Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyák! Titeket eddig mikor és...

Anyák! Titeket eddig mikor és mivel készített ki legjobban a gyereketek/gyerekeitek idegileg?

Figyelt kérdés
Sztorikat szeretnék hallani, hogy visszanyerjem kicsit az önbizalmam :D
2016. júl. 13. 15:36
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
62%

Amiket itt olvasok, a nagyrésze neveletlenség, szemtelenség. Nálunk ilyenek sosem voltak! Én is írtam ide anno, a kutyás választ. De ezek a pokoli dacos sztorik meg szándékos károkozás....ez rajtatok szülőkön múlt, mert ez nevelés (hiánya)!


A legszebb hogy a sok "childfree" (igen, már erre is van egy szava az embereknek, ennél már nincs lejjebb) van annyira sötét hogy simán azt hiszi hogy ez a átlagos családi élet..a vasalót meg lábast szándékosan lerántó hülyegyerek. Holott nem. Azt csak nem nevelték meg. Mondjuk ez nem ez az én problémám, (sem az égedelem gyerek, sem a childfree lét), de erre mondják hogy egy bolond százat csinál. Szóval kihangsúlyoznám: a szándékos gonoszkodás nevelési fail, nem pedig egy gyerek normál "tartozéka".

2018. júl. 26. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
61%
#51 tudjuk hogy nem ez az átlag de attól még ez is benne lehet a pakliban mert az első gyereknél nem lesz szakértő az ember, honnan a francból tudja hogy kell tökéletesre nevelni hogy ilyen ne legyen?
2018. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim válasza:
40%
#51 te vagy a sötét és nálad van meghúzva az a bizonyos nincs lejebb vonal! Szerencsétlen :D
2018. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
44%
A childfree lét semminek se az alja drága 51-es, mi ugyanolyan emberek vagyunk, mint te, csak amíg te úgy döntöttél akarsz utódot, mi nem akarunk ezzel foglalkozni és kész. Sem gyereket nevelni, sem azt elviselni, ha félresikerül valami és hiszti van. Nő vagyok, nem tenyészkanca, hogy ellessenek és ma már választhatok a családalapítás és nem családalapítás között. Az utóbbit választottam. Te meg nevelj gyereket és leld meg az örömödet abban, de légy oly drága nem lenézni azért, mert nekem nincs gyerekem, köszi - csak mondom, mások lenézése és más véleményének vagy döntésének el nem fogadása tökéletes jele a sötétségnek ;)
2018. júl. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
89%

Tökfõzelék...másfélóra sírás, hiszti, könyörés, éreztem becsavarodok meg vissza. Majd azt is jól bevitt a zsákutcába.


Legközelebb csak lazába nyomtam.

-Tessék kicsim.

- fuuuj

- Akkor nincs nasi, megyek én is enni sziaaa.

-Te leszel a hibás ha éhenhalok! -Közölte térdig taknyosan, sirva mert azt mertem mondani nasi csak rendes fõtt vacsora után lesz. 10 percig sasolt elég látványos e ahogy szenved majd fogta s megette a vacsit mikor látta dúdolgatok, nézem a tányérom, ablakot, ufót csak hisztit nem.

2018. szept. 17. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
87%
Ahol a gyerek hisztis ès követelőző az a szülő hibàja, mert megnyugtatja magàt, hogy korszak ès ràhagyja. Nem korszak, a gyerek nem hülye, tesztelgeti meddig mehet el. Ha talàl ehhez egy szülőt aki hagyja, akkor csinàlja is. Ettől függetlenül jókat röhögtem. Bàr èn nem ìgy nevelem, ès megbolondulnek ha ilyen lenne. Voltam fizetett babysitter, na ott is hisztigèpek voltak. Hamar megtanultak, h velem ezt nem lehet. A szülők meg csak lestek, hogy nem is èrtik a gyereket, velük nem ìgy viselkedik. Nem hàt. Mert èrzi, hogy nincs hatàr.
2018. okt. 7. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
78%

Bár annak idején az eleve meglévő bajomban még lejjebb kerültem, ha alaki azt állította, hogy én szúrtam el a gyerekem nevelését, ma már kicsit árnyaltabban látom a dolgokat.


Nem szúrtam el. Egyszerűen első gyerekes anyaként, akinek a gyerek teljesen más természetű, mint én voltam anno, ezért szülői minta sem volt az olyan viselkedés kezelésére, egyszerűen nem voltam többre képes, nem tudtam volna annál jobban csinálni, ha belehalok sem. Mit súg az anyai szí és mit mondanak az okos könyvek is? Figyelemelterelés, kornak megfelelő rövid magyarázat, azonnali, arányos következmények. Csak arról nem mond semmit sem az anyai szív, sem az okos könyvek, hogy vannak komiszabb természetű kisgyerekek, akik bátran vállalják az előrelátható következményeket, de akkor is végigviszik,a mit elterveztek. POnt. Ilyen van, akkor is, ha valakinek három gyereke van, és abból egy se ilyen volt (azt viszont tudod, ki hiszi el, hogy sohadedohadesoha nem ordított egy sem!).


