Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vízkőtlenítitek a cumit?

Hogyan vízkőtlenítitek a cumit?

Figyelt kérdés

Itt a Bakonyban őrült kemény a víz. Egy csepp megszárad valahol és már fehér karika van a helyén.

Két hét múlva vagyok kiírva, így gondoltam, elmosom a cumikat, üvegeket. Először vízforralóban ecetes, domestosos vízben forraltam majd, egy Aventes fertőtlenítőbe tettem ecetes vizet és betettem 3 percre a mikróba.

Mégis minden tiszta vízkő lett. A cumik olyan opálosak.

Persze, ha most kézzel elmosom ecetes vízzel, le fog jönni a vízkő, de akkor oda a sterilizálás nem?

Hogy lehet ezt összehozni? :)



2016. jún. 21. 14:04
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Domestos? Kihagytam volna.


Nem kell túlzásokba esni. Elég lesz, ha forró vízzel elöblíted ezentúl. Max. pár perc ecetes áztatás.

2016. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
88%

domestossal fertőtlenítetted a cumit, cumisüveget?

Én vettem sterilizáló folyadékot, kimondottan az üvegekhez, vízzel higítva beletettem a cumisokat, majd leöblítettem. Forralni egyszer próbáltam, azzal nekem is vízkövesedett, meg elszürkültek az üvegek.

2016. jún. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%
Tuti hogy nem raktam volna domestost még a cumik közelébe se. Ecet lehozza a vízkövet. Rakd a sterilizálóba, de ne csapvízzel, hanem vegyél a boltban egy üveg vizet a olyan rossz ott a víz.
2016. jún. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
87%

Domestost semmiképp nem szabad használni egy újszülött semmilyen eszközén sem, akkor már inkább a vízkő.

Ecetes vízben áztasd és ennyi. Nem muszáj sterilizálni a dolgokat egyébként.

2016. jún. 21. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
88%
A domestos nem volt túl jó ötlet, én azt nem merném már a baba szájába adni. Simán forró vízbe pár percre, vagy a mikrós sterilizáló elég lett volna.
2016. jún. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
79%

Egyetértek, inkább vízkő, mint Domestos!!! A saját edényeinkhez se használnám... Egyébként nem is oldja a vízkövet, hiszen fertőtlenítő. Az, hogy opálos, nem jelenti azt, hogy vízköves, nekünk is elopálosodtak a Tommie Tippie-k a használattól, abszolút nem zavar.


Amúgy nem értelek. Miért ne moshatnád el kézzel, aztán be a sterilizálóba, ha már ennyire csíramentesíteni akarsz? Amúgy nem ezt csinálod minden használat után? Kézzel elmos, aztán sterilizál, nem? Amúgy se ételmaradékosan teszed a sterilizálóba, hanem alapvetően elmosva.

2016. jún. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Mi a baj a domestossal? 1 liter vízbe tettem egy pöttyintésnyit. De akkor nem teszem, ha ekkora nagy baj.

Amúgy úgyis el kell mosnom újra, mert a vízkő nem tetszik.

Szóval elég, ha ecetes vízbe áztatom, aztán kiteszem egy pelusra és megszárad? Semmi több?

2016. jún. 21. 14:34
 8/33 A kérdező kommentje:
Ja, egyébként a domestost nem vízkőoldás miatt tettem bele, hanem fertőtlenítésre.
2016. jún. 21. 14:35
 9/33 A kérdező kommentje:
Én még sehogy sem mostam cumit. Két hét múlva lesz először babám életemben és azért tettem fel a kérdést.
2016. jún. 21. 14:36
 10/33 A kérdező kommentje:

Amúgy nem a használattól lett opálos. Teljesen új cumik, illetve cumisüvegek. A csomagból kivéve ragyogóan átlátszóak voltak, és most a vízkőtől lett opálos mind.

Azért gondoltam lefertőtleníteni, mert mondjuk a cumikat nem, de a cumisüveg dobozában a boltban bárki nyúlkálhat, akárki összefogdoshatta, így gondoltam, lefertőtlenítem.

De akkor átmosom újra.

Egyébként ajánlották, hogy első használat előtt ki kell főzni mindent, azért tettem ezeket.

2016. jún. 21. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!