Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg csak engem zavar,...

Tényleg csak engem zavar, hogy kicsi a hely több gyerekhez? Másoknál ez komolyan nem akadály?

Figyelt kérdés

14 hónapos a lányom, egyre többen kérdeznek rá, hogy mikor lesz tesója. Tudom, semmi közük hozzá, de én nem gondolom, hogy nem olyan borzasztó otromba ez a kérdés, így szoktam válaszolni. A válasz az, hogy nem lesz, mert nincs elég hely. Ezen mindenki totál megütközik, hogy csak ezért nem lesz második gyerek, és ez milyen hülyeség már, mindent meg lehet oldani, felnőnek úgy is, hogy nem nagy a lakás stb. Meg sosem hallottak még olyat, hogy helyhiány legyen az akadálya a több gyereknek.


Akkor a tények:

Kicsi, kb. 50 négyzetméteres lakásban élünk, konyha, pici spejz, fürdő, előszoba, két szoba (illetve másfél, külön nyílnak, de az egyik nagyon pici, a másik nagy, de egyben nappali is). Így hármunknak pont kényelmes, a lányunk egyedül elfér a kisszobában, ami külön oda csináltatott bútorokkal van berendezve, így jól ki lehet használni. De ha megfeszülnék, se tudnék a kiságy mellé egy ágyat is berakni, meg még egy gyerek cuccait. Sehogy nem megoldható, és nem is tartom normális dolognak, hogy egy félszobányi helyen 2 gyerek legyen.

Szobacsere azért nem opció, mert ha az ágyunkat berakjuk oda, már egy métert nem tudunk lépni se, nemhogy szekrények, cuccok stb.

Eladni a lakást és kis hitellel nagyobbat venni nem tudunk, saját lakás ugyan, de nem a miénk, anyáméké, csak nekünk adták használni. Az eladásba ők nem mennek bele az tuti, mert a szomszéd házban laknak, és nem akarnak akármilyen szomszédot. Bővíteni nincs lehetőség a kialakítás miatt. Venni egy házat itt esélytelen, brutál drága környék, 15 millából olyat veszel, ami igencsak lelakott, és bőven kell még rá költeni, tehát megközelítőleg 20 millió egy normális ház. Elköltözni nem fogunk, szeretünk itt élni. Tehát marad az, hogy nem lesz több gyerekünk.


De nem is ez a lényeg, csak azért írtam le, hogy tényleg az a két opció van, hogy egy gyerek, vagy bezsúfolok 2 gyereket egy félszobába, és egymás elől szívják el a levegőt. Aztán abba bele se gondoltam még ugye, hogy egyszer lesznek kamaszok is, nulla magánszféra, fizikai értelemben is nagyobbak lesznek, még annyira se férnek el. És a környezetünkben kb mindenki szerint ez hülyeség, és nem kéne, hogy ezen múljon a kistesó kérdés.


A véleményünket nem fogjuk megváltoztatni, de most komolyan mi látjuk rosszul? Tényleg normális dolog ilyen pici helyre két gyereket bezsúfolni? Én valahogy nem tudom elképzelni, hogy ez jó lenne nekik, hogy ennyire nincs helyük.


2016. szept. 15. 17:43
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
54%

Ugyanez az egyik oka, hogy nem lesz 2 gyerekünk. A lakás saját, hitelmentes(mi kerestük meg rà a pénzt külföldön). De soha nem lesz olyan keresetünk itthon, hogy félretegyünk annyit, hogy reàlis idõn belül másikat vegyünk és normàlis idõben szüljek. Ki mégegyszer nem megyünk, vagyis ha kimegyünk, mert kénytelenek vagyunk valami miatt, akkor mégegyszer nem jönnénk haza, mert azt jelenti, hogy nem tudunk itthon megélni. SOHA nem fogunk hitelt felvenni lakàsvàsárlàsra. Én egyke vagyok és nagyon szerettem, hogy az vagyok. Kamaszkorban màr zavaró ha többen vannak egy szobàban.Ezt tapasztaltam a környezetemben. Plàne fiatal felnõtt korban, mert nem azért szültem, hogy 18 évesen kirakjam.

De mivel sokan ezt nem értik meg, hogy ez nekünk szempont, ezért nem mondom. Hanem, hogy majd. Nem kötöm az orrukra, hogy nem lesz 2. Szūkebb családi körben, meg szimplàn hogy anyagi oka van. Nem ragozom túl, ha meg viszik a magukét, de kell testvér, meg egy gyerek nem gyerek...stb..azt mondom, hogy ez a MI döntésünk.

2016. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:
87%

Hat mi 5 en vagyunk 53m2 en.1+2 felszoba.

De a nagyszoba nalunk konyha nappali,mi az eredeti konyhat csinaltuk meg halonak.

