Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyai ösztönök 19 évesen?

Anyai ösztönök 19 évesen?

Figyelt kérdés

Körülbelül 13 éves korom óta gyerekekről álmodozom. 3 éve ismertem meg a páromat aki szintén szeretne tőlem gyereket és idősebb is nálam. Én jelenleg iskolába járok még de nagyon erős bennünk a vágy, alig bírom kivárni az iskola végét.

Én már nagyon szeretnék gondoskodni valakiről, napi szinten többször is elképzelem, hogy körülvesz az én saját családom akiknek süthetek, főzhetek és a szeretetükkel hálálják meg. Alig várom, hogy ágyba dughassam a saját gyerekeimet egy fáradt nap után és mihelyst elalszanak várnám, hogy mikor ébrednek már fel. Jól kijövök a gyerekekkel, különösen egy ismerősöm 2 éves kisfiával. Amikor meglát örül nekem, mosolyog, a szemembe néz a tiszta tekintetével, a kis kezével megsimogat, megölel... igyekszem kihasználni az összes pillanatot amit vele tölthetek mert felbecsülhetetlen. Szerintem ezt csak az fogja tudni felülmúlni ha mindezt a saját gyerekemmel tehetem majd meg.

Várom, hogy közös programokat szervezhessek a gyerekekkel, ha ez csak egy kis kerti vacsora otthon, az is tökéletesen meg fog felelni. Esetleg látni ahogy a barátaival önfeledten játszik. Kimosni a kis ruháit, újakat venni, ételt készíteni, látni ahogyan megeszi, sétálni, játszani, beszélgetni vele, megtanítani új dolgokat... bármi ami vele kapcsolatos.

Tudom, hogy nem könnyű anyának lenni és igen fárasztó tud lenni de éppen ezzel lesz teljes és a hátrányaival szép az egész. Nekem sose voltak céljaim eddig, sose tudtam, hogy mi akarok lenni ha felnövök. Talán mostanában jöttem rá, hogy én csak anya akarok lenni. Akire bármikor számíthatnak a gyerekek.

Én ezt nem érzem hibának és bárhogy is lesz egyszer úgyis megvalósítom. Csak furcsa. Sosem találkoztam olyan velem egykorúakkal akik ugyanígy éreznek. Vagy csak nem beszélnek róla, ahogyan én sem szoktam. Nem szégyellem... csak a legtöbben úgyis le akarnának beszélni róla. De nem venném magamra. A kellemetlenségeket pedig szeretném elkerülni.

Szerintetek miért alakult ez így bennem? Miért nincsenek olyan álmaim mint másoknak, hogy ügyvédek, orvosok, szakácsok, fodrászok akarnak lenni?


2016. aug. 18. 23:34
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
72%
Jo is lenne ha mndenki ilyen idealis csaladban none fel mint ahogy leirtad. Nekem errol a filmekben latott tul idilli kep jut eszembe. Aranyos rozsaszin vattacukor szerintem tulidealizaltad ezt az egeszet
2016. aug. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
En is kb 14 éves korom óta tudtam hogy fiatalon akarok anya lenni, bár én nem teljesen így képzeltem mint te, mert én beleképzeltem a szakmámat is a dologba. Aztán 17 évesen megtaláltam a párom, 19 évesen összeköltöztünk, 22 évesen jótt az elsö babánk. Nagyon nehéz volt, mert nem volt elég ónbecsülésem és magabiztosságom hogy beszóljak azoknak akik csupa "jó" szándéktol vezérelve mindenféle marhaságot tanácsolt nekem. Próbáltam jól sinálni és az idősek tapasztalatára hagyatkozni, főleg a sógórnőm aki verte a nyálát hogy ö jobban tudja hisz nekim2 gyereke is van... na mindegy! Az igazi rozsaszín habos babos érzés 25 évesen a második baba érkezésekor jött elő! A mai napig életem legszebb időszaka. Ott már jobban utána jártam a dolgoknak, pl szoptatás, kötődő nevelés, hordozás... nem hallgattam senkire csak magamra. Meg is látszik a két gyerek között a különbség. Most 1 hónapos a legkisebb, 29 éves vagyok és csodás dolog az anyaság! Vannak nehezebb napok, de egy édes babamosoly, vagy hogy a fiam engem szeretne feleségül venni, kárpotól mindenért. Ami nagyon rossz az anyaságban nekem, az az ha betegek. Lelki beteg leszek teljesen, halálra aggódom magam, olyankor szó szerint egy percet sem alszom éjjel mert ott ülök az ágyuk mellett és nézem ahogy alszanak. Szerintem azért még várhatsz egy pár évet, hogy dolgozz is, hisz 20-22 évesen sem lesz késő babát vállalni. Jó lenne ha sokan így gondolkodnának a gyerekvállalásról!
2016. aug. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
89%

