Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vízkőtlenítitek a cumit?

Hogyan vízkőtlenítitek a cumit?

Figyelt kérdés

Itt a Bakonyban őrült kemény a víz. Egy csepp megszárad valahol és már fehér karika van a helyén.

Két hét múlva vagyok kiírva, így gondoltam, elmosom a cumikat, üvegeket. Először vízforralóban ecetes, domestosos vízben forraltam majd, egy Aventes fertőtlenítőbe tettem ecetes vizet és betettem 3 percre a mikróba.

Mégis minden tiszta vízkő lett. A cumik olyan opálosak.

Persze, ha most kézzel elmosom ecetes vízzel, le fog jönni a vízkő, de akkor oda a sterilizálás nem?

Hogy lehet ezt összehozni? :)



2016. jún. 21. 14:04
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

15 éves a kutyám, ki után mindig domestossal fertőtlenítek. Simán kézzel nyúlok a domestoshoz és pl a kádat fürdetés után azzal fertőtlenítem. Igen, a kezemre rakom és még semmi bajom sem lett.

Nincs sok vegyszer itthon nálunk, csak néhány, és igen, pl fertőtlenítéshez mindenhol domestost használok.

Ha valamit el kell fertőtleníteni, akkor teszek vízbe egy kis domestost, azzal átmosom, majd tiszta vízzel átöblítem a dolgokat. Így se domestos, se baci nem marad rajta. Ennyi! Nem értem, mi a gond?

A cumisüveget is miért ne lehetne domestosos vízzel átöblíteni, hogy a bacik eltűnjenek, majd utána tiszta vízzel (plusz ecet ugye, hogy ne legyen vízkő) leöblíteni? Nem értem, miért olyan agyrém ez.

Számomra sokkal agyrémebb az, hogy valaki fertőtlenítős folyadékban teszi a cumit, majd onnan kivéve egyből a baba szájába megy. Így sokkal nagyobb mennyiségű vegyszert kap a baba, mint az én eljárásommal. Ennyi erőből domestosos vizet is itathatna a gyerekével.

Amúgy, ha nem domestosnak hívják, hanem Chico fertőtlenítő folyadéknak, akkor egyből szebb? A domestosban klór van, amit az öblítővízzel le is mosok, a Chiccoban pedig DDAC, mely bizonyítottan meddőséget okoz és senki nem öblíti le a cumiról... Tényleg ennyire nekem kell ugrani?

2016. jún. 21. 15:23
 22/33 anonim ***** válasza:
71%

Mit nem értesz azon, hogy a domestos erre nem alkalmas. Felmosásra, kád takarításra, vécéfertőtlenítésre tökéletes, de olyan cuccokat ne ezzel tisztíts, amit BÁRKI a szájába vesz. Fertőtlenít, az igaz, de nem lehet maradéktalanul eltávolítani, ez vele a baj. Amúgy meg nem értem, hogy ezek után még minek tetted bele az Aventos fertőtlenítőbe. Miért fertőtlenítesz kétszer? A másik, hogy ha egy nagy bödön vízbe egy pöttyintésnyi Domestost tettél, akkor annak kb. pont semmi értelme nem volt, mert abban a koncentrációban már nem fertőtlenít. Ellenben az, hogy felforraltad, az már önmagában csíramentesít. Hova parázol ennyire, mondd meg?

Én anyatejleadó vagyok, itt aztán tényleg figyelni kell arra, hogy minden steril legyen. De a mellszívót is bőven elég egyféle módon sterilizálni. Vagy mikrós sterilizálóban, vagy kifőzéssel (ha nálatok nagyon kemény a víz, akkor több ecetet kell beletenni, vagy vegyél palackozott vizet), vagy Chicco fertőtlenítővel. A Chicco fertőtlenítő is vegyszer, persze, de nem klór, mint a Domestos, és sima csapvízzel leöblíthető.

Legyen már eszed :D

2016. jún. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
84%
Most olvasom a hülyeségedet :D Mi az, hogy senki nem öblíti le a cumiról? Te ezt honnan tudod? Ott állsz minden háztartásban, és ezt lesed? MINDIG leöblítem, mert így kell használni.
2016. jún. 21. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
91%
MINDEN vegyszert le kell öblíteni,a Chicco-t is!Rá is van írva!Igen,az is vegyszer,csak másabb összetevőket tartalmaz.Ennyi.
2016. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
84%

A Domestos nem cumi fertőtlenítésre való, ennyi.

Vegyél kimondottan erre alkalmas sterilizáló folyadékot, vagy simán csak főzd ki a cumikat vízben!

2016. jún. 21. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
83%
Csak hogy megértsd: Domestossal cumit fertőtleníteni kb. olyan, mint útszórósóval főzni. Só az is, de nem főzésre való. A Domestos is fertőtlenít, de nem olyasmit, amit utána a szájába vesz egy baba (vagy akárki).
2016. jún. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Elmosogatom mosogatószerrel, majd mikróban sterilizálom (az forró gőz). Nem veszem ki rögtön, kb. fél óra múlva. Amikor homályosnak látom, vagyis vízkövesedni kezd, ecetet hagyok benne, majd elmosogatom, és utána mikró. Kb. egy héten egyszer. Ha nálatok keményebb a víz, csináld többször.
2016. jún. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
68%

kérdezo, ennyire okor nem lehetsz!!!!!! legkozelebb egy csepp hipot..vagy sosavat fogsz tenni a vizbe fertotlenités gyanánt?????!!! te tényleg nem érted, hogy a Domestos nem erre valo??


neked elmentek otthonrol vagy mi bajod van?? legkozelebb ba.d meg te leszel benne a hirekben, hogy már megint meghalt egy gyerek egy barom anyuka miatt.

2016. jún. 21. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
48%
Hogy Neked mennyi eszed van....az nem jutott eszedbe hogy vegyél egy üveg palackos vizet, de a domestos igen. Legközelebb ha valamit nem tudsz, kérdezz màsokat. Védőnő, anyuka, mama, valaki. Te zseni
2016. jún. 21. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
83%

A vízkő ellen tökéletes, ha citromlevet öntesz a vízbe és úgy főzöd ki. 80 éves néni mondta nekem, és tényleg tökéletesen működik :)


(mint előttem ezren elmondták, domestossal többet ne csináld, és én azt már nem adnám oda az újszülöttemnek)


Könnyű szülést, boldog babázást.

2016. jún. 22. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!