Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan tegyek rendet pici...

Hogyan tegyek rendet pici baba mellett? 2 hónapos. Ti hogy csináljátok? Nem bírom már ezt a felfordulást.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 21. 05:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
83%

Az en babam is ket honapos, a kisebbik, a nagyobbik 16 honapos, tehat kielezett a helyzetem. 120 nm-es a haz, a nagyobbik gyerek es a ferjem miatt minden nap kell foznom (itthonrol viszi az ebedet a munkahelyere).

Nem egyszeru ebben a felallasban, gyakran a hazimunka miatt erzem magam hulla faradtnak, de mint mondtam, a nagyobbik gyerek igencsak neheziti a helyzetet.

Nekem azok a napok, amikor csak a pici van velem itthon csupa nyaralasnak es pihenesnek tunik... (1-2 hetente a nagyieknal van napkozben a nagyobbik fiam.)

A ketto mellett en igy csinalom: a kicsi 5 korul ebred, akkor en kihozom ot a szobabol, hogy ne ebresszuk fel a masik gyereket. A nappaliban lerakom, es villamgyorsan megcsinalom az alapokat: mosogatas, por felszedese, felmosas (forgalmas ut mellett lakunk, emiatt minden nap fel kell mosnom, ugyanis durvan poros minden). Elokeszitem az ebedhez valokat.

Az en kisebbik gyermekem nincs jol el egyedul, tehat ha nem szundit be, akkor kb 10-15 percenkent fel kell vennem kicsit. ILyenkor felbe hagyom a dolgomat. Sajnos a pihenoszeket es a bebihintat sem dijazza... (A nagyobbikkal ilyen gond nem volt, o meg 4 honaposan is atszunditotta az egesz delelottot a fekvohintaban, a kicsi ot percet sincs el benne.)

Szoval en reszletekben dolgozom, viszont raketa gyorsasagu uzemmodban, ugyanis kb mindennel keszen kell lennem, mikorra a nagyobbik babam ebred (7-8 korul).

Az emeleti szobakban mi alig vagyunk, csak aludni jarunk fel szinte, emiatt ott nagy kupi nem szokott lenni. A nagyobbik fiu masfel orat alszik napkozben, ilyenkor viszem fel a kicsit magammal es kiteregetem a ruhat, hajtogatok, vasalok, kozben egy kis wc, mosdo sikalas, feltorles. Szinten aprankent es reszletekben.

Hetente egyszer takaritom ki az egesz hazat egyszerre tetotol talpig precizen. Ez altalaban hetvegere esik, amikor a ferjem itthon van, de ha programot tervezunk hetvegere, akkor vagy a nagytakaritas napjara felkuldom a nagyobbik gyermeket a nagyihoz, vagy a nagyit hivom le.

Ha kialakitasz egy napirendet sajat magadnak (ilyen pici babanak meg ritkan van), tehat, hogy te mikor ebresz, te mikor eszel, delelott mosol-e, vagy delutan, akkor bele lehet razodni es naprol-napra egyre gyorsabb leszel majd.

En korankelo vagyok, aminek orulok, ugyanis rengeteget nyerek azzal, hogy a reggeli almos idoszakban befejezem a melom nagy reszet, igy mar a nap is ugy sut rank, hogy tisztasag van.

Sajat tapasztalatom az, hogy minel kesobb fogok neki a melonak, annal kevesbe lesz hozza kedvem.

2010. ápr. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Sok hasznos tanácsra leltem benne.

A kisfiam nem alszik már annyit, mint 1 hónaposan.

Sokszor van, hogy meg tudok főzni mellette, beleteszem a hordozóba, és beszélek Neki. Azért sikerült már két fajtát is főznöm.

Nem is fáradok el. Nekem csak annyi a problémám, hogy csinálom, takarítok, pakolok, de nem haladok. Mintha nem csináltam volna semmit. A férjem amikor tud, segít. Van még egy 7 éves kisfiunk is, Ő is nagyon ügyesen segít, de az Ő "dolga" csak annyi, hogy például amíg anya felmos, addig a tesót szórakoztatja.

