Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak egyesek...

Miért vállalnak egyesek gyereket házasságon kívül?

Figyelt kérdés

Tudom rosszul hangzik a kérdés, de csak kiváncsiság miatt kérdezem.


Szóval úgy értem, hogy ha már egy tartós kapcsolatban valaki tervezi a babát (szóval nem csak véletlenül csúszott be!), akkor miért nem akarnak megházasodni előtte, hogy mégis az a gyerek egy családba szülessen. Születésekor ne legyen olyan probléma, hogy most melyik nevet kapja, vagy a gyerek csak az anya nevét viseli. Ha meg is akarják kereszteltetni, akkor is problémákba ütköznének mert házasságon kívüli gyerek. Nem egy nagy ceremóniáról beszélek, csak annyi, hogy ingyen aláírják a papírokat. Miért nem akarnak egyesek megházasodni? Azt megértem, ha nem gondolják, hogy sokáig együtt maradnak és akkor a házasság fölösleges lenne. De ha már közös családot terveznek, akkor a házasság ilyen esetekben miért nem jön szóba? Mi az oka annak, hogy ha együtt is tervezik leélni az életüket nem szeretnének megházasodni?



2016. máj. 28. 18:29
1 2 3 4
 21/36 A kérdező kommentje:
Melyik megjegyzésem felháborító? Az, hogy leírtam, hogy csak kíváncsiságból kérdezem, nem pedig rosszból?
2016. máj. 28. 22:57
 22/36 anonim ***** válasza:
72%

"hogy mégis az a gyerek egy családba szülessen"


Mint többen kiemelték, de neked látszólag gondjaid vannak a szövegértelmezéssel, EZ a mondatod bicskanyitogató! Mert nem a házsságtól lesz valaki család.

2016. máj. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
És ha elolvasod a legelsö mondatomat, megérted.
2016. máj. 29. 08:13
 24/36 A kérdező kommentje:
De mindegy. Tudtam, hogy ugyis lesz az az egy valaki, aki majd valamibe beleköt.
2016. máj. 29. 08:14
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha előre bejelented, hogy megsérted a másikat, akkor már nem is sértés, mert te nem is úgy gondolod...nagy a baj nálad. Előbb nőj fel, házasodj meg, gyereket meg akkor vállalj, ha felfogtad, mi a probléma.
2016. máj. 29. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:

Én leírtam a dolgokat az én szemszögemből, hogy én nekem hogyan is állnak a dolgok. Hol írtam azt, hogy ez egy szánalmas dolog, hogy valaki csak úgy házasságon kívül gyereket vállal? Sehol. De a magyarok már csak ilyenek is, mindenben a rosszat keresik, azt, hogy hol is lehet belekötni a másikba.

Én egyszerűen leírtam az én állaspontomat, hogy nekem mit jelent a család, a házasság és a gyerek. Nem azt, hogy minden más elfogadhatatlan. A kérdésem teljesen másképp nézne ki, ha én lenézném az ilyen embereket. Mindössze az ő szemszögükből akartam hallani a dolgokat.

2016. máj. 29. 08:42
 27/36 anonim ***** válasza:
100%

"Szóval vagy egy bazi nagy esküvő vagy semmilyen? Ezt viszont már végkép nem értem."


13-as vagyok. Nézd, mi is úgy voltunk vele, hogy azért sem gondoltuk, hogy pár éven belül összeházasodunk, mert volt egy tök jó elképzelésünk arról, hogy ha majd egyszer lesz annyi pénzünk, akkor milyen lagzit szeretnénk. Igen, sok pénzbe került volna. De olyan jól kitaláltuk, hogy nem szerettünk volna rajta változtatni. És simán elbabáztunk volna nem-házasként is, ha majd egyszer valamikor olyan esküvőnk lesz, amilyet megálmodtunk. Aztán végül mégis a gazdaságos verziót csináltuk meg, mert a nagyobbik gyerekünk érdeke azért csak fontosabb volt annál, hogy milyen jó bulit tudnánk rittyenteni, ha egyszer valamikor sok pénzünk lesz.

2016. máj. 29. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, magyarázhatod a bizonyítványod. Egyértelműen látszik minden szavadból, mi a véleményed "egyesekről", akiknek szerinted "nem családba születik a gyereke". Kár a gőzért, a hiba nálad van, senki nem értett félre semmit. További kellemes értetlenkedést.
2016. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%

"Engem kiskorom óta úgy neveltek, hogy ha tényleg szereted a partneredet, komolyan gondoljátok a jövőtöket, akkor összeházasodtok."


Mást meg úgy neveltek,hogy a szeretet nem papír függvénye. Nálunk a férjem akart házasodni, nekem mindegy volt. Házasság nélkül is vállaltam volna gyereket.


Amúgy ateisták vagyunk, úgyhogy a keresztelő meg a hasonló baromságok ki vannak zárva. És kapaszkodj meg, a gyerekek nem az apa, hanem a kettőnk nevét viselik, mert a férjem is felvette az enyémet...

2016. máj. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
32%

Na most elore tudom h le leszek pontot a, de nem erdekel. Bocs h nem a kérdésre válaszolok, csak annyira birom mikor mindenki azzal jon h a házasság csak egy papir, azzal ugysem megyunk semmire, hisz nem attol csalad a csalad. Nos az utolso részével egyet is ertek h nem attol csalad a csalad.


Viszont aki azt állítja h csak egy papir az tisztaban van ennek a jelentésével? Ez nemcsak egy papir. Azok tisztaban vannak pl azzal ha a házastárs esetleg meghal akkor az élettárs pl egyaltalan nem örököl? Na akkor mar nem csak egy papir, ugye?

2016. máj. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!