Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Félek újra munkába állni, ti...

Félek újra munkába állni, ti is éreztetek így?

Figyelt kérdés

Hosszú évek után most 4 órában újra dolgozni kezdek. Úgy érzem magam, mint kezdő koromban. A tudásom jó, nem szakmailag félek, hanem újra, napi szinten emberek közé menni. Ez most sarkítás, de talán értitek mire gondolok. És fogalmam sincs, hogyan fogom bírni ezt a sok-sok mindent párhuzamosan, ami az életemben van. Segítségem van, nem sok, de rendszeres, mégis van bennem egy félelem, hogy ezt hogyan fogom csinálni? Gondoltam arra is, hogy még nem megyek vissza, de már így is épp eléggé befordultam, szerintem ha nem szedem most össze magam, később csak még rosszabb lesz. Nagyon "elkényelmesedtem", hogy nem kell időre kelni, hogy napközben is itthon vagyok, a gyerekeimmel sem tudok majd annyit lenni, mint eddig, stb. Olyan fura érzések kavarognak bennem.


Aki átélte vagy átérzi, amiről írok: hogyan alakult nálatok? Jól ment? Van valami jó tanácsod erre az időszakra?


2016. jún. 28. 09:56
 1/1 anonim ***** válasza:
96%

Igen. Éreztem így. Még nem álltam munkába, de vagy fél éve minden nap szorongok miatta. Sosem dolgoztam 8 órás bejárósban még. Eddig heti 1-2 nap bementem, a többit itthonról, rugalmasan. Aztán van most a kihagyás a gyerek miatt, és még az új munkaügyi helyzet is. Én új munkahelyre megyek vissza, attól is félek, milyen lesz.


Nem beszélve arról, hogy imádok itthon lenni, szeretek a gyerekkel foglalkozni. És én is kicsit más életritmusra álltam rá, mint amilyen a 8 órás, bár neked "csak" 4 órás lesz a munka, de az is épp elég.


Anyám példáját tudom felhozni pozitívumként neked, ő egy év után ment vissza. Ő vezető tanár volt évek óta ott, fél éves koromtól szekálták, menjen vissza. Nem ment, csak egy éves koromban, akkor kapott egy napközis tanár állást. Felmondott. Azóta az ország egyik legkeresettebb szakértője lett, mert össze tudta hozni a férjével együtt a gyereknevelést, a munkát, vissza tudott illeszkedni a munkaerőpiacra is.


Az ő tanácsa az volt: jó emberhez kell férjhez menni, mert ketten együtt könnyebb minden, a gyereknevelés, a munka, minden.

2016. jún. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!