Nálatok hogy szokás?

Figyelt kérdés

Hoztak rokonok gyümölcsöt, amiből mi is ettünk, és később pukkant ki a dolog, hogy "nem nekünk" hozták, csak a gyerekeknek. Bennem ez meg sem fordult, úgyis mindig van itthon 2-3 fajta gyümölcs, minden nap akár többször is eszünk mindannyian, eszembe sem jutott, hogy a "gyerekekéből" ne együnk.


Ahogy visszagondoltam, eszembe jutott, hogy mi ettünk az ő csokijukból is, mert Mikuláskor annyi volt, hogy még márciusban is ott virítottak, így bizony egyet-kettőt beletörtem sütibe, volt, amelyikből kakaót készítettem (és én is ittam), de volt, amit simán megettem. Igazából vehettem volna helyette másik csokit, azt meg ki is dobhattuk volna, így nekem ez tűnt kézenfekvőnek.


Aztán a múltkor kaptak egy csomag tűrórudit, amiben 5 darab volt, így 2-2-t ők ettek meg, amikor felbontottuk, egyet meg mi feleztünk el a férjemmel.

De bennem ez sem keltett lelkifurdalást, hiszen amúgy is veszünk alkalmanként túrórudit.


Tehát: nálatok a "gyerekek" ételei tabuk (amit esetleg el sem szabad fogadni tőlük) vagy belefér a közösködés?


2016. aug. 9. 19:05
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

másik válaszoló vagyok ugyan...de volt ott banán,babakeksz...sőőőőt a perszóna még mikulás csokihoz is hozzányúlt :D :D :D

Hogy a kérdésedre válszoljak,természetesen minden ilyesmi közös..szerencsére nem jelent gondot valami helyett másikat venni,ilyesmi max. akkor van,hogy kimondottan "valakié",ha abból 1 db-t csak magának választott vki..pl. más ízű joghurt,ilyenek...

2016. aug. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

10, de, tényleg, keksz. :)


Kérdező, hagyd őket a fenébe.

2016. aug. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Itt a babakekszes pali egyik kérdése. Ez hü..lye...


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2016. aug. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez meg az eredeti, első kérdése a babakekszről:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2016. aug. 9. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nálunk ez attól függ, hogy mit hoztak, hogy hozták. Például volt, hogy anyám hozott egy kiló kajszit az unokáknak. Volt még itthon két kiló, mert előtte mi is vettünk. Beöntöttem a többi közé a tálba, és ette ugyanúgy mindenki.


De volt, hogy hozott egy kis tál cseresznyét, amikor még nem nagyon lehetett kapni, abból mi csak egy-egy szemet ettünk (megkínáltak a gyerekek), egyébként az övék volt.


Egyébként mindig megkínálnak minket mindenükből, és el is szoktuk fogadni, hogy egy falatot, pár szemet adjanak nekünk is, szerintem ez így normális. Ha meg valamiből sokat kapnak, nekik is teljesen magától értetődő, hogy mi is eszünk belőle. Pláne, hogy amúgy meg sokszor ránk rohadna, ha csak ők ennék.

2016. aug. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!