Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Sorstársak kerestenek!? Akik...

Sorstársak kerestenek!? Akik szinte nulla családi segítséggel több gyereket nevelnek? Nektek nem fáj hogy a család nem nagyon akar segíteni?

Figyelt kérdés

3 Kisgyerekem van..egy 3 éves és egy 6 éves ikerpár...A férjem sokat dolgozik, ezért nagyon-nagyon ritkán jól jönne ha valaki segítene a gyerekekre vigyázni, még a tényleg szükséges dolgokat elintézem....sajnos a családom számomra elég fura, egyszerűen eszükbe se jut hogy esetleg megkérdezzék hogy egy hónapban legalább egyszer vigyázzanak a gyerekekre...ha van vmi dolgom megkérdezem ráérnének-e vigyázni a gyerekekre, de éreztem nem szívessen teszik, megszokták szerintem a nyugalmas, gyerekricsaj néküli életet....eléggé fáj hogy nem számíthatok rájuk....tudom én vállatam a 3 gyereket, de néha sajnos jól jönne pár óra "szabadság" amíg el tudok intézni dolgokat..

Most lett volna elintézni valóm, a nővérem nagyvonalúan felajánlotta h 1-2 órára a legnagyobb gyerekre vigyázna(ő kislány)...de mivel pont nem a legnagyobb a leggyengébb láncszem, ezért semmit nem értem volna vele, illedelmesen vissza utasítottam hogy akkor megoldom majd a dolgot....

Egyszerűen nem is értem h fél vajon a kicsire vigyázni ? aki 3 éves ? egyszerűen nem értem őt miért nem akarta volna elvállalni..

köszi h meghalgattatok


2016. aug. 8. 16:43
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nekünk meg csak ketto van, szerettünk volna 3.-at de valoszinu nem lesz.


Anyukam segitget, de a problémáinkat nem tudja tolerálni, nem tud benne osztozni kicsit sem, nekem ez azert esik rosszul mert mi 3-an vagyunk tesok es csak en ram számíthat mindenben, en intezem a hivatalos ügyeit, kölcsön adok ha epp jobban megy nem is kell visszaadni a masik ket tesom meg éli az eletet...

Sajnos koran kell visszamennem dolgozni ennek anyagi es egyéb okai vannak, próbáltam segítséget kerni, hogy a 4 hónaposra vigyázzanak októberig (2honapot) de nem valaha semmilyen megolddasba, sem 1-2 napot...


Viszont hallgathatom, hogy szar emberek vagyunk mert miert keresek valakit melle. Ok is megoldották anno, csak sajnos azt elfelejti anyukam, hogy amig o itthon volt a nagyszüleim a nyugdíjukat gyakorlatilag nekik adtak, utana meg suli utan mindig ott voltunk ...



Sajnos a mai világban vagy dolgoznak a nagyszülők vagy az életüket akarjak élni, ami rendben van csak azert rossz, hogy egyedul vagyunk egy családon belul....

2016. aug. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
42%
Kedves kérdező! Te meg attól, hogy szültél, tudd, hogy hol a helyed a világban! Tudod, amilyen stílusban visszaírtál egy cseppet sem csodalkozom, hogy tojnak a fejedre. Jé, lehet, hogy te vagy egy kiállhatalan kis boszorka? Falnak megyek a hozzád haosnlóktól, akik attól, hogy szültek, már így lenéznek másokat. Gondolom a kölkeid is pont ilyen elcseszettek, mint te. Na hagylak is, picsogj annak, aki erre kíváncsi. Látszik rajtad, hogy életed teljesítményenek érzed, hogy világra hoztál 3 gyereket, ha már a személyeskedésnél tartunk.
2016. aug. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
39%
Egyébként onnan tudom, hogy betalált a mondandóm, hogy nem észérvekkel felsorakoztattad, hogy hát nálad csak nem úgy van, mint ahogy leírtam, hanem egyből visszatámadtál úgy, ahogy neked eszedbe jutott. És még valami: attól senki nem lesz érett, mert szült. Valóban nincs gyerekem, de éretlen, na az nem vagyok. Rengeteget vigyázok más, barátok gyerekeire, és dolgoztam halmozottan sérült gyermekekkel is, nem keveset. Úgyhogy maradjunk annyiban, hogy te viszont nem találtál be. Na megyek, mert te úgy is az a fajta vagy, aki ha nem azt kapja, amit látni/hallani akar, akkor egyből hisztizik, toporzékol. Ki az éretlen?
2016. aug. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Én ezen 10 éve tul lendültem,mikor még csak 2 gyerekem volt ,most 3 van legtöbb dolgott ketten együtt férjemel megoldom valahogy ,ha nincs más akkor anyukámat megkérem hogy segitsen be,1 hónapig vigyázott délelött a lányomra mert nem volt ovoda .mig férjem érte ment.
2016. aug. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!