Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 8 éves kislányom fél a sötétbe...

8 éves kislányom fél a sötétben és állandóan égnie kell a lámpának, így viszont nem tud tőle aludni a 6 éves húga. Mi a megoldás?

Figyelt kérdés

8 éves kislányom látott valami bugyuta filmelőzetest (azt hiszem, épp most játsszák a mozikban) valahol és azóta szörnyen fél a sötétben. Nem lehet éjszakára sem lekapcsolni a szobájuknak a lámpát, mert attól fél, hogy bejön valami gonosz néni, aki csak a sötétben tud előjönni és bántani fogja. Ezért most néhány napja szó szerint díszkivilágítást csinál, ha mondjuk ki szeretne menni este a wc-re, és a szobájukban is mindig égnie kell a villanynak.


A 6 éves húga viszont így nem tud rendesen aludni, őt zavarja, ha égve marad a lámpa. Külön szoba sajnos nem megoldható nekik, mert nagyon kicsi (másfél szobás) a lakásunk.


Mit tudnék tenni?


U.I.: Közben megkerestem a filmelőzetest, ez volt az:

https://www.youtube.com/watch?v=xDl4uHrMyYM


Állítólag a szomszéd kisfia mutatta meg neki, viccből... hát, mit ne mondjak, jót nevettük.



2016. aug. 31. 09:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez a színkülönbség szerintem rossz ötlet! Akkor most vagy van néni vagy nincs! Nem pedig, "próbájuk meg a pirosat, mert a kéktől nem fél!"

Szerintem elvből el kell utasítani a létezését nem pedig a színekkel játszani!

Nálunk is ugyanez volt. Mi azt csináltuk, hogy én aludtam az ő szobájában, aztán együtt és végül most már egyedül :)

2016. aug. 31. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Én a kék fényt azért írtam, mert nálunk pont az van. Pirosat nem tennék, mert az nem túl nyugtató szín. Az előzetest nem néztem meg. Az egyértelmű, hogy el kell mondani nekinsokszor, hogy ez nem valóság, beszélgetni kell róla.
2016. aug. 31. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Nem, nem, nem variáljuk a színeket. :)

Olyat tényleg nem mondok neki, hogy "Tessék, szívem, piros lámpát vettünk neked, mert a néni a kéktől nem fog félni.", szerintem is egyértelműen el kell inkább utasítani azt, hogy a néni egyáltalán létezik. Már mindketten megmondtuk neki a férjemmel, hogy ez csak egy nagyon buta film, hogy a néni pusztán kitaláció, és nem létezik, csupán egy színész játssza a szerepet.


A lámpa csak azért kell, hogy ne féljen a sötétben és lássa, hogy valóban nincs ott semmi. Olyat egyértelműen nem fogunk mondani neki, hogy azért ég a lámpa, mert akkor a néni nem tudja őt bántani. Nem, nem. Semmiféle néni nincs! :)

2016. aug. 31. 13:21
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nálunk is volt most jut eszembe, hogy megijedt egy filmtől. Szerintem már a tied is elég nagy ahhoz, hogy konkrétan keressetek rá a színésznőre és nézzetek meg olyan videókat, amelyek azt mutatják hogyan készült a film. (Természetesen nem az ijesztgetős részek!) Nálunk ez jött be, mert akkor tényleg látta, hogy hogyan vették fel. Ami érdekes volt az, hogy miután látta, hogy melyik színésznő játssza máris nem volt olyan ijesztő. Nálunk ez ilyen esetben nagyon bevált :)
2016. aug. 31. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Kisfényű éjjeli lámpa? Esetleg világítós matricák az ágya mellé?
2016. aug. 31. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
47%
Enyhén világító kicsi lámpácska vagy zseblámpa. Vagy aludjanak ugy,hogy egymás mellett a testvérével. Úgy is fél,ha ott van mellette?
2016. aug. 31. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
71%

Nekem a nagylányom nagyon fél a sötétben. Az éjjeli szekrényén egy sólámpa van és az ég egész éjjel.


29éves két gyerekes anya vagyok, de nem merem megnézni az előzetest. Régen rengeteg horrort néztem, de ma már csak olyat nézek meg ahol egy ember a "gonosz". Szellemek, démonok, stb kizárva. Én is félek a sötétben, de éjszaka lekapcsolom a villanyt. Nem túl rég volt valami rémálmom és onnantól pár hétig én is csak fénybe tudtam aludni.


Szorítok, hogy a kislányod hamar túl legyen ezen. A szomszéd fiúnak meg gratulálok innen a távolból...

2016. aug. 31. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:
Valahol lehet venni foszforeszkáló köveket, amikre ha rávilágítünk erősen pár percig kb több mint egy óráig világít, de nem erősen. Nekem is olyanom van amit feltettem az asztalom szélére kétoldalas ragasztóval és azok világítanak a sötétben zölden.
2016. szept. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
0%
Időben kellett volna gondolkodnotok és nem vállalni 2 gyereket egy lyukba....
2017. febr. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!