Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megkérdezik szüléskor a...

Megkérdezik szüléskor a vezetéknevet, vagy azt írják be, ami a házassági AK-ban van?

Figyelt kérdés

Oda anno csak a férjem neve lett beírva (Kovács), én szerettem volna, ha kötőjelesen megkapja az én nevemet is, amibe látszólag bele is ment a párom. Mikor teherbe estem megint felvetődött a kérdés, és teljesen elzárkózott. Ő van előnyben, mivel a papíron csak az ő neve áll.

Mikor bemegyünk, megkérdezik, vagy automatikusan beírják? Pénteken szülők, szóval elég veszett fejsze a dolog, de nagyon bánt, mert nem ezt beszéltük meg.

Ráadásul annyi de annyi a Kovács, nálunk a családban is mindenki szinte vagy Kovács, vagy az én nevemet viseli (nem írom ki, mert nagyon ritka név, Kovács-XXX vezetéknevű rajtam kívül nincs, és nem szeretném, ha bárki rám ismerne).

Születés után már nem változtatnám meg, mert kitolni nem akarok vele, hogy külön vezetékneve is legyen...


Mivel győzzem meg, hogy ha megkérdezik (HA MEGKÉRDEZIK), akkor a kötőjeles verzió legyen?


2016. szept. 7. 15:18
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
nem tudtuk, hogy akkor megkérdezik, az övét mondtuk be. Már aznap beszéltem vele erről, hogy én szeretném a kötőjeleset, amibe bele is ment. Minden lassan 4 éve történt, kb. 3 hós terhes voltam, mikor kitalálta, hogy mégsem.
2016. szept. 8. 11:41
 12/13 anonim ***** válasza:

Sajnos már nem tudsz mit tenni. Rögtön utána változtatni kellett volna, hátha akkor még tényleg bele megy. Csak hát nem tudhatta előre. Valószínű, hogy akkor sem túlzottan tetszett neki ötlet, csak nem akart jobban bele menni a témába, meg amúgy sem volt akkor még aktuális.

Mondjuk én sem értem, hogy miért zárkózik ennyire el, ha már egyszer megígérte, na meg tényleg tucat neve van.

2016. szept. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nem csak kereszt nevet ,tehát kovács lesz meg választot keresztnév .
2016. szept. 9. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!