Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi megtakarítás szükséges...

Mennyi megtakarítás szükséges ahhoz, hogy a gyermek normális körülmények közé szülessen?

Figyelt kérdés

A párommal gyerekvállaláson gondolkozunk,ám mielőtt belevágunk tájékozódni szeretnénk,hogy mégis mennyi megtakarítás szükséges a dolog megalapozásához.

Elsősorban érdekelne: A baba születése előtti költségek (körülbelülre,közép árkategóriás termékekkel számolva)

Gondolok ilyenekre: babaágy,babakocsi,babaruhák,cumis üveg,cumi,esetleges vizsgálatok..


Amit még fontosnak gondolok: páromnak és nekem is állandó munkahelyünk van,havi keresetünk 320 ezer forint,és afölött. Ha teherbe esnék,és nem tudnék dolgozni,akkor is meglenne ennyi jövedelmünk. Segítségünk lenne, a szüleim részéről. A párom szülei sajnos az ország másik végében laknak.

Nem szeretném elkényeztetni a leendő gyermekünket,viszont mindent szeretnék megadni neki,ami a teljes értékű életéhez szükséges.

20/L


2016. júl. 13. 21:53
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Végül is összedobtam egy listát,hogy mire mennyit szánok,és használtan,vagy újan szeretném-e.. Voltam egy túrkálóban,ahol rengeteg jó minőségű -egy kettőn még az eredeti cimke is rajta volt- ruhácskát láttam,ha magas hőfokon kimosom, valószínűleg megfelelő lesz a babának, meg aztán pár hónap alatt úgyis kinövögeti őket..Inkább vitaminokra,később jó minőségű ételekre költöm a pénzt, mint méregdrága ruhácskákra,amit 1-2szer felvesz majd, aztán hopp kinőtte. Persze újakat is kap majd,de kisebb korban felesleges beruházás..

Babakocsikat és ágyat-pelenkázót néztem hirdetős oldalakon,és vannak meglepően jók.

Köszönöm a segítségeteket!

2016. júl. 17. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!