A másodiknál már sokkal okosabb voltam, a harmadik meg már csípőből ment. A szeretet nem kevesebb, de szemvillanásból tudom, mikor milyen műsor következne, ha hagynám. És nem, nem kell midnent elmagyarázni, és ami a legfontosabb, a határozott léépésekért nem szabad lelkifurdalást érezni (de ehhez viszont kell annyi szülői tapasztalat, hogy biztos legyek benne, hogy az a helyes, mait én teszek), és lássanak csodát, amint nincs bűntudatom a büntetésért vagy egyébért, a gyerek is egészen másképp viseli ezekt.


Mondok egy hétköznapi példát: szemcsepp vagy orrszívás az elsőnél: fél óra rimánkodás, gyere szépen, ez neked fontos, mert.... című magyarázat, értsd meg, stb. stb. Eredmény: idegösszeomlás szélén nagy nehezen beadom, sír a gyerek, már majdne én is.


Harmadiknál: most finoman lefoglak, és beadom a szemcseppet, ezzel egy időben gyermekemet határozott mozdulattal a lábam közé lefektetetem, fejecskéjét és kezét finoman megtartom a combommal, lehunyt szembe egyegy csepp, mire belejönne a sírásba, már túlvagyunk rajta, én a legnagyobb lelki nyugalommal megdicsérem, ő meg sugárzik a büszkeségtől. A gyerek igazából mindkét esetben sírt, csak nem mindegy, mennyit, hogyan, és én milyen állapotban voltam közben és utána.



Mással is így van ez.


Viszont a legnagyobb szemétség és igazságtalanság első gyermekes anyát elítélni a tapasztalatlanságából fakadó esetleges nevelési nehézségei miatt. Az a normális, ha ezekre a dolgokra mindenki a saját eseteiből okulva jön rá, ezeket nem lehet kéretlen tanácsokkal megtanítani, mert abból sosem sül ki semmi jó, ha az anya másokra hallgat, nem a szívére. A szíve viszont idővel egyre bölcsebb tanácsokkal látja majd el.

2019. jan. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
62%
Hanyszor lesz meg kiemelve ez a kerdes? Az 57 valasz nem eleg?
2019. febr. 3. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
55%

“Miért?”

“Hogyan keletkeztek a betűink?”

Körömrágás, egyszerűen semmi nem használt ellene

Amikor össze kellett varrni, vagy be kellett gipszelni minket, továbbá mikor nem vettük fel sokadjára a telefont.. :D

Illetve amikor szó nélkül mentünk el valahova, és nem értünk haza vacsorára

Anyum ezeket mondta :) 5en vagyunk tesók

2019. márc. 6. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
77%

Ovisomnál aproságok vannak mostanában.


Miért-re elmondom a választ, erre ujra megkerdezi.

Pl a ház elott (társasház)butorokat pakoltak. Kérdezi: mit csinálnak itt? Szépen elmesélem, lehet vki költözik egyik helyrol a másikra, egyik lakásbol átszállitják a butorokat a másikba, vagy ujbutort vett valaki, bizti szép, szebben lesz berendezve a lakása..

Erre: de mit csinálnak itt?

A szomszéd aki hallotta, akkorát röhögött ezen, viszont nekem ez már az ezredik, kicsit nehezebben emésztem.


Vagy utkötben (ő futobicajjal), előre szolok kb 3-szor hogy a sarkon majd balra megyünk. Megy tovább egyenesen

. Bármikor szolok előre (azaz nem helyben), soha nem veszi tudomásul, csak amikor helyben (a saroknál)szolok, hogy balraaa!


Vagy "imádom" a Peppa malac mesét. A gyerekem a röfögest es az idiota nevetésüket is utánozza, de boltban is, bárhol, kb 1 honap mire sikerül kikoptatni, igy tiltva van a peppa malac mese, de multkor csak egyetlen pillanatra bejött az egyik mese után a peppa malac, az az egyetlen pillanat elég volt, hogy egy teljes napig röfögjön megint nevetve, igy már azzal ijesztgettem hogy ember nem röföghet mert vérezni fog az orra. Nem vagyok gyerekijesztgetős amugy, nem félreértendö, de ezzel megusztam most egy ujabb honap röfögést.


Ilyesmik

2019. ápr. 7. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!