Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is érez ilyet, ha babára...

Más is érez ilyet, ha babára vágyik?

Figyelt kérdés

Sokat olvasgatok erről a témáról. Ilyenkor elképzelem milyen jó lenne, ha már lenne pocim, ahol ő élhetne és a pici, apró testrészei kifejlődnek. Elképzelem milyen meghatott pillanat lenne, amikor megszületik, milyen szép lenne Őt szoptatni és magamhoz ölelni. Tudok az anyaság nehézségeiről is, de sokszor eszembe jut rengeteg hasonló gondolat.Nem rég megnéztem egy filmet, amiben egy pici baba feküdt az anyukája mellett a kórházban és az apukájával ölelgették a babát. Kicsit sírtam a film végén, vágyakozást és szomorúságot éreztem.


Ilyen érzései vannak az embereknek, ha gyerekre vágynak? Vagy más ilyenkor mit élt meg, amikor gyereket szeretett volna?


A szomorúságot nem igazán tudtam, hogy mégis hogyan értelmezzem. Úgy gondolom még nem kéne gyerekvállalásra vágynom, jelenleg nem állunk úgy. Egyébként teljesen racionálisan gondolkodok, építem a jövőmet, a férjemmel a közös jövőnket és mindig elmondom neki, hogy még 4évig biztos nem lesz gyerekünk, mert nekem most más dolgokra kell koncentráljak és majd később lesz csak babánk. Ezeket mindig teljesen komolyan mondom neki. Nagyon szeretnék megérni az anyaságra és legalább egy jó munkát szeretnék, ahova vissza tudnék majd menni dolgozni. Nem vagyunk anyagiasak, de jelenlegi helyzetben sem lenne a legjobb.


Akkor most én racionálisan elutasítom, de lelkileg vágyok rá? Normálisan a reakcióim és az ellentét, ami bennem van?


Köszönöm, hogy végig olvastad a kérdésemet. Bocsánat a helyesírásért, ha nem vettem volna észre egy-két hibát.


2016. jún. 13. 03:40
 1/8 anonim ***** válasza:
Szép dolog hogy nagyon szeretnel minden körülményt tökéletesre megteremteni es nem felelőtlenül bele szülni a nagy semmibe a leendő kisbabatokat es hogy szeretnel neki mindent megadni. En pont igy éltem meg a baba utáni vágyakozást annak idején es bele is vágtunk annak ellenére hogy meg nem volt minden tökéletes..(hitelből vett házunk sem volt meg egészen felújítva) de bele vágtunk es nem csinalnam másként.. A körülmények közben is kialakultak, de amikor vágysz ra es megkapod na az életed meghatározó szakasza.. Nem biztos hogy négy ev múlva egybol sikerul majd es az sem biztos hogy ugyan ezt érzed majd (termeszetesen ez nagyban függ a mostani korodtol is, illetve hogy a tervek szerint hany gyermeket szeretnetek majd mert mi nők sajnos kifuthatunk az időből) ez a vágyakozás most nagyon mély lehet benned, a jo munka az nagy kérdőjel a mai világban.. Az nem feltétlenül a te hibád ha nem sikerul.. Az ellentét ami benned van normális én magam is voltam hasonlo cipőben mikor első babankat vallatuk (a haz vásárlása utan) mar tobb mint 6 eve voltunk egyutt a férjemmel es vagytunk mar ra mi is... Megvartuk meg sajat kis feszkunk lett, de nem vártunk tovább és tokeletes igy is minden 😉 Drukkolok hogy minél hamarabb sikeruljon megteremteni azt a bizonyos hátteret. A mostani vagyaid hajtani fognak a háttér megteremtéséhez hidd el. 😉😊
2016. jún. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ên nem tudom hány éves vagy, de a vágyaid lehet egyre erősebbek lesznek még nem egyszer bekattansz és úgy mész haza gyereket akarok és kezdjünk hozzá!

Legalábbis nálunk igy volt.

De persze Mind mások vagyunk.

Mi dolgoztunk albérletben voltunk közben spóroltunk.. Nem volt egyszerű.

Végülis azt kell mondjam sose lesz minden tökéletes és arra várni nincs értelme mert az idő telik!

Azóta vettünk egy szép kertes házat a tesója már ide született!

VAn 2 csodaszép gyerek, ház, kocsi,kutya cuca tudod ahogy a nagykönyv irja!

A házon van mut csinálni! Apránkênt haladunk!

Nem hiányzik a gyerekeknek semmi mêg mi itt vagyunk!

Gondolunk a jövőre is úgy terveztük a ház szobáit meg mindent.

2016. jún. 13. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Az életkor nagyon nem mindegy.

Ha húsz éves lennék, akkor talán várnék négy évet (bár nem tudom, miért pont annyit?), ha 30, akkor egy percet sem várnék tovább.

