Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 17 évesen gyereket szülni...

17 évesen gyereket szülni semmi segítséggel és semmi háttér nélkül?

Figyelt kérdés

17 éves lennék mire a baba megszületne.

A családommal nem nevezhető jónak a kapcsolatom ezért ha elmegyek innen lehetőleg nem fogom veluk tartani a kapcsolatot.

Nincs vegzettsegem csak általános iskola.

Meg mondom őszinten lelkileg beteg ember vagyok és felek hog mi lesz , depresszios vagyok mindig is az voltam .


Szóval nem lenne semmi segítségem kivéve a párom, aki idősebb pár évvel ,dolgozik. Megbizhatonak mondható , de persze vannak hibái...


Nem tervezett gyerek, nem direkt csinaltam es ő se..... de ha már igy alakult miért ne tartanam meg?


2016. jún. 28. 22:48
1 2 3 4
 21/40 anonim ***** válasza:
82%
Eszem ágában nem volt hogy tizenévesen szüljek ilyenkor élni kell az embernek tanulni mint egy átlagos tini. Szóval itt senki nem rosszindulató csak józan ésszel gondolkozik hogy 17 évesen szülni a semmire felelőtlenség bele gondoltál hogy a terhesség alatt szedni kell a vitamint esetleg más gyógyszert pénzbe kerül a babának bevásárolni ruha, babakocsi, cumisüveg, tápszer és még sorolhatnám pénzbe kerül és nem is kis összegbe még ha egy két dolgot használtan is veszel meg és még ott van a nem várt kiadások Nem dolgoztál egy percet sem és elvárod hogy az állam fizessen a gyerek után abból aki dolgozik és levonják az adóját? Szerinted elég lesz havi a gyes és családi? Nem bántásnak szántam de gondolkoztál ezeken???? És ha a gyerek kér valamit vagy nagyon megtetszik neki mit mondol neki hogy miért nem tudod megvenni. Látod majd más gyereket hogy mi mindent megkap nem fog fájni a szíved hogy te nem tudod megadni a gyerekednek? Az igazságot irom ezért nem kell lepontizni csak gondolkozz el ezeken meg sok más dolgokon 17 évesen gyerek vagy még kiskorú..
2016. jún. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/40 anonim ***** válasza:
79%

Annyira jó interaktív babákat lehet kapni 10-30 ezer kozott...


16-os szerintem is o az es akkor szerencsere kamu.


Egy baba nem csak megszepiti a napjaidat, legelőször ott a hasfájás pl, mi elso 2 hónapban egy 20-at elszortunk a csak neki jobb legyen címszó alatt....stb stb

2016. jún. 29. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/40 anonim ***** válasza:
37%
10-es vagyok.. es akkor arrol is beszeljunk hogyha normalis orvost akarsz akkor magan doki ami nem 2ft.. nekem van egy betegsegem es ezert nem akartam olyan helyre menni sztkba ahol nem figyelnek ram oda..de amugy se mentem volna. 20havonta a doki.. + a kotelezo vizsgalatok.. eddig 140.000 az orvosom es csak 20 hetes vagyok.. + amit kolteni kell majd a picire hat en sem tudom hogy fogjuk megoldani ugy hogy mindketten dolgozunk es a csalad is segit... hozza teszem probalok mindenbol a legolcsobbat de minosegit venni.. hat nem 50.000 ft lesz.. van ismerosom aki velem egyidos de van szakmaja csak bejelentett munkaja nem volt. Az 1hos babaja mellol kell elmennie dolgozni kulonben nem elnek meg. Ha tenyleg megtartod a gyereket nagyon gyorsan torekedj arra hogy onallositsd magad, ha barmi tortenne a paroddal akkor ne anyaotthonban kelljen laknod vagy elvegyek a kicsit.. amugy meg amig nagykoru nem leszel en ugy tudom a szuleid lesznek a gyereked gyamjai hacsak nem osszehazasodtok gyorsan.
2016. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/40 anonim ***** válasza:
76%

én meg azt mondom,hog mivel már eldöntötted,hogy megtartod,menj el egy pszichiaterhez és kezeltesd a depressziódat! remek gyógyszerek vannak amiket terhesség alatt is lehet szedni,a szülésig kihúz a gödörből.

az nem vezet jóra,ha csak azért akarsz élni,mert nevelni kell a gyereket. A gyereknek egy kiegyensúlyozott anyára van szüksége.

2016. jún. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/40 anonim ***** válasza:
61%

én is úgy gondolom te egy álomvilágba élsz,ha azt hiszed egy baba gondozása felnevelése csupa móka és kacagás. sőt sokszor mennek rá kapcsolatok is-pláne ilyen fiatal korban,-mert sokminden még sem olyan egyszerű és szép és jó ahogy azt elképzelték.

a te háttereddel meg lehet jobban járna te is a baba is ha örökbe adnád

2016. jún. 29. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/40 anonim ***** válasza:
83%

Kérdező, te tisztában vagy azzal mennyibe kerül egy gyerek? Ha a pasid nem keres legalább 300 nettót, akkor te is egy leszel a facebookon kéregetők közül. Írok neked kb-ra egy gyors listát

Ennél persze a tietek jóval kevesebb mindent fog megkapni sajnos.

Havonta:

12-14 ezer pelenkára

10 ezer tápszerre,bébiételre

5-25 ezer gyógyszerre vitaminokra, kenőcsökre

3-5 ezer tisztálkodási szerekre, popsitörlőre

miénknek kell fejlesztés, mivel hipotón. ez gyakoribb mint hinnéd, havonta 30 ezer

babaúszás:15 ezer

ringató:10 ezer

ruhák, játékok, textilnemű:2 ezertől több 10 ezerig

ha szükséges speciális orvosi vizsgálatok magánban, hogy emberszámba vegyenek:10 ezer/vizsgálat.

És ugye, mire megszületik a baba, mire mindent megvesztek neki, még ha használtan is, az is nagyon mimimum 100 ezer. Mi majdnem fél milliót hagytunk ott, úgy hogy sok mindent kaptunk.

Magándoki: 12 ezer/ vizsgálat, összesen 110 ezer

szülés:80 ezer

2016. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/40 anonim ***** válasza:
57%
tényleg sokba van egy gyerek,de azért a magándoki,babaúszás,ringató..-ezek elhagyhatóak..
2016. jún. 29. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/40 anonim ***** válasza:
37%
Kérdező miért nem reagálsz a válaszokra csak nem dícséretekre számítottál?
2016. jún. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/40 anonim ***** válasza:
76%
27es, azért írtam hogy én azokat soroltam fel, amiket mi a miénkre költöttünk, írtam hogy a kérdező gyereke ennél sokkal kevesebbet fog megkapni. És nálunk a magándoki nem volt kihagyható az én betegségem miatt, a babaúszás meg a kicsi izomtónus erősítése miatt, egyedül a ringató az, amit saját szórakoztatásunkért fizettünk.
2016. jún. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/40 anonim ***** válasza:
20%

28 mégis mit reagáljon szegény, erre a sok hörgő abortuszra buzdító maca fenyegetésére? Hogy "mi van ha elüti az autó" stb gennyes ajvékolásra?. Tudomásul kell venni, hogy a föld lakosságának nagyobb %-a még a kérdezőnél is kevesebből él, gyereket nevel és boldogabb, mint az itt hápogók.

Na gyerünk, pontozzátok izibe, ráértek, más dolgotok nincs.

2016. jún. 29. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!