Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyai ösztönök 19 évesen?

Anyai ösztönök 19 évesen?

Figyelt kérdés

Körülbelül 13 éves korom óta gyerekekről álmodozom. 3 éve ismertem meg a páromat aki szintén szeretne tőlem gyereket és idősebb is nálam. Én jelenleg iskolába járok még de nagyon erős bennünk a vágy, alig bírom kivárni az iskola végét.

Én már nagyon szeretnék gondoskodni valakiről, napi szinten többször is elképzelem, hogy körülvesz az én saját családom akiknek süthetek, főzhetek és a szeretetükkel hálálják meg. Alig várom, hogy ágyba dughassam a saját gyerekeimet egy fáradt nap után és mihelyst elalszanak várnám, hogy mikor ébrednek már fel. Jól kijövök a gyerekekkel, különösen egy ismerősöm 2 éves kisfiával. Amikor meglát örül nekem, mosolyog, a szemembe néz a tiszta tekintetével, a kis kezével megsimogat, megölel... igyekszem kihasználni az összes pillanatot amit vele tölthetek mert felbecsülhetetlen. Szerintem ezt csak az fogja tudni felülmúlni ha mindezt a saját gyerekemmel tehetem majd meg.

Várom, hogy közös programokat szervezhessek a gyerekekkel, ha ez csak egy kis kerti vacsora otthon, az is tökéletesen meg fog felelni. Esetleg látni ahogy a barátaival önfeledten játszik. Kimosni a kis ruháit, újakat venni, ételt készíteni, látni ahogyan megeszi, sétálni, játszani, beszélgetni vele, megtanítani új dolgokat... bármi ami vele kapcsolatos.

Tudom, hogy nem könnyű anyának lenni és igen fárasztó tud lenni de éppen ezzel lesz teljes és a hátrányaival szép az egész. Nekem sose voltak céljaim eddig, sose tudtam, hogy mi akarok lenni ha felnövök. Talán mostanában jöttem rá, hogy én csak anya akarok lenni. Akire bármikor számíthatnak a gyerekek.

Én ezt nem érzem hibának és bárhogy is lesz egyszer úgyis megvalósítom. Csak furcsa. Sosem találkoztam olyan velem egykorúakkal akik ugyanígy éreznek. Vagy csak nem beszélnek róla, ahogyan én sem szoktam. Nem szégyellem... csak a legtöbben úgyis le akarnának beszélni róla. De nem venném magamra. A kellemetlenségeket pedig szeretném elkerülni.

Szerintetek miért alakult ez így bennem? Miért nincsenek olyan álmaim mint másoknak, hogy ügyvédek, orvosok, szakácsok, fodrászok akarnak lenni?


2016. aug. 18. 23:34
1 2
 1/18 Mercédesz01 ***** válasza:
52%

Ami késik nem múlik, használd ki a fiatalságod, mert anyaként már teljesen megváltozik az életed. Gondterhelt leszel.. Éld ki magad! Nem muszáj 35-40 évesen szülni,de ne siettesd.

(22 éves anyuka 2 fiúval)

2016. aug. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
58%

Olyan szépen megfogalmaztad ezt! Nincs ebben semmi szégyellnivaló.

Biztosan nagyon jó anyuka leszel. Gondold át azért a dolgokat többször, hiszen egy gyerek egy életre szól és nagy felelősség. Kell hozzá megfelelő anyagi háttér.. ha megvan minden és tényleg ennyire szeretnéd vágj bele :)

2016. aug. 19. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Jó volt olvasni a soraidat.

Tartsd szem előtt ,hogy egy nő mindig magának szüli a gyerekeket-ezt úgy értem ,először is teremts olyan feltételeket ,hogy ha bármi van egyedül is megállj a lábadon.Az életkorodból adódóan gondolom még nincs semmilyen egzisztenciád.Utána még mindig benne leszel a korban bőven.Amúgy csak egy kérdés :neked milyen gyerekkorod volt?Szép és őszintének látszik amit gondolsz ,de talán kicsit magaddal is törődhetnél.Egy gyereknek kiegyensúlyozott és elégedett szülőre van szüksége ,előbb utóbb kiüthet majd ,hogy magadat mindig ennyire háttérbe szorítod.

