Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák nektek is van olyan,...

Anyukák nektek is van olyan, hogy elegetek van a gyerekbol?

Figyelt kérdés

Ikreink vannak (3 evesek) es van egy 8 honapos babank.

Az ikrek kisfiuk, a baba kislany, egy angyal. Ahogy az egyik kisfiunk is egy tunemeny( persze dackorszak van nala is)... de a.masik... rug,vag,csapkod, harap, mar. Van, hogy 1 hetig 0-24-ben ilyen. Utana egyik percrol a masikra kattan egyet jon oda, bujik, simogat...de en legszivesebben eltolnam. Persze utana buntudatom van... de ezt erzem, van, hogy mar nincs is hozza turelmem :/

Massal is van ilyen?... a masik ket gyerekkel soha nem volt ilyen...Neha legszivesebben felpofoznam.



2016. aug. 28. 12:58
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/199 anonim ***** válasza:
76%
Hat igazan megpróbálhatnad megérteni szegeny gyereket! Biztos, hogy oka van annak, hogy ilyen! Te vagy az anyja, neked kene tudnod megoldást találni a fiad viselkedésére! Ez a "legszívesebben megpofoznám" gyönyörű.. Szegeny gyerek. Gondolod nem érzi ezt rajtad??
2016. aug. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/199 anonim ***** válasza:
76%

Akkor kérj időpontot nevelési tanácsadóba, hogy nézzék meg. De szerintem csak az a probléma hogy rosszul érzi magát.


[link]

2016. aug. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/199 A kérdező kommentje:

Kedves 11-es.

Ha 1 hetig kb wc-re, fozni nem tudnal kimenni.Mert bantja a masik kettot es uvoltenek..nem tudom te hogy erezned magad... vagy mi jarna a fejedbe.

2016. aug. 28. 13:37
 14/199 anonim ***** válasza:
78%

Ez borzasztó, nagyon sajnálom a gyereked! Milyen lesz majd szegénykémnek ha felnő? Ne haragudj, de erről egy történet jut eszembe, ahol az anyuka az ikerpárból az egyiket szerette és a "nemszeretett" gyerek sorozatgyilkos lett. Nem hiszed, hogy az ilyen gyerekkori traumák kihatnak a jövőre? Olvass ilyen témájú könyveket!

Hidd el szörnyű olvasni amiket írsz.


Olyan mindenkinél van, hogy azt érzi "ELÉG". De ezt általában nem egy gyerekre vetítik ki. Arról nem is beszélve, hogy szerintem az is szörnyű amikor az anya mondjuk a 3ból 1et szeret igazán. De az milyen szörnyű lehet, hogy 3ból 2őt szeret és gyakorlatilag eggyel van baja. Komolyan mondom nem lennék a fiad helyében. Hiába próbálod titkolni az érzelmeidet, nyilvánvaló, hogy világos számára még ha megfogalmazni így nem is tudja. De ne aggódj! Majd meg tudja fogalmazni is teljen az idő!


A viselkedésére kitérve. Az agresszió mindig feszültséget sejtet. Magyarul a gyerekedben teng a feszültség. A hirtelen kedélyváltozás is ezt mutatja. És még ezért is haragudni rá.... Szegénnyel a legtöbb időt kellene töltened a 3ból, nemhogy lepasszolni! Ő igényli a legtöbb szeretetet tőled. Ez egészen biztos. Jó, hogy ilyen a viselkedése. Rossz hírem van. Ha nem változtatsz, ez csak rosszabb lesz. Vegyél erőt magadon és próbáld megérteni azt, hogy mi zajlik le a lelkében. Ha neked nem megy, vidd el orvoshoz. Hátha ő segít NEKED elmagyarázni, hogy ez nem egészséges.


Minden anya szokott kimerült lenni, de nálatok ez 1000x durvább. Ja, amúgy nekem is 3 gyerekem van. Egy 4 éves és egy 2 éves ikerpár. Ikreknél sokkal jobban kell egyébként is vigyázni. De látom nálatok ez is kimaradt. Már az is borzasztó, ahogy beszélsz a gyerekeidről, nem tűnik fel?