Nagyon szép gondolatokat fogalmaztál meg, de úgy érzem, kissé a habos-babos oldalát látod csak a gyermekvállalásnak. Szerintem nem egy 19 éves fiatalnak való a tejtől szétfeszülő mell, az éjszakázás, esetleg egy hasfájós baba sírása vagy éppen egy olyan helyzet, amikor napokat töltesz a kórházban a kisgyerekeddel az egészségéért aggódva (saját tapasztalat).

Ráadásul egy baba nem sokáig marad kicsi, gyorsan elrepülnek az évek és akkor mihez kezdesz? Szerintem válassz egy olyan pályát, ahol gyerekekkel foglalkozhatsz (pl. bölcsis/ovis gondozó), élj még egy kicsit és azután vágj bele az Anyaságba.

2016. aug. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
0%

Én is így vagyok, voltam. :) nálam azzal kezdődött, h 14 évesen álmodtam egy babáról.. A karomban volt szép sötétbarna haja volt és tudtam, h ő az én kicsikém.

Sírva ébredtem fel. :)

Ez természetes ahogy érzel.


Azt ne felejsd el, h először tanulj, dolgoz stb. Legeslegelőszőr "tegyél valamit le az asztalra"

Eljön a te időd is! ;)


21/N

2016. aug. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
92%

Mintha magamat olvastam volna! :) Szerintem pontosan tudom, hogy miről beszélsz. Én is veled egyidős vagyok, és ugyanígy láttam a dolgokat. Egyszerűen azt éreztem, hogy addig nem lehetek teljesen boldog, amíg nem lesz gyerekünk.

De szerintem egy velünk egyidősnek még nincs itt az ideje. Persze, hogy fizikálisan és értelmileg is képesek lennénk felnevelni. De nem véletlen, hogy átlagosan nem ebben a korban szülnek a nők (még ha volt is olyan idő, amikor ilyen idősen már szültek) Mégis hiába voltam/vagyok ezzel tisztában én is úgy éreztem, ahogy te.


Most viszont történt valami. Egy 3 éves kislány 3 hétig egyfolytában nálunk volt. Főleg rám volt utalva. Egyébként nagyon jól ismerem, szeret és napi szinten vigyáztam rá, több órát korábban is. Amikor 2 hetes volt, már akkor velem volt órákig. Minden nap látjuk egymást, de ez most más.

Az első hét szuper volt. Mindenhova elmentünk. (Mozi, fürdő, játszótér, stb...)Élveztem, én is és ő is. Nagyon jól kialakultak a napjaink. De bevallom őszintén, hogy 3 hét egyfolytában egy gyerekkel rámutat arra, hogy mi az a teher, ami egy anyára hárul. Persze mondjuk, hogy "tudjuk, hogy sok dolga van egy anyának". Hidd el, amíg nem vagy egy gyerekkel huzamosabb ideig - pl. 3 hét- fogalmad sincs milyen ez. Hangsúlyozom, hogy volt, hogy 1-2 napig nálunk volt, de az teljesen más! És az is más, ha van veled valaki, nem egyedül vagytok ketten gyakorlatilag hetekig. (kivéve persze este)

Most, hogy megy haza, azért a dolgok átértékelődnek bennem. Továbbra is imádom, mint korábban, d már nem érzem azt, hogy MOST minden pillanatban erre vágyok. Ez idő alatt mindenből jutott: nyűgösségből, betegségből, hisztiből és persze nagyon sok jó pillanatból. Összességében élveztem ezt a 3 hetet, de azt is érzem, hogy megkönnyebbültem egy picit.


