Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkérdezik szüléskor a...

Megkérdezik szüléskor a vezetéknevet, vagy azt írják be, ami a házassági AK-ban van?

Figyelt kérdés

Oda anno csak a férjem neve lett beírva (Kovács), én szerettem volna, ha kötőjelesen megkapja az én nevemet is, amibe látszólag bele is ment a párom. Mikor teherbe estem megint felvetődött a kérdés, és teljesen elzárkózott. Ő van előnyben, mivel a papíron csak az ő neve áll.

Mikor bemegyünk, megkérdezik, vagy automatikusan beírják? Pénteken szülők, szóval elég veszett fejsze a dolog, de nagyon bánt, mert nem ezt beszéltük meg.

Ráadásul annyi de annyi a Kovács, nálunk a családban is mindenki szinte vagy Kovács, vagy az én nevemet viseli (nem írom ki, mert nagyon ritka név, Kovács-XXX vezetéknevű rajtam kívül nincs, és nem szeretném, ha bárki rám ismerne).

Születés után már nem változtatnám meg, mert kitolni nem akarok vele, hogy külön vezetékneve is legyen...


Mivel győzzem meg, hogy ha megkérdezik (HA MEGKÉRDEZIK), akkor a kötőjeles verzió legyen?


2016. szept. 7. 15:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Automatikusan a férjed nevét kapja kivéve ha tettek nyilatkozatot csak akkor kaphat más verziót. Olyan nincs hogy csak bediktálsz valamit.
2016. szept. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban javìtanàm az elsőt,hogy papìr nélkül automarikusan a te nevedet kapja.

Ha hàzas vagy akkor azt a nevet amit ott megadtatok,azaz ebben az esetben ugye apuka nevét.

Ha van apasàgi elismerő, akkor pedig azt a nevet amit ott megadtatok.


Nincs olyan hogy megkérdezik a kórhàzban te meg bemondasz vmit.

2016. szept. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%
Hidd el, jobb lesz így. Most képzeld el, hogy a te gyerekednek is lesz gyereke és ha ugyanígy gondolkodnak mint te, akkor az unokádnak hány neve lesz? Ebbe senki nem gondol bele? Vagy ha lány lesz és a férje nevét is fel akarja venni? Nem vagyok himsoviniszta de ezt irtó hülyeségnek tartom.
2016. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Csak a keresztnevet kérdezik és azt a vezetéknevet kapja, ami a házassági anyakönyvi kivonatban szerepel. Hiszen ott megkérdezték mi lesz a születendő gyerekek vezetékneve.
2016. szept. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

És tutira pénteken szülsz?? Beírtak műtétre?

Már csak,ha azt nézzük,akkor talán addig le lehetne zongorázni az anyakönyvvezetőnél a férjeddel együtt. Vagy mi baja a kötújeles verzióval??

2016. szept. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A kórházban nem fogják megkérdezni, hanem automatikusan beírják azt amit a házasságkötéskor megadtatok.

Viszont péntekig még tehettek nyilatkozatot h a kötőjeles névváltozatot szeretnétek, de azt nyilván a férjednek is alá kell írnia.

2016. szept. 7. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

igen, tuti a péntek. Hát, akkor marad ez... férjemet nem értem, komolyan...

aki írta, hogy hány neve lesz ha férjhez megy, stb. max 2. Választ, hogy felveszi, nem veszi, mit vesz fel, mit hagy el. Ugyan úgy, ahogy azért adnak két keresztnevet, hogy választhasson.

2016. szept. 7. 17:24
 8/13 anonim ***** válasza:
De te miért nem szóltál mikor megkérdezte az anyakönyvvezető? Hisz előtte megbeszéltétek nem? Tőlünk megkérdezte mi lesz az én nevem, mi lesz a férjem neve és a gyerek vezetékneve hogy lesz?
2016. szept. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
arról csak utólag beszéltünk, esküvő után, mert nem számítottunk ilyen kérdésre.
2016. szept. 8. 09:43
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor miért nem érted a férjed? Akkor ne az ő hibás.
2016. szept. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!