Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nálatok a nagytesó mennyire...

Nálatok a nagytesó mennyire szólhatott bele kistesó érkezésénél a névválasztásba? Kikértétek a véleményét vagy csak közöltétek, hogy az lesz és kész?

Figyelt kérdés
2016. szept. 4. 12:10
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
100%
nekünk tetszett 3 név. elmodtuk a fiúnknak és ő választott a 3 közül :)
2016. szept. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
11-es: nálunk is így volt :)
2016. szept. 4. 13:09
 13/28 anonim ***** válasza:
85%

Volt itt nem is olyan rég egy kérdés, ahol anyuka ki volt borulva, mert megigertek a nagytesonak, hogy ő választhat nevet a kicsinek, neki meg nem tetszik.

A gyereknek semmi köze hozzá, neked meg az apjának kell eldontenie.

2016. szept. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
A 2 éves kisfiam pl. Kombiautónak szeretné hívni az érkező kistesót, hát izé... :D ... szóval úgy döntöttünk inkább választunk mi. :) Egy 7 évest már jobban be lehet vonni (pl.választ a 2 befutó közül) de azt is megértem aki maga választ és csak közli. A névválasztás egy életre szól, elég nagy horderejű döntés.
2016. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

én vagyok akit a 13as ír :D

azért túlzás, hogy ki voltam borulva, de nagyon nem tetszett az általa választott, pont attól a névtől a hátamon felállt a szőr. egyik reggel közölte, hogy meggondolta magát, ő azt szeretné, ha Balázs lenne a tesója, mi meg lecsaptunk rá :D igaz csak 2. nevet adhatott ő, de most ott tart a dolog, hogy Balázsnak hívjuk a picit, szóval jól alakult nálunk :)

egyébként nagy korkülönbség van, nyilván picit más a helyzet, azért 2-3 évesnek nem adnám át a választást :)

2016. szept. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk én választottam a tesom nevét,igaz 10 éves voltam,anyuéknak egy név se tetszett,én még a tv ben halottam egy nevet,mondtam nekik azt mondták ez még jó is,végül az lett,de tesómra 10 0% illik a név
2016. szept. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

A teljes választást én sem bíztam volna rá. Meg elsőre nem is volt ötlete, csak a vállát vonogatta. Viszont amikor mondtam neki 3-at, abból határozottan választott egyet, ráadásul a férjemnek is az tetszett legjobban a 3 lehetséges közül, én mindhármat el tudtam képzelni, szóval nálunk jól jött ki :)

Nálatok mi volt, amit nagyon nem akartál, és ami helyett Balázs lett végül? De az jó, ha jól alakult!

2016. szept. 4. 14:21
 18/28 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesómék úgy csinálták, hogy volt 3 név, ami tetszett nekik és abból választhatott a 3 éves nagylány. Nekik nyilván tetszett és később nagy büszkeséggel mesélte nekem a kislány, hogy ő választotta az öcsi nevét. Szerintem így teljesen rendben van, a nagytesó is örül és a szülőknek is jó.
2016. szept. 4. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a 7 éves fiúnk választott nevet a tesónak. A fiú névvel nem voltam kibékülve, szép nevet választott, de valahogy furán hangzott a vezetéknévvel (Levente). De aztán egyre jobban megtetszett, főleg a Levi becézés miatt. Lány lett a tesó, Dóra nevet kapta (én Zsófit adtam volna, a férjemnek viszont nem tetszett).
2016. szept. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdeztük, tetszik-e neki. Tezszett, de ha nem tetszett volna, akkor is lett volna. A becenevet ő adta.
2016. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!