Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen újszülött gondozással...

Milyen újszülött gondozással kapcsolatos könyveket tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Első babákat várom szeptemberre és kéne egy kis támpont :)

2016. aug. 23. 05:50
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
Semmilyet. Sztem hülyeség könyvből. Pikk pakk belejössz emellett ha elakadsz ott vannak a rokonok a védőnő a gyerekorvos az internet. Sztem felesleges. Belátod te is ha meglesz. Boldog babavárást. Ne aggódj ezen menni fog.
2016. aug. 23. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én is rá voltam erre feszülve, vettem is egy könyvet, ami egyrészt semmit nem ért, mert gyakorlatilag egyetlen kérdésemre sem adott választ, másrészt pedig a gyakorlatban semmi sem úgy történik, mint elméletben, és akkor lehet idegeskedni, hogy neked miért nem megy, miért nem eszik annyit, miért ilyen a kaki, miért bukik ennyit, miért nem bukik, stb stb :) Könyvesboltban egyébként nézegettem rengeteg ilyen könyvet, és egyik sem tűnt értelmesnek...

Ha téged az nyugtat meg, hogy olvasgatsz, akkor Vida Ágnes babapszichológia ill anyapszichológia könyvei talán a legszimpatikusabbak eddig, amikkel találkoztam. Még nem olvastam, de sokan dicsérik

2016. aug. 23. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem is felesleges a könyv, jön az ösztönből, ha elakadsz megnézed neten Vida Ági okosságait, az a leghasznosabb, és gyorsan megtalálod. Szoptatás ügyében pedig lll.hu. Nevelés kérdésében pedig Ranschburg vagy Vekerdi, ezek is inkább szemléletet adnak, neten mindent megtalálsz, amire szükséged van.
2016. aug. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
20%
3. válaszoló, ne szemétkedj már szegénnyel, ő nem tudja, hogy ezekkel viccelsz, lehet tényleg beleolvas ezekbe:) pont a legdurvábbakkal kezdené szerencsétlen.
2016. aug. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es, már miért viccelnék??? Ezek bizonyultak leghasznosabbnak. Hozzátenném még, hogy a Suttogót és társait hanyagold!
2016. aug. 23. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Vida a vicc. Borzalom az a nő és a "szemlélete".


Könyveknél jobb a videó. Pl.: Parentis Szülőképző. Megtalálod a youtube-on. Vannak abban is szerintem elavult részletek, de még mindig frissebb, mint bármely könyv.

2016. aug. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Suttogót NEM.



Spock Csecsemőgondozás, gyermeknevelés könyvéből nagyon sok dolgot tudtam hasznosítani. a gondozás részéből igen, a nevelésből nem :)

2016. aug. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ranschburg Jenő könyveit én is jó szívvel ajánlom, nem is értem, miért gondolja valaki, hogy ez valami vicc. Nagyon sok hasznos dolgot lehet tőle olvasni. Én terhesen olvastam a Szülők könyvét, a második babámat vártam már, de mégis nagyon sok olyat tudott mondani, amit korábban nem tudtam, és ezáltal jobban megértettem, hogy a baba mit miért csinál, hogyan fejlődik, mikor milyen szükségletei vannak.


Mondjuk mai, modern babagondozási könyvet sajnos nem tudok mondani, ami tényleg abban segítene, hogy szemléletesen leírja, hogyan fürdesd, mikor mennyire öltöztesd fel, és ilyesmik. Van nekünk itthon egy olyan, hogy A Baba: Felhasználói kézikönyv, de ez inkább vicces, mert úgy írja le, mintha tényleg egy használati utasítás lenne. Mondjuk az tény, hogy sok fölösleges rizsa nincs benne, és gyakorlati kérdésekben szeretne segíteni, de nem tudom, valójában mennyire hasznos.

Ami szerintem egy nagyon átfogó, komplex könyv (volt valaha), mert minden, a baba körüli teendőt és kérdést felölel, az Dr. Miriam Stoppard Babakönyv c. műve, de sok olyan dolog is van benne, ami mára már elavult. Persze az újabb kiadásokban lehet, hogy ezeket már átírták, nekem még viszonylag régi van.

2016. aug. 23. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!