Egy kisbabának/kisgyereknek amúgy sincs anyagilag sem kiugróan sok mindenre szüksége, a költségek inkább az iskoláskorban kezdenek növekedni, szóval ha garantáltan "jobb lesz" később, akkor nem biztos hogy várnék.

Ha a tanulmány az ok, azt is be lehet fejezni gyerek/gyerekek mellett, de talán ez az egyetlen ok, amiért halogatnám.


Egészséges emberben a vágyak nem véletlenül vannak, én azt gondolom.

2016. jún. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem. Engem nem az édes rózsaszín szuszogó csomag vonzott. Amikor arra gondoltam, hogy milyen lehet anyának lenni, akkor nem álomszerű terhességet és meghitt szoptatást vizionáltam (még szerencse, mert rémesen csalódtam volna egy nagyon nehéz terhesség, horrorba illő szülés és hasfájós, refluxos, kínlódós, aggódósós első időszak miatt), hanem arra gondoltam, hogy mennyire szeretném megmutatni neki a világot, megismertetni azzal amit szeretek, megtanítani, amit tudok újra gyerekként játszani...stb.
2016. jún. 13. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Ilyenkor elképzelem milyen jó lenne, ha már lenne pocim, ahol ő élhetne és a pici, apró testrészei kifejlődnek."


Haha, szép kis világ lenne ez, emlékezz majd rá, mikor a hólyagod rettegni fog a magzat rúgásaitól is.:)De egyébként ez tényleg klassz dolog, az ember pl. annyi mindent megtud az emberi testről a magzati ultrahangokon, tényleg nagyon hasznos.


"Elképzelem milyen meghatott pillanat lenne, amikor megszületik"


Ez így van. Olyan kórházban szültem, aminek az a jelmondata, hogy Család születik. És tényleg, a császáromon, amikor a mellkasomra tették, a férjem mögöttem simogatta őt, tényleg család lettünk.


"amiben egy pici baba feküdt az anyukája mellett a kórházban és az apukájával ölelgették a babát."


igen, sosem fogom elfelejti azt a 3 napot, amit hárman együtt töltöttünk a kórházban, családként.


"Tudok az anyaság nehézségeiről is,"


Nekem egyelőre nincsen ilyen, biztos később majd lesz, most remekül megvagyunk a kicsinkkel. nem biztos, hogy nehéz és nem biztos, hogy mindent annak fogsz érezni.


Én nem éreztem ilyesmit, amikor gyereket akartunk, én azt éreztem, hogy gyereket akarok. Mikor terhes voltam, akkor éreztem olyasmiket, mint amiket te leírsz. És teljesen normális, hogy előtte dolgozni akarsz és élni. Én 28 évesen szültem (ez a környezetemben korai), de nem bántam meg, pont jókor!:)


Majd ha megérik rá a helyzeted, akkor legyen gyereketek! Addig meg nyugodtan ábrándozz, csak ne vedd túl komolyan.

2016. jún. 13. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nálam is is ilyen érzések vannak. Soha nem fogom elfelejteni azt, amikor 13évesen azt álmodtam, hogy egy gyönyörű szép nagyhajú pár napos kisbabát tartok a kezemben és tudtam, hogy ő az én picikém. Nem volt senki sem abban az álomban csak ő és én, de azt az érzést mikor felébredtem abból az álomból nem tudom leírni annyira csodálatos volt.

Most 21 éves vagyok, és az a vágy, hogy édesanyává váljak nem csillapodot, de tudom kezelni.

Szerintem normális amit érzel.

2016. jún. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Örülök, hogy ez teljesen "átlagosnak" és normálisnak mondható.


Gyereket meg azért sem vállalok, mert a kapcsolatunk sem áll rá készen (még bőven csiszolódunk), én meg még suliba járok. És azt is meg szeretném várni, hogy egy picit érettebb legyen a személyiségem egy gyerekvállaláshoz.:) Egyébként 22 éves vagyok.

2016. jún. 14. 00:29
 8/8 anonim ***** válasza:

Hidd el nekem ha terhes lennêl már úgymond kicsit éretebb lennêl, egyébként kell a gyereknek kicsit Te is gyerek maradj!

Persze ez nem az első hetekre vonatkozik.

De járd ki a sulit menj dolgozni és kivánom hamarosan anya legyél mert nagyon nagy kaland!

A fáradság, lemondások és áldozatok árán is!

Én 28 êvesen szültem első gyermekem, rá 19 hónapra a 2. babót de már a 3. Jár az agyam, pedig minden este hullaként fekszem le és nagyrészben egyedül vagyok, de mindent vissza kapsz Tőle/Tőlük!

2016. jún. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!