Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek jogosan szóltam...

Szerintetek jogosan szóltam az anyukénak?

Figyelt kérdés

Osztálykiránduláson voltunk, gyerekeink egymás mellett ültek. Rettentő hosszú volt a nap, hazafele késő este már nem bírtak a gyerekek magukkal. Kimondottan nem rosszalkodtak, csak pörögtek , de a helyükön maradtak. Nem mondom, hogy nem volt idegesítő a vihogás, szenvedés, de semmi rosszat nem csináltak. Párszor odaszóltam, de ilyen fáradtan nem igen hatásos már. 4-kor keltek hajnalban, este 9-kor volt az eset. Szóval a másik gyerek anyukája megunta és vizes flakonnal fejbekólinotta őket. Nemfájt az szerintem, de az enyém az ilyen dolgokra hiperérzékeny. Főleg más szülőtől. Még tőlem is. Ő ilyen lelkületű. Nulla önbizalom, mások előtt alig mer megszólalni. Na ez a kólintás hatásos is volt, hátradőlt és nem sírt, de nyelte a könnyeit.

Én szóltam a másik anyukának, hogy legyen szives beszélje meg vele, mert szerintem egyrészt nem ez volt a módja, meg az én gyerekemnek ezzel odavág a következő két hétre az tuti. Ő azt mondta nem áll számdékába visszaszívni, mert látta én is hiába szóltam. Na végülis mondott neki valamit, de láttam baromira nem tetszik , mert magának adott igazat.

Tényleg nem csináltak rosszat, eleve a tanár is rájuk szólt volna, aki mögöttük ült. Egyszerűen csak szenvedtek, fetrengtek, de a helyükön. Ha rosszalkodnak én megfogom az enyémet és elviszem onnan lenyugodni, de itt nem éreztem, hogy annyira kell a vasszigor hisz tényleg a fáradság volt az oka, szemeik keresztbeálltak már.


2016. jún. 2. 12:25
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
17%
Nem venném szívesen, ha más nevelné a gyerekemet, akár verbális szinten. Az én dolgom a sajátomat leállítani, ha engem vagy pláne mást zavar. Szóval az szerintem teljesen jogos, hogy te szóltál a másik anyukának, mert a te gyerekedet ő ne nevelje, és ne hatalmazza fel magát az intézkedésre, viszont valahol perverz módon megértem részben őt is, hogy te nem jutottál velük semmire, talán őt is zavarta, így intézkedett...
2016. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
84%
Én nagyon mérges lettem volna, nem normális, hogy más nő az én gyerekemet üti, akár milyen "rossz" is.
2016. jún. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

Aki gyerekközösséggel megy kirándulni, annak bírnia kellene a több gyerek okozta nyüzsgést.

A szülő csak kísérő. Nincs joga a saját gyerekén kívül más gyereket fegyelmezni, hacsak nem olyan dologról van szó, ami veszélyes lehet a gyerekre, vagy másra.

2016. jún. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Na, hat en nem turtem volna ilyen higgadtan, h mas anyuka utogeti a gyerekemet, akar rossz, akar nem. En sem nyulok a mas gyerekehez, max raszolok, igy mas se erjen hozza az en gyerekemhez. Mi mondjuk kulfoldon elunk es egy ilyen esetert siman feljelentenenek. Az egy dolog, ha normalisan raszol, de ne kolintgassa fejbe plane flakonnal. Nem is erem, h egyes emberek hogy veszik a batorsagot arra, h mas gyerekehez hozzanyulnak ilyen esetben.
2016. jún. 2. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
98%
Én azért nem szoktam kiakadni, ha verbálisan fegyelmezi más szülő az én gyerekemet. Viszont ha fizikailag bántalmazná, én megtépném, azt biztos.
2016. jún. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Én magam szigorú szülő vagyok. Máshol meg pláne ne viselkedjen csúnyán a gyerekem , de itthon sem. De ez tényleg nem tartozott abba a kategóriába. Reggel nem is voltak ilyenek és egész nap sem. Persze elfáradtak. Van gyerek aki ha fáradt felpörög, a másik alszik. Nem egyformák. Az enyém túlpörög.

Más gyerekéhez soha életben nem nyúltam, pedig amikor szemenköpte az egyik az enyémet, na akkor lett volna kedvem egy nagy taslához, de vettem egy bagy levegőz és csak megkérdeztem tőle nem szégyelli e magát és hány éves is? Nem is mérgesen, de abban a stílusban, hogy aztán nem volt vele gond aznap. Szóval velem is előfordult , hogy más gyerekre szóltam, de fizikailag akkor sem nyúltam hozzá. Pedig egy szemenköpésért az enyém szerintem akkorát kapna, hogy ..na nem is folytatom....

De ha más nyúl az én gyerekemhez nem szeretem. Még ha jogos is. Én ott vagyok, majd én intézem. De most nem volt az. Az enyém kicsi kora ellenére enyhe depis viselkedésre hajlamos, merthogy nincs önbizalom. Nem tudom miért nincs, a másik gyerekem épp ellenkezője...De ez már más téma. Ezért is mertem szólni az anyukának, hogy igenis beszélje meg vele.

2016. jún. 2. 12:55
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
#4-es vagyok. Igen, abszolut megertelek. Sok szulo amugy a mas gyerekevel sokkal szigorubb, mig a sajatja total el van kanaszodva. Nekem ikreim vannak, es en is igyekszem szigoruan nevelni oket, de mivel itthon is a rendet latjak, mint peldamutato magatartast, es a bekesseget, ezert mas gyerekkel szemben is bekesek. Mig sajna talalkoztam en is par olyan kolyokkel, akit megteptem volna - miutan ok nelkul belerugott az en teljesen baratsagosan kozeledo kisfiamba - de en is ugy tettem, ahogy Te, h nagy levego es csak csunyan neztem a szulore. Nehez volt, de mar csak tiszteletbol sem nyulnek mas gyerekehez meg akkor sem, ha megerdemelne.
2016. jún. 2. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Mindenben egyetértek veled és szerintem nagyon helyesen reagáltál. Jól tetted, hogy szóltál. A saját gyerekemet, lehet, fejbe kólintom üres palackkal, (bár csak még jobban vihogna tőle) de másét soha.
2016. jún. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Sok mindent tolerálok más szülőtől, de ezt nem tudtam volna ilyen higgadtan megoldani, gratulálok hozzá. Amúgy szerintem igazad van.
2016. jún. 2. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem, miért volt erre szükség. Ha annyira értetlen, hogy nem használ a szép szó, akkor neked kell a sajátodat helyretenni, nem másnak. A másik anyukának csak annyiban volt valamennyire igaza, hogy neked nem fogadtak szót, de ettől mêg nem ez a megoldás, az biztos.

Azt viszont nem értem, mit keresnek szülők az osztálykiránduláson. Minden gyerekkel ment valaki, egy szülő, egy gyerek? Vagy nem mindegyikkel? Az még rosszabb. Többek között az ilyen esetek miatt sem helyeslem, mert elmosódnak a kompetenciahatárok.

2016. jún. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!