Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekkel évekig otthon...

A gyerekkel évekig otthon levő anyukák elbutulnak szerintetek?

Figyelt kérdés
Sok olyan kérdés meg válasz van ebben a kategóriában, amitől megáll az ember esze. Az persze lehet, hogy ők terhesség előtt sem írtak oknyomozó cikkeket.:) Ti hogy gondoljátok, valamennyit visszafejlődik az ember, ha nem mozdul ki annyit évekig és nincs felnőttek között? Van ilyen ismerősötök?
2016. aug. 27. 10:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
91%

Én lassan 3 êve ülök úgymond itthon legtöbbször egyedül.

Hiányzik a felnőtt beszélgetés de ha nincs ês van időm olvasok tájékozödok


Nem kötelező lebutulni!

Sőt!

Ilyenkor ha engedi a tárca lehet tanulni! Meg a gyerek ha engedi perszze na meg van kire bizni esetleg!


Inkább más lesz a fontossági sorrend meg más dolgok fogják érdekelni az embert.

De lebutulni csúnya szó!


Ha úgy nézed újra legózhatsz hülyéskedhetsz beszélhetsz magadban amikor a gyerekkel vagy vásárolni.

Mi pl ma ickáztunk kinn!

2016. aug. 27. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
66%

Én amikor itthon voltam a kisfiammal, magamon is éreztem, hogy nem vagyok olyan fitt és top szellemileg, mint most, amikor dolgozom, nap, mint nap felnőtt emberek között vagyok, használom minden nap az agyamat.

Viszont mikor itthon voltam, azért próbáltam valamit mindig csinálni, olvastam, keresztrejtvényt fejtettem, böngésztem az interneten, cikkeket olvasgattam. És azért, amikor tehettem, akkor jártam/jártunk emberek közé, hogy meglegyen a szociális háttér is.:)

De azért teljesen senki nem butul le.:)

2016. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%
Én biztos nem, de nem is igaz rám, hogy nem mozdultam ki és nem voltam felnőttek között.
2016. aug. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
58%
2-es vagyok, annyi még eszembe jutott, hogy az utolsó évben, mikor itthon voltam még a kisfiammal, elvégeztem egy tanfolyamot is. :)
2016. aug. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem kell ehhez otthon gyerekkel lenni, elég ha abbahagyja valamikor a tanulást és utána nem szellemi munkát végez. Bizonyos dolgokban tényleg "butábbak" vagyunk, pl. érettségim kitűnő lett, utána egy évvel már hozzászólni se tudtam volna pl Puskin életéhez. :) De utána egyetemista voltam, akkor meg más tudományterületben voltam tanult. A tárgyi dolgok, évszámok, adatok gyorsan felejtődnek, főleg ha túl sokat akarnak a tanárok bemagoltatni. De a "józan paraszti ész", a logika az nem kopik el olyan gyorsan.
2016. aug. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
91%
De gyes alatt is lehet olvasni, rejtvényt fejteni, nyelvet tanulni stb. Lehet hogy addig is kopnak a régi dolgok, de tanulsz újakat helyette.
2016. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
72%

ha nincs más mellette akkor "elfelejtenek" gondolkodni


nekem az első gyerekkel volt így

1,5 éves volt mikor elmentem tanulni és kb 3 hónap kellet amíg ráállt az agyam és újra kondiba hoztam

azóta nincs ilyen gondom mert tanultam belőle :)

2016. aug. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem ők nem a gyerek mellet butulnak le. ;)


Nem kell úgy hozzáállni a dolgokhoz, hogy megszületett a gyereke, az én életemnek vége, innentől csak őt (őket) szolgálom.


Első gyerekkel új szakmát tanultam. A másodikkal inkább a házfelújításba és a kertészkedésbe vettem bele magam.

Most várom a harmadikat, és egyszerre szeretném a kettőt: régóta hobbim a körmözés, most szakmai szintre akarom fejleszteni, és remélem, ha a baba már engedi, kiépíthetek egy vendégkört, hogy vállalkozó lehessek a továbbiakban. Közben pedig kertészkedek, mert fitten is tart, és nagyon sokat tudunk vele spórolni.


Rendszeresen találkozunk baráti házaspárokkal, hasonló korú gyerekkel, tartom a kapcsolatot a kollégákkal, barátokkal. Kirándulni járunk, a nagyobb gyerekeknek és nekünk is igényünk van a programokra: koncertek, múzeumlátogatás, városnézés, stb.


Az teljesen relatív, hogy kinek mit jelent, hogy otthon van a gyerekkel. Nekem nem azt, hogy kötelező a négy fal között maradni, nem egy elzárt tanyán élek, ahová napi egyszer megy a busz. 10 perc alatt bent vagyok a városban, busszal is csak 20-30 perc, illetve 45 perc alatt Pest belvárosában vagyunk. Kihasználjuk, hogy három gyerekkel már kedvezményesen utazunk. :) Igaz, nekünk csak kettő van, de néha kérünk egyet kölcsön. :D :D :D

2016. aug. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Ez nagyon sok mindentől függ. De szerintem akik itt hülyeségeket írnak, meg nyilvánvaló dolgokon értetlenkednek, meg végtelenül tájékozatlanok, azok a baba előtt is nagyjából ilyenek voltak, és nincs is igényük rá, hogy szinten tartsák az agyukat az otthon töltött évek alatt.

Mondjuk szerintem egyébként is sokan hajlamosak kicsit "leereszteni", amíg otthon vannak, de az értelmesebbje még időben kapcsol, és tesz ellene. Persze ha az ember nem dolgozik, elkerülhetetlenül kizökken abból a ritmusból, amit korábban megszokott. Én csak 9 hónapja vagyok itthon, de ha most visszaültetnének a munkahelyemre, biztos, hogy sokkal több időbe telne megcsinálnom a feladataimat, mint amikor még napi szinten benne voltam, mert elszoktam attól a fajta gondolkodásmódtól, amire ott szükség volt. Nyilván egy idő után visszarázódnék, de ez eltartana egy darabig. Azért igyekszem az agyamat kondiban tartani valamelyest, például sokat olvasok (jó, elsősorban azért, mert szeretek), és a maradék időmben tanulni is szeretnék még, főleg, mert sokáig itthon leszek. A második babámmal vagyok most itthon, előtte 6 évig dolgoztam, viszont szeretnénk harmadikat is, és nem szeretnék a két kicsi között visszamenni, illetve lehet, hogy egy darabig gyet-en is itthon maradok majd. Ez alatt az idő alatt szeretnék tanulni valamit, aminek majd később hasznát veszem. Programozásra gondoltam, eddig úgyis humán területen dolgoztam, jó lesz valami, ami kicsit távolabb áll tőlem :)

2016. aug. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Tapasztalatom szerint nem. Akikkel eddig dolgoztam, 2-3 év után úgy jöttek vissza és kezdtek dolgozni, mintha mi sem történt volna.
2016. aug. 27. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!