Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, miért nem adtok a...

Anyukák, miért nem adtok a helyesírásra?

Figyelt kérdés

Még olyan is van, aki megsértődik, ha valaki kijavítja.

Olvasok ilyet: halya ( a babának ), valaki javít, erre persze jön a válasz: elgépeltem. Hát az én billentyűzetemen nincs a j-nek még közelében sem az ly....

Lessz, x hónapossak vagyunk ( anyu is? ), külömben és társaik...

Leszólhattok, hogy ez kötözködés, de én nem annak szánom. Csak eljön még az az idő, amikor majd esetleg gyakorolni kell a csemetével a nyelvtant, helyesírást.


2010. ápr. 15. 15:32
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
szerintem meg a helyesírást nem egyetemen tanuljuk, hanem az általánosban. (valaki azt írta nem mindenki diplomás) én is el szoktam írni dolgokat, mivel nem végeztem gyors- és gépíróit, gongolok arra, hogy néha véletlenül felcserélem a betűket. ami persze, mikor kézzel írok nem fordul elő... :) de szó se róla engem is zavar, mikor valaki alapvető helyesírási dolgokkal nincs tisztában, mint a j-ly és társai.
2010. ápr. 15. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
58%
szerintem aki itt a neten nem ir helyesen, nem feltetlen nem tudja anyelvtant, inkabb egyszerubb es gyorsabb begepelni, ha nem figyel... en peldaul sosem irok szinte ekezetet, mert sokszor a telefonomrol irok, ahol tiszta macera elohozni az ekezetes betuket.... egyebkent helyesirason kifogastalan... szoval ettol meg fogok tudni gyakorolni a gyerekkel, ha eljon az ideje... amugy azzal egyet ertek, hogy sajnos a a szamitogepes vilag egyre kevesbe segit a helyesirasunknak, illetve nehany ev es nem is fogunk tudni szepen kezzel irni...
2010. ápr. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
48%

Nemrég volt egy kérdés, így kezdődött "tojcsis folyásom van..."

A másik, meg a "hós" szó, miért nem lehet normálisan kiírni, hogy "hónapos". Még nem találkoztam a Magyar Értelmező Kéziszótárban ezekkel a szavakkal...

2010. ápr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Tojcsis??? Hát ez mekkora... beveszem a szókincsembe :)))))))))


Én pont ma javítottam egy "barna halyam van" kifejezést, és el se hittem, de a kérdező megköszönte, hogy kijavítottam. Mondjuk, 16 éves volt...

2010. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Én egyszer az Étel ital topicban képes voltam leírni azt, hogy "tésztálya" :D Pedig tisztában vagyok vele, hogy annak ott semmi keresnivalója nincs, csak nem tudom, valahogy mégis így sikerült.


De pl. szokott ide írni egy (amúgy is szerintem csökkent értelmű anyuka), aki minden ragot, toldalékot külön ír. Pl. így: babám nak szülinap ja van. Megkérdeztem tőle, hogy netán külföldi-e, de nem, világ életében Magyarországon élt. Érdekelne, hogy hogy engedték át egyáltalán harmadik osztályba.

Lehet, hogy a helyesírásba belekötni kukacoskodásnak tűnik, de számomra buta, tudatlan ember benyomását kelti, ha valaki rendszeresen hibásan ír (nem csak egy-egy szót). Főleg amikor sokan kettőzik a betűket (pontossan, szivessen, stb.). Lehet, hogy amúgy egy értelmes ember, de nekem már az írása alapján nagyon nem ez jön le. És akármennyit mondják, hogy így is meg lehet érteni, akkor sem mindegy, hogy az ember milyen képet mutat magáról.

2010. ápr. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Na, én dumálok, erre elszúrom a zárójelezést :P
2010. ápr. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
A harmadik válaszolónak üzenem köszi,hogy helyesbítettél,tudom két c helyett(tsz meg stb)de sokszor odasem nézek mikort írok,mert a lányom igen eleven és fél szemem rajta,ezért én így rövidítek kevesebb betűt kell le írnom,ennyi, néha ezért írok(ien:ilyen hülyeségeket),van akiket zavar de engem nem, mert szerintem nem ez a lényeg, ezen az oldalon, ahogy már más is írta!Nekem ez a véleményem!!!Legközelebb már azért is javítgatnak majd,hogy nincs vessző, vagy nem jó helyen van, meg a mondat végi jelek stb,eceterá-eceterá ezt,szoktuk erre mondani!
2010. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
21:41-s vagyok megint, csak annyit még kedves harmadik,hogy amit le írtál mondatomat, abban legalább 4 szó helytelenül van le írva,de mikort el küldöm a válaszokat, utánna olvasom vissza, miket írtam, akkort meg márt, nem tudom ki javítani,és csak azért még eggyet írni,hogy kijavítsam magam, mikort a kérdező úgysem foglalkozik vele,ki,hogy miként válaszol!!És nem rossz indulatból írtam ezt neked,de én így vélekedem erről a dologról!!
2010. ápr. 15. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem itt van a legtobb hiba,nezz csak szet jobban.

A csaladi kapcsolatok es a politika topicok se panaszkodhatnak.

Nekem nem jo a helyesirasom pedig nem vagyok alul iskolazott.Egyszeruen csak mivel kulfoldon elek es angolul kell irnom-olvasnom ezert nagyon megromlott a helyesirasom.Igyekszek figyelni mert hamarosan haza koltozunk Magyarorszagra es a kisfiam mar otthon fog ovodaba,iskolaba jarni.

Engem inkabb az ertelmetlen fogalmazas zavar amikor elolvasom a kerdest es ertelmetlen,zagyva az egesz szoveg.

9 honapos kisfiu anyukaja

2010. ápr. 16. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Itt a következő:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Én még újszülött kismamikról nem hallottam...

2010. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!