Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartják sokan jobbnak a...

Miért tartják sokan jobbnak a régi neveltetést a napjainkbelinél, ha azt látom hogy rengeteg felnőtt pont amiatt lett lelki sérült hogy ütötték vágták őket?

Figyelt kérdés
2016. jún. 5. 07:11
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

" nem volt légzésfigyelőm (mégis megértem a 18. születésnapomat, ahogyan sokezer társam is)"


Ez biztos vigasztalja azokat a szülőket, akik kevésbé voltak szerencsések és elvesztették a gyereküket.


Eléggé kicsavart a logikád. Nézd, én dohányzom és nem vagyok rákos, ergo a dohányzás nem okoz rákot! Érted már?

2016. jún. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Egyetértek azokkal akik azt írtak hogy kell a fegyelem és a szabályok hogy érezze a gyerek hogy hol a határ, mi az aminek következménye van.De szerintem ha elverem a gyereket azzal nem vagyok előrébb semmivel sem.
2016. jún. 5. 09:04
 13/17 anonim ***** válasza:
61%
Nagyon sok rossz szülő van, akik kicsit se fegyelmezik a gyereket. Utána meg csodálkoznak, hogy nem tanul, lusta, iszik, követelőzik és szemtelen. Hihetetlen, hogy sokan miket engednek meg maguknak szüleikkel szemben. Soknak nem ártana legalább egy pofon. Ha tetszik ha nem, ez a véleményem. És ez hatásosabb, mint pl. szobafogság, szidás. Ez sok gyereket baromira nem hat meg. Sőt kineveti a szülőt.
2016. jún. 5. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként kaptam már ki aputól. De nem sokszor és nagyon megérdemeltem. Nem vagyok lelkisérült. Szeretem a szüleimet. Ők nem a tv-nek, gépnek vállaltak engem. Foglalkoznak is velem. Szerintem inkább az olyan gyerekek lelkisérültek, akiket nem hallgatják meg a szülei. Amikor nindenki külön szobában tv-zik.
2016. jún. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem régen a szeretet, a dédelgetés és a dicséret hiányzott, ezzel szemben bőven kaptunk verést, szidást, fenyegetést, és tiltást. Valahogy az arány nem mindegy. Keveset magyaráztak, hogy miért nem kéne úgy csinálni, és rögtön ütöttek.
2016. jún. 5. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem itt is mint mindig meg kell találni az aranyközéputat,ez a mai úgymond nevelés arról szól,hogy a gyerek bármit csinálhat,bármikor mindenféle következmény nélkül,nehogy sérüljön a lelke,nincs szabály se korlát mert jaj szegény,hímes tojásként bánnak Vele akire még rászólni se szabad,kinyitja a száját ugranak a szülők,mint a csicskák. Emiatt neveletlen,szemtelen elkényeztetett gyerekek lesznek/lettek, semmi tisztelet,semmi önfegyelem semmi alázat semmi,. ki ha én nem,én mindenek felett. Szerintem az sem volt jobb mikor agyba főbe verték Őket. Na de az,hogy a gyereket megbüntetik,vagy néha kap a fenekére,kamaszként egy-egy pofont a muszáj még nem a verés kategória. Hatalmas sérülést okoz a bazi nagy szabadság pont azért mert szükségük van határokra a fejlődéshez,ahhoz hogy képesek legyenek önállóan élni.
2016. jún. 6. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
45%

Az ilyenek szeretnék, ha ők is ugyanúgy kiélhetnék szadista hajlamaikat gyerekeken ahogy az ő szüleik, tanáraik tették.

Azok az országok, ahol rég tilos gyerekeket verni, ahol a gyermekbantalmazókat már 50 éve sittre teszik egy pofon vagy bugyilehúzás miatt, boldogabbak, gazdagabbak mint azok az országok ahol büntetlenül bántalmaznak gyerekeket.

2016. aug. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!