Szerintem veled nagyobb bajok vannak, mint a gyerekeddel!

2016. aug. 28. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/199 A kérdező kommentje:
Most is a nagy "meset olvas" a kiscsajnak, Ő itt ult az olembe, egyszer felallt oda ment es minden ok nelkul beleharapott. Es mondja azt ilyenkor barki, hogy nem vagna pofon.
2016. aug. 28. 13:44
 16/199 anonim ***** válasza:
71%
Látom nem érted! Ezért kell neked valaki aki elmagyarázza! Akinek hiszel! Ezt pontosan azért csinálja, mert az életkorából adódóan még nem tudja elmondani, hogy "Anya, érzem, hogy velem van bajod!" Csak azt érzi, hogy neki nem jó. Persze megértem, hogy sajnálod a másik kettőt, de egy picit őt is sajnálhatnád, amiért már 3évesen agresszióval kell, hogy megpróbáljon szeretetet kierőszakolni az anyja részéről. Ez egy ördögi kör. Amíg így viselkedsz, ő is így fog. És mit tettél vele? Megütötted?
2016. aug. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/199 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező, olyan nincs, hogy ok nélkül. Nekem is kettő van, és ha az egyikkel, akár csak egy-két napig kevesebbet foglalkozom, azért hogy a másikra több jusson, máris érződik. Okosak ők, tudják hogy a negatív figyelem is figyelem, és ezzel el tudja érni, hogy legalább kicsit vele foglalkozz. mikor a nagy olvasott a kicsinek nem mondtál olyat hogy néz milyen ügyesek, aranyosak hogy szeretik egymást? vagy egyáltalán bármilyen megjegyzést amit ő negatívan élhet meg?
2016. aug. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/199 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem kellene egy olyan közös program heti 1x a kisfiaddal, amit csak ketten csináltok, ha van rá lehetőség. Elmenni vele 1-2 órára, vagy bármi.
2016. aug. 28. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/199 A kérdező kommentje:
Ahogy fentebb is irtam kb fel eve erzem ezt es mostanaban (1-2 honapja), szinte folyton. De a viselkedese 1 eve kezdodott. Elotte nem is ertettem, hogyan lehet kulombseget tenni a sajat gyerekeim kozott.
2016. aug. 28. 13:53
 20/199 anonim ***** válasza:
83%

Valószínűleg azért bántja a többit, mert érzi, hogy őket szreted igazán. Abban is biztos vagyok, hogy a kislány az absz. favorit nálad...

Rettentően sajnálom azt a kisfiút, tényleg borzalmas volt olvasni kb minden szavadat.

Mert igen, van, hogy anya kiborul, de hogy azt érzed, amikor bújna hozzád a 3 éves gyermeked, hogy inkább eltolnád... ez borzalmas... szerinted ő ezt nem érzi? Hiába nem tolod el, de biztos vagyok benne, hogy az ölelésed a másik kettő felé sokkal mélyebb, őszintébb, szeretetteljesebb, és a "nagy" nem hü*lye elhiheted...

Először magadba kell nézned mélyen, hogy TE hol rontottad el, mert ez szerintem csakis a te hibád.

Azt írod, hogy kb 1 éve ilyen, tehát kb azóta, hogy megvan a lány... gondolom féltékeny, te pedig nem megfelelően kezeled, így az ő reakciója sem jó, erre a tied még rosszabb és belementek egy ördögi körbe.

Azt tanácsolom, hogy miután a fejedben rendet tettél, mert ez nagyon nem normális, akkor kérj szakértőtől segítséget, mert ez a gyermeked egész életére negatív következményeket hozhat maga után.

Javaslom, nézz meg egy-két részt a Sokkoló függőségek c. műsorból, ott elmondják, hogy mi vitte az adott embert oda, ahol van, hogy milyen gyerekkora volt. Sok ilyen mentálisan rettentően beteg ember számol be hasonló gyermekkorról, mint ami nálatok lehet... (legalábbis ebből a pár sorból ez jön le nekem, ha nem ilyen durva, elnézést kérek, de akkor is kérlek, a gyermekedért kérj segítséget.)

Minden jót nektek.

2016. aug. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!