A ket nagyobb van a kockaszobaban,a pici a pici szobaban.mindharom fiu.

De!mi kb 5 ev mulva tervezunk csaladi hazba koltozni,addig a gyerekek miatt maradunk,innen konnyebb a suliba jaras.mire a pici sulis lesz addigra koltozunk es O mar ott kezdi,a nagyok meg addigra tudnak bejarni busszal.

Es amugy,mi sporolunk.nem keveset,pedig olyan nagyon sok nem jon be havonta.kb 400-450e.plusz ha apa maszekol,abbol szokott sok,de az nem allando.es mi ezt a lakast nemreg ujjitottuk fel komplett.eleve a konyha,szoba csere sem volt olcso.

Es anyoseknak 80ezrevel torlesztjuk amit segitettek a lakasba,hogy ne kelljen hitel.

Es nem elunk vizen es kenyeren.mindenkinek megvan mindene.

Ha csak ugy lenne egy lakasunk,ahol semmit nem kellene fizetnunk,es csak 1 gyerek lenne akkor huuu...biztosan nagyon sokat tudnank felre rakni.

Csak okosan kell csinalni.

Amugy meg a Ti dontesetek,hogy akartok e meg gyereket.mi is es paromek is 3 an voltunk tesok.mi ugyan ekkora lakasban nottunk fel,paromek csaladiban,de Nekik is csak 3 szobajuk volt pedig Ok epitettek.

Ket azonos nemu gyerek sokaig elvan egy szobaban.

En a helyetekben elkondolkoznek azon,hogy hogyan tudnek tobbet felre rakni es minnel elobb azon lennek,hogy egy normalis meretu lakasba,hazba tudjak koltozni,ahova siman elfer meg egy gyerek.addig meg akar lehet a Ti szobatokban is.mondjuk az elso 1-2 eveben.

Es mielott barki belekotne,megyeszekhelyen lakunk,a panelok 15korul mozognak,a kozeli falukban a csaladi,vagy tarsas hazak 20-25 misinel kezdodnek.

2016. szept. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
73%

Teljesen igazad van,adott helyzetben,de nem értek veled egyet.

Szerintem ha valóban annyira vágynátok több gyerekre,úgy alakítanátok az életeteket,hogy beleférjen,ti annyira nem vágytok rá,hogy több legyen,ennyi..nincs ezzel semmi baj...ahogy írta valaki,tényleg gyártasz hozzá,egy teljesen jogos és érthető magyarázatot,aki pedig valóban több gyereket akar,nem érti,hiszen a legtöbben azért úgy alakítják,hogy ez ne nyomorgással valósuljon meg..

Mi pl. kettőben biztosak voltunk,a harmadik kérdéses volt..70nm családi házban élünk kettővel,hamarosan születik a harmadik,szerencsére van lehetőségünk bővíteni,így ezt tesszük+30 nm ...ha itt nem lett volna erre lehetőség,akkor ha nagyon vágytunk volna a harmadikra,mentünk volna tovább..Tehát mi nem a gyerekeink számát alakítottuk az életünkhöz,hanem az életünket a gyerekeink számához...

Mondjuk akár adott szituból is kihozhatnátok többet,ami nekem elsőre eszembe jutott,hogy én cserélnék lakást anyuékkal(feltéve,ha az övék nagyobb)ugyanúgy egymás szomszédai maradnátok,de gondolom ők már csak ketten vannak,és ahhoz elég másfél szoba...két gyereket meg két normál méretű szobában fel lehet nevelni..

ez lehet csak a mi családunkban működik így,de szerintem nálunk pl. ezzel oldanánk meg a szitut(ahogy anyuékat ismerem,ők ajánlanák fel,ha meghallanák ezt az érvelést)

2016. szept. 15. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
72%

De itt tulajdonképpen nem a hely a gond, hanem az anyagi helyzetetek, ami nem teszi lehetővé a továbblépést. Mi mindig is le voltunk maradva egy kicsit. Egy garzonba született az első, 2 szoba+konyha-nappalisba a második. Egy gyerekszoba van, az a terv, hogy 10 éves koruk körül továbblépünk. Nagy a szobájuk mondjuk.

Én 9 éves koromig egy 7 négyzetméteres szobában voltam a tesómmal. Simán elfértünk.

A szüleid egyébként mit szólnak hozzá, hogy azért nem lesz több unokájuk, mert ők nem akarják eladni azt a lakást?

2016. szept. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem (!) egy testvérnél nagyobb ajándékot nem adhatsz a gyerekednek az életben. Hogy ha ti már nem lesztek, alakuljon bárhogy az élete, nem lesz egyedül a világban. A saját szoba nekem nem említhető egy lapon ezzel.


