Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak engem zavar,...

Tényleg csak engem zavar, hogy kicsi a hely több gyerekhez? Másoknál ez komolyan nem akadály?

Figyelt kérdés

14 hónapos a lányom, egyre többen kérdeznek rá, hogy mikor lesz tesója. Tudom, semmi közük hozzá, de én nem gondolom, hogy nem olyan borzasztó otromba ez a kérdés, így szoktam válaszolni. A válasz az, hogy nem lesz, mert nincs elég hely. Ezen mindenki totál megütközik, hogy csak ezért nem lesz második gyerek, és ez milyen hülyeség már, mindent meg lehet oldani, felnőnek úgy is, hogy nem nagy a lakás stb. Meg sosem hallottak még olyat, hogy helyhiány legyen az akadálya a több gyereknek.


Akkor a tények:

Kicsi, kb. 50 négyzetméteres lakásban élünk, konyha, pici spejz, fürdő, előszoba, két szoba (illetve másfél, külön nyílnak, de az egyik nagyon pici, a másik nagy, de egyben nappali is). Így hármunknak pont kényelmes, a lányunk egyedül elfér a kisszobában, ami külön oda csináltatott bútorokkal van berendezve, így jól ki lehet használni. De ha megfeszülnék, se tudnék a kiságy mellé egy ágyat is berakni, meg még egy gyerek cuccait. Sehogy nem megoldható, és nem is tartom normális dolognak, hogy egy félszobányi helyen 2 gyerek legyen.

Szobacsere azért nem opció, mert ha az ágyunkat berakjuk oda, már egy métert nem tudunk lépni se, nemhogy szekrények, cuccok stb.

Eladni a lakást és kis hitellel nagyobbat venni nem tudunk, saját lakás ugyan, de nem a miénk, anyáméké, csak nekünk adták használni. Az eladásba ők nem mennek bele az tuti, mert a szomszéd házban laknak, és nem akarnak akármilyen szomszédot. Bővíteni nincs lehetőség a kialakítás miatt. Venni egy házat itt esélytelen, brutál drága környék, 15 millából olyat veszel, ami igencsak lelakott, és bőven kell még rá költeni, tehát megközelítőleg 20 millió egy normális ház. Elköltözni nem fogunk, szeretünk itt élni. Tehát marad az, hogy nem lesz több gyerekünk.


De nem is ez a lényeg, csak azért írtam le, hogy tényleg az a két opció van, hogy egy gyerek, vagy bezsúfolok 2 gyereket egy félszobába, és egymás elől szívják el a levegőt. Aztán abba bele se gondoltam még ugye, hogy egyszer lesznek kamaszok is, nulla magánszféra, fizikai értelemben is nagyobbak lesznek, még annyira se férnek el. És a környezetünkben kb mindenki szerint ez hülyeség, és nem kéne, hogy ezen múljon a kistesó kérdés.


A véleményünket nem fogjuk megváltoztatni, de most komolyan mi látjuk rosszul? Tényleg normális dolog ilyen pici helyre két gyereket bezsúfolni? Én valahogy nem tudom elképzelni, hogy ez jó lenne nekik, hogy ennyire nincs helyük.


2016. szept. 15. 17:43
1 2 3 4 5
 1/47 anonim ***** válasza:
65%
Ha a véleményed úgysem változik, minek teszed fel a kérdést? Főleg ilyen hosszan ecsetelve. Én mondjuk másképp gondolom. Most akkor mi van? Semmi.
2016. szept. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/47 A kérdező kommentje:
Csak kíváncsi vagyok, hogy az átlaghoz képest mi gondolkodunk furán, vagy a körülöttünk élők. Mondjuk biztos benne van, hogy én mindig is egy szobában voltam a húgommal, és utáltam ezt, mindig saját szobára vágytam, úgyhogy nekem elég nehéz megmagyarázni, hogy ez nem rossz a gyerekeknek.
2016. szept. 15. 17:51
 3/47 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem rosszul latod. Nem vagyok egykeparti, de majd lesz, aki neked fog igazat adni.
2016. szept. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/47 anonim ***** válasza:
52%
Első vagyok, egyke voltam saját szobával. Gyűlöltem. A legjobb barátnőmék 4-en voltak egy kis szobában, kis házban de imádtam ott lenni olyan családias, jó hangulat uralkodott mindig. Egy ismerősöm a bátyjával egy ágyban is aludt, pozitívan nyilatkoztak a dologról pedig már 16 és 20 évesek voltak. Gyereke válogatja ezek szerint.
2016. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/47 anonim ***** válasza:
85%
Mi 54 nm-es lakásban lakunk, 1 gyerekünk van. Én sem vállalnék ide több gyereket, bár nekünk nem emiatt nem lesz több, tudnánk nagyobbat venni. Van olyan szomszédunk, akinél ugyanekkora lakásban 3 gyerek van és szépen nevelik őket, jól megférnek egymás mellett.
2016. szept. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/47 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem kifejezetten az a bajom, hogy kicsi a szoba, tényleg csak egy félszoba, nincs 10 négyzetméter. Ha a gyerekszoba nagy lenne, akkor még el is gondolkodnék rajta. Igaz, akkor is egy szobában lennének, amivel nekem nincsenek jó tapasztalataim, de akkor legalább nem az lenne, hogy esnek keresztül egymáson.
2016. szept. 15. 17:59
 7/47 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem okosan, felelősen gondolkodsz. Sajnos sok ember van, aki szaporodik, mint a nyúl, aztán rinyál, hogy az állam nem tolja a segge alá a lakást... na ezek fognak beszólni rád.
2016. szept. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/47 anonim ***** válasza:
80%
Nem vagyok egyke párti, de neked adok igazat. Ha majd kamaszodik a gyerek, akkor ez a lakás is kicsi lesz.
2016. szept. 15. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/47 anonim ***** válasza:
65%

Kinek hogy.

Nem sokkal nagyobb lakásban élünk, a 2 szoba is stimmel. Hosszú távon valóban nem a legideálisabb, de míg kicsik a gyerekek, szerintem simán vállalható.

Ha lesz második gyerekünk, valószínűleg ide születik, de később megyünk tovább.

Ha ti akarnátok, ugyanígy megoldanátok. Nem akarjátok, nrme gyárts ideológiát hozzá.

Aki nem tud félretenni úgy hogy a lakhatasi ktgeket megspórolja (mert alá tettek egy lakást, így se hitel, se bérleti díj nem húzza), lehet egy gyerek se kellett volna.

2016. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/47 anonim ***** válasza:
51%
pedagógus ismerős 43 nm-re szült négyet, és jön az ötödik :(
2016. szept. 15. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!