2016. aug. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
57%

Mintha a szívemből szóltál volna! Igaz, én már 23 éves vagyok, de 20 éves korom óta pontosan így érzek. Nagyon nehéz, de a suli az első. Nekem is van 1,5 éves unokaöcsém, rajta "élem ki" az anyai ösztöneim - imádjuk is egymást, csak az ölemben képes nyugodtan ülni és néha elaludni :))) irtó aranyos.

Ha minden jól megy, 2 év múlva VÉGRE lehet gyerekünk, alig várom már! :)

2016. aug. 19. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
4. vagyok. Ha gondolod, beszélhetünk róla :)
2016. aug. 19. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
51%
Én pont így voltam.14 évesen keresztanya lettem-ennek 30 éve-akkor már tudtam,hogy fiatalon szeretnék anya lenni.19.5 évesen-házasságban-megszültem az első gyerekemet(2 éves kapcsolat,9 hónapnyi házasságban).Anyagiakkal nem volt gond-ez 1992-ben volt,teljesen másként működött minden-a korommal sem.Mondhatni együtt nőttünk fel.Sokkal lazább,elfogadóbb voltam(bár ez nálam alap).Aztán 16 évvel később-2008-ban megszületett a 2. gyerekünk,és közel 40 évesen,4 évvel később a 3. is.Semmit nem bántam meg!Imádom mindhármat.Az 1. ma már felnőtt férfi,külföldön él,ott egyetemista.Imádjuk egymást,életem első legjobb döntése volt!Sok bulin,élményen,kalandon vagyok túl,én nem érzem,hogy bármi kimaradt volna az életemből.Sőt!Most,hogy a legkisebb is már lassan 4 éves,mi meg még "csak" 44 évesek leszünk,úgy érezzük,előttünk az élet!Nálunk vannak összejövetelek-ittalvósak is-,mi is megyünk-szintén hasonlóra-nyaralunk,megyünk olyan programokra is,ahol nincsenek ott a gyerekek.Boldog vagyunk.Voltak/vannak nehézségek,de ez az élet vele járója.
2016. aug. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
90%
Mármint boldogok vagyunk/boldog vagyok.
2016. aug. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
47%
Szép dolog, hogy így érzed, de azt javaslom, picikét még várj, hogy élvezhesd a fiatalságod, kötetlenséget. Mikor babátok lesz, nem mehetsz már oda és akkor, amikor akarsz, hanem a picihez kell alkalmazkodni. Mindent az ő kényelmének rendelsz alá, minden érte történik, és ez nagyon kimerítő. Van, hogy napokig, hetekig, de van aki hosszú hónapokig alig-alig alszik, mert olyan természet a kicsi. Ezzel is számolni kell. De biztos vagyok benne, hogy remek anya leszel, intelligens vagy, és helyén a szíved. :)
2016. aug. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
83%

Szia

ezzel én is mindíg így voltam, tegnap töltöttem a 20-at.

Van egy 2 hónapos babám.

Nagyon szeretem de nagyon nehéz!

Soha többé nemlesz semmi a régi!

Álmossággal nagyon nehéz éjjel küzdeni, folyamatosan foglkozni kell a oicivel, ellátni, nem egyszerű és nem arról szól hogy " jajj de jó babázok" .

Nem kelsz akkor amikor jólesne, nem akkor eszel ha megéhezel, nem tudsz normálosan komozdulni baba kocsival.

Meg amúgyis, a kezedben van egy élet.

Nincs buli, nincs alkohol.

De mindezek ellenére csodálatos dolog és a legjobb döntés volt az életemben.

Ha bármiről szeretnél beszélni írj ! :)

2016. aug. 19. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Szép cél,meg minden,de az anyaságot az ég világon senki nem fogja neked megfizetni!

Értsd: attól,hogy anya vagy még nem kerül étel az asztalra és pénz a számládra.

Meg ugye más gyerekére napi szinten pár órát vigyázni nem olyan,mint a sajátoddal 24 órában!

Arról nem is beszépve,hogy korántsem úgy működnek a gyerekek,hogy elé teszem a kaját és megeszi! Előbb széttúrja,dobálja,a plafonról is kaja csöpög,mire megtanulnak rendesen enni!

Szóval amíg csak a cukimukiságot látod,addig inkább Barbizz!

2016. aug. 19. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!