Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Óvodában (esetleg iskolában)...

Óvodában (esetleg iskolában) már nem kötelesek a komolyabban sérült gyereket orvoshoz vinni a pedagógusok?

Figyelt kérdés

A bölcsődéből tegnap hívtak, hogy elindultak a gyerekkel a kórházba (nagyon közel van), ott találkozunk, mert elesett és szétnyílt az ajka. A gondozónő meg is várta a vizsgálatot velem. Utána megköszöntem és elnézést kértem, hogy hosszabb időre távol kellett ezért lennie. Mondta, hogy semmi gond, ez az előírás, ha olyan a sérülés, akkor röntgent, varrást, stb is megvárnak.


Amikor hazajöttünk, a szomszéd kérdezte, hogy mi történt. Elmondtam, ő meg elmesélte, hogy a nagyobbik gyerekének még ovis korában egy mászókabalesetben szétnyílt az álla. Felhívták, hogy menjen el érte, vigye el orvoshoz. Több öltéssel kellett összevarrni, de mire odaért az oviba, még a homok, kavicsok, törmelék is a nyílt sebben volt. Nem hogy nem vitték el orvoshoz, még ki sem mosták a sebet.

Nem lenne ez kötelező ott is?


2016. jún. 23. 05:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

#8

Amikor mesélte, az érintett gyerek mellette állt és hallva a sztorit, felemelte a fejét és megmutatta a heget. Állcsúcstól torokig tart. 2-3 éve történt, de a heg hosszát látva tényleg durva sérülés lehetett.

2016. jún. 23. 12:41
 12/13 anonim ***** válasza:

egyébként nem tom, hogy van ez pontosan...de például én anno 13 évesen (tehát jogilag még kiskorú voltam), nyári klasszikus "bennlakós" táborban egy erdei túra során eltörtem a bokám. Mivel hosszanti törés volt, meg nem nyílt, nyilván annyi volt a "panaszom" hogy rohadtuk fájt és nem bírtam ráállni. Kedves tanárok reakciója az volt, hogy otthagytak velem két velem egykorú gyereket, hogy vigyenek vissza a táborba (erdőben, nemtomhány kilométerre voltunk, patakon átmenős, satöbbi túraútvonal volt). Pár óra eltelt, mire visszavánszorogtunk hármasban.

Másnap elvittek valami magánorvoshoz, még véletlen sem kórházba, aki ugye csak megvizsgált és azt mondta, 50%, hogy el van törve (vicces, azaz vagy igen, vagy nem). előtte mondták a tanárok, hogy ha kérdezik, mondjam azt, hogy 16 éves vagyok. Csak felnőtt fejjel jöttem rá, miért mondhatták, nyilván megüthették volna a bokájukat rendesen és ezért inkább sumákoltak.

Végül 3 nap múlva látott traumatológus, mire visszabuszoztunk haza, és anyám elvitt

2016. jún. 23. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok, az enyémet lelökték a nagy csúszdáról és eszméletét vesztette. Nekem kellett bevinni a balesetibe.
2016. jún. 24. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!