Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vízkőtlenítitek a cumit?

Hogyan vízkőtlenítitek a cumit?

Figyelt kérdés

Itt a Bakonyban őrült kemény a víz. Egy csepp megszárad valahol és már fehér karika van a helyén.

Két hét múlva vagyok kiírva, így gondoltam, elmosom a cumikat, üvegeket. Először vízforralóban ecetes, domestosos vízben forraltam majd, egy Aventes fertőtlenítőbe tettem ecetes vizet és betettem 3 percre a mikróba.

Mégis minden tiszta vízkő lett. A cumik olyan opálosak.

Persze, ha most kézzel elmosom ecetes vízzel, le fog jönni a vízkő, de akkor oda a sterilizálás nem?

Hogy lehet ezt összehozni? :)



2016. jún. 21. 14:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
77%

Jézusom, ne Domestossal fertőtlenítsd már a cumikat! Ennyire azért ne ess túlzásba. Steril szobát is csináltàl?

Vegyél új cumikat és simán sterilizáld el. Én fertötlenítő folyadékot sem vettem soha, simán forró vízzel sterilizáltam őket. Jelentem a gyerekem túlélte.

2016. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
77%

Szóval Domestosos vízben forraltad, majd ecetes vízben sterilizáltad????

Csíramentesítés megvolt? A lakókörnyezetben is???

Te ennél olyan tányérból, amit domestossal mostak el?

Bőven elég a sima mosogatás+mikrós sterilizálás.

Vagy a Chicco sterilizáló folyadék.

Azért mert első baba, még nem kell hülyének lenni (meg paramaminak).

2016. jún. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:

Ok, köszi a válaszokat.

Mondjuk nem az volt a kérdésem, hogy mi a véleményetek a domestosról, hanem az, hogy a vízkövet mivel szoktátok eltávolítani, de azért köszönöm a kioktató modort mindenkinek.

2016. jún. 21. 14:55
 14/33 anonim ***** válasza:
75%
Nem értem. Mi az, hogy mi a baj a Domestossal? Te szoktál a kakaódba tenni egy "pöttyintésnyit"? Nem? Miért nem? Hisz nem káros az.
2016. jún. 21. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Egyébként a fertőtlenítő folyadék az nem egy vegyszer? Dehogynem. Domestos ne kerüljön a baba szájába, de másik vegyszer simán mehet?

A mosogatógép is vegyszerrel dolgozik amúgy és sok ember a mosogatógépbe még öblítőt is rak, ami szintén vegyszer, majd kiveszi onnan a tányért és azon eszik. Ha domestossal mosta volna le a tányérját se enne több vegyszert, mint így.

Most tényleg a domestoson kell fennakadni? Átmosom újra, aztán kész. Nem lesz a domestostól senkinek baja. A csapvízben is klór van, mégsem halunk bele. De ok, megértettem, nem használok domestost.

De a kérdésemre tudna valaki válaszolni végre?

2016. jún. 21. 14:59
 16/33 A kérdező kommentje:

Nem úgy mostam el domestossal, hogy a cumira ráöntöttem 4 liter domestost, jól átkentem vele, aztán úgy hagytam.

Domestosos vízben elmostam, majd utána átöblítettem ecetes vízzel, ami elvileg a domestost le is szedi.

Miért ti nem mosogatószerrel mosogattok? Az is vegyszer. Aztán utána leöblítitek nem?

Itt is pont ez történt, csak a domestost helyettesítsd be a mosogatószer helyére. Nem értem komolyan.

2016. jún. 21. 15:01
 17/33 anonim ***** válasza:
86%

Hát nem vagyok vegyész, de a domestosra az van írva, hogy kesztyű és maszk használata kötelező használat közben.

Én nem tenném az újszülöttem közelébe, az tuti!

Van erre direkt fertőtlenítő folyadék.

Én csak simán kifőztem és tiszta pelussal áttöröltem, ha vízköves lett. Soha nem lett a lányomnak baja.

2016. jún. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
75%

nekünk 3 gyerekünk van,de az életemben nem tettem a cumijai vízébe egy csepp Domestos-t sem.Ne haragudj,de tényleg döbbenet,miket ki nem ad az emberek agya....na,mindegy.

Vegyél egy gőzös sterilizálót,nem horribilis összeg.Előtte nyugodtan elmoshatod ecetes vízzel,aztán bedobod a sterilizálóba,és kész.

[link]

2016. jún. 21. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
83%

OKÉ lányok, érti most már, nem teszünk domestost a cumira. Nem kell azért letépni a fejét.

Semmi baja nem lesz az opálos cumitól, az ecetes víz tökéletes, de nem kell kifőzni plusz mikróban fertőtleníteni, elég az egyik. Utóbbi kevésbé vízkövesít. Én nem használtam semmilyen fertőtlenító folyadékot sem, minek, a hő megteszi a hatását, fölösleges a vegyszer.

2016. jún. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
56%

Szóval neked a vegyszer egyre megy.

Akkor gondolom csak Domestos van nálatok otthon, és azzal is mosogatsz ugye? Ja, nem? Miért az is vegyszer nem? Akkor miért nem jó?

Tényleg lehet valaki ennyire sötét?

Védőnő mit szól hozzá?

2016. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!