Ahogy felkel reggel a kicsi,4-5 körül, evés után kezdődik a nap. Keltem a nagyot, indulunk hárman a suliba, aztán bolt,haza, bébi még alszik a kocsiba, addig ha szerencsém van megfőzöm az ebédet, majd felkel,és eszik, aztán nem alszik vissza, csak ebéd után alszik,de ekkor már lent, mert megyünk a nagyfiúért a suliba. Aztán hazajövünk, ebéd a nagynak,lecke együtt, addig a bébi vagy alszik, vagy nem. Vagy a kezemben van, vagy a játszószőnyegen, vagy a hordozóban. Aztán eszik 3körül megint,és lemegyünk a játszóra kb este 6-ig. Aztán feljövünk, és egy fürcsi a nagynak,aztán eszik a kicsi, majd fél 8-kor füdik a pici,addig a nagy vacsizik. Fürcsi után 8-fél 9 körül már mind a ketten alszanak. De ugye amikor már ez megvan, és csend van, az Ő szobájukat nem tudom megcsinálni, hiszen hogyan? :) csendben nem lehet pakolni.

Mosogatnom nem kell szerencsére, mert mosogatógép van. Általában este mosok,és mosogatok.És felmosok.De azért így is káosz van. Ha apa ráér, akkor Ő sokat segít,de mivel sokat dolgozik Ő is, így ez ritkán van.

Nagyjából ennyi :)

2010. ápr. 21. 09:31
 13/19 anonim válasza:
55%

Szerintem a lenyeg, hogy ne kapkodj, ne akarj mindent egyszerre megcsinalni, mert ugysem fog menni. En pl. beosztom egy hetre. Nem kell minden nap nagytakaritast csinalni, ugysem gyözned. Egesz hetre tervezd meg, hogy ma epp mit fogsz csinalni. Igazuk van az elöttem szoloknak, a gyerek meg nem csinal kupit, magatok utan meg nem kell egesz nap vikszolni. En ugy osztom be hogy egyik nap a porszivozas, törölgetes, masik nap a fürdöszoba, harmadik nap mostam, negyedik nap vasaltam, stb. Fözz ket napra, akkor kevesebbet kell azon is gondolkodnod, hogy mi legyen az ebed))) Csak egy tipp pl. a töltöttkaposztahoz. Mindig nagy adagot föztem, hogy lefagyasztani is lehessen belöle, igy maskorra kesz egy ebed, csak meg kell melegiteni. A panirozott rantotthusit is le lehet fagyasztani egy reszet, ha mar ugyis bepaniroztad, legközelebb csak meg kell sütni.

Remelem segitettem.

2010. ápr. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim válasza:
41%
sehogy nem csinálom nincs gyuerekem 14 évesen :))
2010. ápr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
88%
te kedves 14 éves!!! neked a hogyan lopjam a napot, hova menjek csavarogni kérdések körül kellene keresgelni!!!!!!
2010. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
Ennyi szuperanyukát még nem láttam egy kupacon... Kedves kérdező! Csináld lazán. Ne aggódj, ha amit elkezdesz, esetleg csak órák múlva, több megszakítással tudod befejezni. És ne tégy szemrehányást magadnak, ha fáradt vagy. Ez természetes, szedj vitamint, pihenj, ha az esik jól, néhány hónap, és minden olajozottan fog menni. A takarítás is. :)
2010. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Az miért szuperanyukaság, hogy az ember takarít a gyerek mellett?? Azért mert gyerek van, akkor "disznóólban" kéne leélni az életünket?
2010. máj. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
64%
Kedves 05-01 21:38! Szerintem a kerdezö nem azt szeretné tudni hogy hogyan lehet lelkismeretfurdalas nelkül lopni a napot. Szeretné a tennedöit elvegezni a gyereknevelés mellett, ehhez probal neki rajtad kivül mindenki tanacsot adni. Termeszetesen nem buta ö, majd eldönti hogy szàmàra mi a legjobb megoldas, es minden bizonnyal bele is fog jönni a dologba, ezt senki nem vitatja. De te csak pihenges tovabb nyugodtan, meg szedjed a vitaminjaidat olajozottan...
2010. máj. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:
05-01 21:01-nek szolt a valaszom, elnezest.
2010. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!