Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan vízkőtlenítitek a cumit?

Hogyan vízkőtlenítitek a cumit?

Figyelt kérdés

Itt a Bakonyban őrült kemény a víz. Egy csepp megszárad valahol és már fehér karika van a helyén.

Két hét múlva vagyok kiírva, így gondoltam, elmosom a cumikat, üvegeket. Először vízforralóban ecetes, domestosos vízben forraltam majd, egy Aventes fertőtlenítőbe tettem ecetes vizet és betettem 3 percre a mikróba.

Mégis minden tiszta vízkő lett. A cumik olyan opálosak.

Persze, ha most kézzel elmosom ecetes vízzel, le fog jönni a vízkő, de akkor oda a sterilizálás nem?

Hogy lehet ezt összehozni? :)



2016. jún. 21. 14:04
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ez az utolsó hozzászólásom ehhez a kérdésemhez, aztán írhattok bármit, köszönöm, de már nem fogom elolvasni.

Köszönöm a domestosról megfogalmazott válaszaitokat. Bár egyáltalán nem erre a szerre vonatkozott a kérdésem, de azért köszi mindenkinek tényleg. A kérdésemből bár nem derült ki, de a domestost azért tettem a vízbe, hogy fertőtlenítsen, nem a vízkő miatt. Tudom én is, hogy az nem oldja a vízkövet. Most olyat fogok mondani, ami miatt újabb lavinát fogok elindítani tudom, de azért megosztom veletek, hadd kövezzetek tovább magatokban: képzeljétek, vannak olyan cumik, melyek nem újak, a barátnőmtől kaptam őket, újszerűek, nincsenek szétrágva, párszor használták, így arra gondoltam egy fertőtlenítéssel elejét veszem a gondoknak, de igen, továbbra is értem, hogy szerintetek a fenti szer nem a legalkalmasabb ehhez, értem, köszönöm, nem szeretnék erről további 400 véleményt meghallgatni.

A valódi kérdésemre visszatérve, hogy a vízkő a "kezelés" után mivel távolítható el, nem igazán kaptam választ, mert mint láthattátok a kérdésben benne volt, hogy tettem ecetet a vízbe, és utána mégis vízkőmaradványos lett a cumi, tehát hiába ajánljátok újra az ecetet, sajnos tökre nem segít.

Aki ajánlotta a citromot vagy citromsavat annak köszönöm, kipróbálom.

Ezennel én ezt a vitát lezártam. Szép napot mindenkinek!

2016. jún. 22. 15:04
 32/33 anonim ***** válasza:
51%
Nagyon bírom a tudatlan, de ezzel egy időben öntelt embereket :D Hihetetlen módon szórakoztató, ahogy a saját ostobaságukat védik, és ha rájönnek, hogy érveik nincsenek is, akkor látványosan megsértődnek :)
2016. jún. 22. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
92%

Írták a textilpelenkával való áttörlést is. A jó állapotú, használt, de gőzben fertőtlenített cumitól nem hiszem, hogy fertőző száj- és körömfájása lesz a gyereknek. Bár nem kell sok a cumiból és nem is drága. Sőt, akár egy se kell, de biztos ami fix.


Annak ellenére, hogy tényleg hülyeség a Domestos, szerintem itt a csordaszellem megnyilvánulásánák ékes példáját vehetjük szemügyre. Méghozzá egyre durvább formában.

2016. jún. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!