Ugyanakkor nálunk a 4. gyerek vállalásánál szempont az hogy új autó kellene, meg hogy nem lenne mindenkinek saját szobája. De azt gondolom, amíg ezeket ellenérvként hozzuk fel, nem is vágyunk igazán mégegy gyerekre.

2016. szept. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:
72%

Egyetértek a kérdezővel

43 nm -en élünk van egy 8 hónapos kislányunk

Ide nem akarok kistesót

Ígyis alig férünk el

2016. szept. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem te nagyon is szeretnél vállalni gyereket, csak tőlünk meg önigazolást vársz, hogy miért jó az úgy ahogy most csinálod. Ha akarsz még, tegyél érte.
2016. szept. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 anonim ***** válasza:
82%
Nem, engem is zavar. Nagyon szeretnénk másodikat, de mi is cca 50 m2-en lakunk, 2 szoba. Mi már most kiszorultunk a nappaliba, ami nem épp ideális, de 1 gyerekkel még tartható, viszont kettővel nem tudom, mi lenne, hogy oldanánk meg, hogy mindenkinek kényelmes legyen. Egyelőre esélyünk sincs másik lakást venni, de 2-3 év múlva legkésőbb szeretnénk tesót. Mikor sógorom előadta, hogy ugyan már, elférünk mi itt, mikor ők 130 m2-en laknak hárman, és hozzátette, hogy aztán ott sincs sokkal több hely, nem tudtam, sírjak-e vagy nevessek.
2016. szept. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/47 A kérdező kommentje:

Abban igazatok van, hogy most még nem érzem, hogy hú, de nagyon szeretnék még egy gyereket. Nagyon odáig vagyok a lányomért, nem akarom egyelőre, hogy meg kelljen osztanom a figyelmemet, időmet. viszont szerettem terhes lenni, imádtam a gyermekágyat, a picibabás időszakot, az azért hiányzik, és szívesen átélném újra. Ez viszont még azért kevés, mert ugye nem babát vállalunk, hanem gyereket, a másik is fel fog nőni. Egyelőre nálam itt tart a dolog, de szerintem ebből lesz idővel az akarok még egy gyereket. Vagy nem, ki tudja :D

Anyám biztos, hogy nem cserél lakást. Ha másról lenne szó, ő mondaná a leghangosabban amúgy, hogy cserélni kéne, hogy mindenkinek jó legyen, de így, hogy őt érinti, kizárt. Arra, hogy azért nem lesz még egy unokája, mert nem akarja eladni, nem mond semmit, csak hajtogatja, hogy anno 10-en is éltek egy szobában. Ja, és az marha minőségi élet volt.

Amúgy abban is igazatok van, hogy persze, lehetne változtatni, csak akkora hitel kéne hozzá, hogy ihaj, és rettegünk a hiteltől. Mindkettőnk szülei nyugdíjas korukig nyögik a hitelt, anyámék bírják is úgy-ahogy, anyósomék kevésbé, ők folyton csúszásban vannak valamivel, egyfolytában probléma a pénz. És őszintén, nem akarok így élni. Voltunk nagyon csórók, amikor összeköltöztünk, borzasztó volt. Ha arra gondolok, hogy hosszú évekig ez lenne, ráadásul gyerekkel, vagy ugye 2 gyerekkel... Nem látom értelmét, az oké, hogy akkor lenne 2 gyerek, de 4-en vegetálnánk. 2 gyereknek mondhatnám el hetente többször, hogy erre nincs pénzünk. Nem tudom, lehet anyagias vagyok, de nekem fontos, hogy ne csak a kötelezőket bírjuk kinyögni, és épphogy túléljük a hónapokat, hanem legyenek élmények, programok, szóval éljünk. És ne kelljen mindenre nemet mondani, mindenből a legolcsóbbat megvenni, hó végén meg fillérezgetni.

2016. szept. 15. 21:33
 30/47 anonim ***** válasza:
49%

mi 55nm-en lakunk két gyerekkel. nekünk pont ideális van 3 szoba, a gyerekeknek jó nagy közös szobájuk van. egy normális méretű hálónk, nagy fürdő, wc, nappali. egyedül az a bajom, hogy pici a konyha-étkező, de ez már az én bajom. ha valakinek kell a magánszféra, mehet a kertbe. sőt, ha már lent van, le is nyírhatja a füvet ;)

laktunk mi 200nm-en, nekem egy terror volt gyerekek, munka mellett takarítani.

meg tudjuk oldani a külön szobát is ha nagyon szeretnék majd, eddig nem volt gond :)

én személy szerint azt gondolom, hogy ez még mindig kevesebb lemondás, mint egykeként felnőni. ha te ezt másképp gondolod, nem vágysz több gyerekre akkor ne vállalj. nem kell magyarázkodni meg érveket felhozni ellene

2016. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!