Tudom, hogy ezelőtt mennyire akartam egy gyereket, és ha ezt olvastam volna, nem igazán befolyásolt volna. Gondolom téged sem fog. Továbbra is szeretnék gyereket. De ez az idő ráébresztett arra, hogy nem most. Csak annyit mondok, hogy talán neked is valami hasonlót kellene tenned, ha van rá lehetőséged. 1-2 nap együtt egy gyerekkel semmi! Az kell, hogy legalább egy 1 hétig úgy legyél vele, hogy nincs segítséged. Mellette megcsinálni a mindennapi dolgokat és őt is kiszolgálni akkor is ha beteg, nyűgös, hisztis, pörög, stb nagyon nehéz. És másnap kezdődik előröl. Lehet, hogy most azt hiszed, hogy erre vágysz- én is ezt hittem- de talán érdemes lenne átgondolni.


Azt nem tudom, hogy nálatok hogyan állnak az anyagiak, de nekem a legfőbb okom korábban is az volt, hogy el akarom végezni az egyetemet, mert szerintem felelőtlenség úgy szülni, hogy az anyának nincs végzettsége. (Sose lehet tudni hogyan alakul, egy válás esetén például)


Szóval az én "anyai ösztöneim" most ki lettek elégítve :)

Ja és majdnem elfelejtettem leírni egy másik példát. Anyukám is 19 évesen szült. Nagyon akart gyereket. Meg is született a testvérem, és 2 évvel később a másik is. Anyukámnak így gyereket kellett nevelni, feleség volt, dolgozó nő és mellette tanulni is kénytelen volt. Azt mondja, hogy nem bánta meg, de azt sohasem tagadta, hogy iszonyatosan nehéz évek voltak. Én azt mondom, hogy a gyerekeimmel töltött időt úgy akarom megélni, hogy az iskolára mellette ne keljen időt szakítanom.


Természetesen a te döntésed. Csak tudatni akartam, hogy nem vagy egyedi eset, csak talán kevesebben vannak ma azok, akik szülnek is ebben a korban. Én a vágyaim ellenére biztosan nem fogok. Mert szeretném neki mindenből a lehető legjobbat.

2016. aug. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Hát engem is megleptél, nekem ennyi idősen még egyáltalán nem volt tervben ilyesmi, még gondolatban sem, sőt... :)

Szép célok, DE, először tanulj, találj magadnak munkahelyet, dolgozz! És persze ugyanez érvényes a párodra is! A gyerekeket fel kell tudni nevelni, általában nem abból áll h egész nap velük vagy, mosol főzöl takarítasz. Bizony ha nincs meg az anyagi háttér akkor neked is dolgoznod kell, akkor viszont sokkal de sokkal nehezebb minden feladatodat ellátni otthon is! Szépek a céljaid, kívánom h érd is el őket felelősségteljes szülőként! :)

2016. aug. 19. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 szniki20 ***** válasza:
Szerintem, azért nem érzel úgy, mint mások, mert nem akarsz dolgozni. Szerintem kikéne próbálnod a munkát is. Vagy a párod fog eltartani téged is meg a gyerekeiteket is. Szerintem előbb keres pénzt és utána akarj családot.
2016. aug. 19. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Valoban szepen leirtad, de nagyon nem igy van altalaban, van szenvedes, kialvatlansag, megbetegedhet a gyerek. Vagy te..es akkoris foglalkozni kell veluk. Nem mindem moka es kacagaa. S nem mindig hàlàsak. Ha rosszul valasztasz, akkor a parod is "tonkre teheti" az idillt.. varj meg. En 21vagyok jovore lagzi.

2eve almodozom enis de tudom, h nem egyszeru. Inkabb varok nehogy aztan visszasirjam. Meg ket evet kibirok. Utana 18-20evig. Nincs leallas. Nincs kettesben annyi program. Energia egymàsra.:/

2016. aug. 22. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!