom amúgy eszünkbe sem jutna. 😙

2016. máj. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy jött ki a lépés, hogy házasok voltunk már, mire a kisebbik gyerekünk megszületett (a nagy korábbi kapcsolatból született, a férjem nem vér szerinti apja), de nem így terveztük. Csak éppen már másfél éve próbálkoztunk sikertelenül, amikor amúgy úgy határoztunk, hogy összeházasodunk. Az a vicces benne, hogy egy hónappal később megfogant az öcskös :D

Egyébként nem tudom, miért nem volt nekünk fontos a gyerekvállaláshoz a házasság. Csak. Nekünk ehhez nem volt szükséges, hogy az állam elismerje a kapcsolatunkat, ettől még mi ugyanúgy család voltunk akkor is, mint most.

Azért döntöttünk úgy, hogy összeházasodunk (mármint azért lett sürgős, mert amúgy is összeházasodtunk volna, csak úgy voltunk vele, hogy bőven ráér az később is), mert a férjemnek tele lett a hócipője azzal, hogy a nagyobbik gyerek ügyében ő az iskolájában nem járhat el, mert hivatalosan nem szülő, miközben a gyerek vér szerinti apja rá se bagózik, féléves kora óta nem is látta. Közös gyerekké fogadáshoz viszont házasnak kell lenni. Ennyi, ezért volt fontos. A tesó vállalásához egyáltalán nem volt szükséges az, hogy mi összeházasodjunk.


Ettől még persze nem közömbös a számomra, hogy házasok lettünk, tök jó, örülök, hogy ezt megléptük, de csak úgy, önmagában nekünk nem lett volna sürgős.

2016. máj. 28. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:

Én megértem mind a két félt, különösebben ez sosem érdekelt, nem vagyok vallásos sem, hogy bűnnek tartsam a házasságon kívüli gyerekeket. Csak egy egyszerű kiváncsiság volt. Annyi volt a célja a kérdésnek, hogy meglássam ezeknek az embereknek a gondolkodását is.


És mégis hol mondtam azt kedves 11. hogy én az olyanokat, akik nem akarnak megházasodni, elítélem? Mondtam olyat, hogy szerintem ez egy rettenetes hiba és szégyelniük kellene magukat mert bűnös életet élnek? Mert szerintem nem. Csak olvasd el a legelső mondatot, amit írtam.


Köszönöm mindenki válaszát.

2016. máj. 28. 21:38
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Van aki nagy, hagyományos esküvővel akarja ünnepelni a házasságkötését, az viszont cseppet sem olcsó. A rászánt pénzt inkább babakelengyére költi.
2016. máj. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
100%

Azt gondolom, hogy 5 év együttlét, 4 év együttélés után a fiam családba született. Hogy miért nem akar házasodni a párom? Rejtély...

Én sem akartam soha házasság nélkül szülni, de hát ez van.

2016. máj. 28. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
Szóval vagy egy bazi nagy esküvő vagy semmilyen? Ezt viszont már végkép nem értem. Mi a gond a kis esküvővel a szűk családi körben? Csak az az igazi esküvő ha a gatyád is rámegy? Nem egy gyémánt palotában kell esküdni ha nincs rá elég pénz. De ha nincs az embernek annyire sem pénze, hogy egy vacsorára meghívjon egy pár embert, akkor gyerekre már hol lenne pénzük?
2016. máj. 28. 22:34
 18/36 Lina63 ***** válasza:
100%
Mi terveztük a babát, hogy mikor legyen, férjemnek egy kikötése volt, hogy akkor esküvő (ő régimódi ilyen téren). Nekem meg csak egy darab papír... Én simán szültem volna házasság nélkül is.
2016. máj. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
42%

2 gyerekünk van, 21 éves kapcsolatban élünk, és család vagyunk, ha tetszik neked, ha nem, esküvő nélkül is. Egyébként a megjegyzésed felháborító, picit gondolkodj el. Azért nem házasodtunk össze, mert egyikünket sem érdekelte. Aztán amikor a sok hozzád hasonló kötekedése miatt lassan minket is majdnem zavart, akkor meg másra kellett a pénz, igen, sokkal fontosabb dolgokra. Bizony, nem vagyunk egyformák, mindenkinek más a fontos. ;)

A gyerekeink meg vannak keresztelve egyébként, nem mindenki ilyen vaskalapos, még a papok között sem, mint te.

2016. máj. 28. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok házas,de mondjuk el lehet menni két tanúval is házasodni annak akinek ez fontos.Nem kell erre pénzt költeni,ha valaki nem akar.

A gyerekünket egyébként simán megkeresztelte az első pap akit felkértünk

2016. máj. 28. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!