Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vállalnak egyesek...

Miért vállalnak egyesek gyereket házasságon kívül?

Figyelt kérdés

Tudom rosszul hangzik a kérdés, de csak kiváncsiság miatt kérdezem.


Szóval úgy értem, hogy ha már egy tartós kapcsolatban valaki tervezi a babát (szóval nem csak véletlenül csúszott be!), akkor miért nem akarnak megházasodni előtte, hogy mégis az a gyerek egy családba szülessen. Születésekor ne legyen olyan probléma, hogy most melyik nevet kapja, vagy a gyerek csak az anya nevét viseli. Ha meg is akarják kereszteltetni, akkor is problémákba ütköznének mert házasságon kívüli gyerek. Nem egy nagy ceremóniáról beszélek, csak annyi, hogy ingyen aláírják a papírokat. Miért nem akarnak egyesek megházasodni? Azt megértem, ha nem gondolják, hogy sokáig együtt maradnak és akkor a házasság fölösleges lenne. De ha már közös családot terveznek, akkor a házasság ilyen esetekben miért nem jön szóba? Mi az oka annak, hogy ha együtt is tervezik leélni az életüket nem szeretnének megházasodni?



2016. máj. 28. 18:29
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
75%
Igen, mi tisztában vagyunk vele, ez a része is meg van oldva, van jogrendszer, vannak közjegyzők, ügyvédek, biztosítások, kedvezményezettek, függetlenül a családi állapottól. És nem gondoljuk, hogy csak egy papír, csakhogy minket speciel nem izgat, mások meg azt csinálnak amit akarnak, ahogy mi is. :)
2016. máj. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
75%

Kedves utolso, sajnos nagykon kevesen vannak tisztaban ezzel es csak ravagjak h ez csak egy papir. Nincsenek tisztaban az esetleges későbbi jogi következménnyel.

A kommentem azokra vonatkozott. 😊

2016. máj. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
A mi köreinkben viszont mindenki tisztában van vele. Nyilván van, aki nincs.
2016. máj. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Mi nem vagyunk házasok. Párom szerint csak egx papir,de majd ha lesz rá keret,úgyis elvesz. Jelenleg a babának veszünk meg mindent,szeretnénk lakást és új autót is majd és egy harmadik gyereket is. Majd elötte házasodunk az adó miatt. És nem kell lagzi,de nekem az se kell,hogy anyakönyvezetö és annyi.Egy szolid kis esküvő és ennyi. A lakás közös néven lesz,halál esetén a gyerekeink örökölnek úgyis,akkor mi számítana ez ügyben? Örököljenek ők,nem kell nekem ... Szeretnék házasodni,de fontosabb dolgok is vannak. És nem várunk azért 30-40éves korunkig a gyerekkel,csak hogy házasok legyünk. A lakád meg amúgy is hitel lesz.
2016. máj. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is, páromnak is volt egy-egy rosszul végződött házassága, így nem hiszünk a házasságban, nekünk ez volt az ok, valamint az, hogy nem egy papír fogja összetartani a kapcsolatot. Nem akartunk sem a gyerekek előtt, sem most házasodni és számunkra ez így jó már tizenegy éve.
2016. máj. 30. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Szerintem , lehet, hogy szerencsétlen lett a kérdés megfogalmazása, és arra ugranak egyesek.


Talán szerencsésebb lett volna a házasságon kívül helyett házasság nélkült vagy házasság előttöt írni.


De teljesen egyetértek, tényleg értehetetlen, nekem is.


Hiszen ha olyan egyetértésben, összetartozásban élnek "mintha" házasok lennének, akkor nem annyira a "papír", hanem a kettejükön kívüli világ előtti kinyilatkoztatás hiányzik "csak".


Hogy ahelyett, hogy a másiknak mondaná -csak- ,hogy szeretlek, téged, és kizárólag, a közösségnek, a családjaik előtt a tágabb társadalmi közösségnek "jelentik ki" közösen, ketten, egyemberként, hogy "szeretjük egymást, és kizárólag".


Szerintem, ahol korábbi sérülések miatt vagy anyagiak miatt, stb várnak a házasságkötéssel, ott a gyerek is korán jön. De nem baj, csak szeressék a gyereket.


Szerintem a házasság nem kötésnek inkább az az oka, hogy a pár -akár külön.külön, akár párként is- nem tartja fontosnak a párkapcsolaton kívül más közösséghez tartozást. Mint akár a saját, akár a párja családjához, akár a vallási vagy a társadalmi közösséghez. Hogy az miért lehet, azt nem tudom. Öncentrikusság? Elszigeteltség?

2016. jún. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!