Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy macska megférhet az...

Egy macska megférhet az újszülött mellett vagy mindenképp mennie kell?

Figyelt kérdés
Van egy macskánk, perzsa, hosszúszőrű, csak szobai cica, az utcára nincs kijárása. Eddig ő volt nekünk az úgymond gyerekünk. Kicsit el van kényeztetve, a kanapén alszik, no nem rajtunk, csak kb. fél méterre tőlünk. Székre, ágyra felmehet, de asztalra kizárt dolog. Nagyon szeretem, de most, hogy hosszú idő után terhes lettem a férjem szerint a macskának mennie kell, nem véglegesen csak 1-2 évre legalább, amíg a gyerkőc cseperedik. Rokonhoz kerülne. A cica igazán csak engem/minket fogad el, ezt az időszakot biztos megszenvedné. Lehet tartani ilyen igényekkel egy macskát az újszülött mellett? Esetleg nagyobb odafigyelés kell, vagy ki kell zárni a cicát a babaszobából? Vagy mindenképp el kell vinni?
2016. szept. 3. 08:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
Én már voltam fertőződve toxoplazmával, rám már nem jelent veszélyt s a cica is volt már toxoplazmózisos. Szerencsére ettől nem kell tartanunk.
2016. szept. 3. 10:10
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is negatív lett a toxo szűrésem. Minden vérvételnél ismétlik, ha esetleg pont elkapom,akkor antibiotikummal lehet kezelni. Picit fel lett fújva mostanában ez az téma . Na mindegy.

Nekünk két brit rövidszőrű cicánk van panelban. Mióta tudjuk, hogy baba lesz, azóta párom takarítja az almot. (reggel és este kiszedni belőle a cuccot és hetente teljesen cseréli, de mi előtte is így csináltuk)

Eszünkbe sem jutott megszabadulni tőlük. A gyerekszoba ajtajára tettünk biztonsági rácsot. A rácsok között nem férnek át és eszükbe sem jut átugrani. Múltkor a tettem-vettem és a rácsot nyitva felejtettem, de egyik sem ment be, csak a küszöbről figyeltek. Kanapéról le lettek tiltva illetve a mi ágyunkról is. Kétnaponta porszívózás és felmosás, illetve beszereztem egy elektromos seprűt, avval többször átfutok egy nap a közös helyiségeken.

Megfelelő óvintézkedés mellett semmi probléma nincsen a macska-baba kombóval. Felügyelet nélkül nem szabad azért hagyni őket, bár a macskák nem nagyon mennek a baba közelébe, mert "hangos" és zavarja őket.

Jah és meg valami. Attól, hogy megvan a baba, nem szabad a cicát elhanyagolni. Persze,kevesebb idő jut rá, de ugyanúgy legyen azért játék meg simi,mert nagyon be tudnak depizni.

2016. szept. 3. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk a cica és a lányom együtt nőtt fel.Eszembe sem jutott megválni tőle.Persze elővigyázatosságokat tettünk.Pl.a gyerek szoba tabu volt.Panelban lakunk,teljesen benti cica.Persze a szőre hullik,de azt lehet orvosolni.Naponta porszívózom,hetente többször felmosok.Ha a ruhára kerül szőr,azt meg a szárítógép mosáskor elintézni.
2016. szept. 3. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
84%
Nem tudom megérteni azokat az embereket, akik az addig imádott kedvencükkel ezt teszik, csak azért, mert gyerekük lesz. Felháboritó! Arról nem beszélve, hogy az állat mellett felnött gyerekek ellenállóbbak. Én csak addig nem engedtem a cicát a gyerekszobába, amig nem kezdett el mászni a lányom. De hidd el, akkor már a cica önként fog távol maradni töle! :-)
2016. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
90%

Meg valami , aki macskaval / kutyaval no fel pici koratol, annal joval kevesebb az allergia kialakulasanak eselye!


Nem ertem az ilyen embereket, ha jon a gyerek , az allat kuka

2016. szept. 3. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Hmmm.... én még nem voltam bárányhimlős...A gyereket is leadom valahova a fertőző időszakban, nehogy elkapjuk, mert hát ugye felnőtt korban milyen veszélyes. Az egyik válaszolónak pedig mondom, hogy legalább az "általa terjesztett kórnak" nézzen utána...Egy sziámi cicánk van, a gyerekszoba tabu neki...ennyi. Jah állatorvos is szokta látni....
2016. szept. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
87%
Nem válnék meg tőle. Nem egy ruhadarab, hanem egy élőlény. Vannak érzései. Egy gyereknek amúgy sem jó, ha burokban nő fel. Beteges lesz, gyenge immunrendszerrel. Rengetegen nőnek fel macska mellett, mégsincs bajuk.
2016. szept. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
87%
Még annyit, hogy szégyellje magát, akinek egyáltalán eszébe jut ilyesmi. Passzoljátok le nyugodtan a macskát, de utána semmilyen állatotok ne legyen.
2016. szept. 3. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Sohanem valnek meg a szoros gyerekeimtol, a cicaalom a wc-be van bezarva a cicaknak van felrakva kapu azon ok attudnak menni a babat viszont kinttartja :) soha nem bantotak vagy voltak feltekenyek okis megkapjak a napi szeretet adagkut es igy mindenki boldog
2016. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell mennie! Az almot ne te takarítsd, ennyi. Az én macskám 20 éves volt, mikor szültem. Hazavittük a 3 napos lányomat, letettem az ágyra, hogy ismerkedjenek. A következő naptól a macskám elmozdíthatatlan volt a gyerek mellől, együtt aludtak a gyerekszobában.
2016. szept. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!