Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az normalis, hogy a ferjem 1...

Az normalis, hogy a ferjem 1 honapja nem segitett a baba korul semmiben?

Figyelt kérdés

Nem nagyon szokott, csak ha mar a vegkimerulestol nem latok.

Az elmult honapok alatt tul vagyok egy 2 hetes baba betegsegen, ami mindent boritott, 3 es fel honapos szepaszorongason, ahol 5x kelt egy ejszaka, tul vagyok 4 fogacskan.

A lenyeg, hogy faradt vagyok. De a ferjem nem segit. Dolgozik az igaz, felig ulo-felig konnyu fizikai munka az ove, de ha pl ejszakas, akkor vegig ul es filmet nez.

Amikor mondom neki, hogy faradt vagyok, akkor ravagja hogy o is az.

Olyan nagy keres sot elvaras tole az, hogy segitsen? 3 felet fozok, magamnak dietasat, babamnak ugye babakajat, es a ferjemnek is ha epp ne eszi az enyemet.

Kivagyok mar az allando hazimunkatol, a gyerek koruli teendoktol, koran kelni keson fekudni.

Utoljara 1 honapja segigett. Egyszeruen hazajon es csak nez ki a fejebol, hogy o mennyire faradt, aztan nyomkodja a telefont es elmegy aludni. Nagy ritkan neha megeteti, de addig en nem pihenek, hanem fozok mosom teregetek takaritok.

Megorulok tole, hogy o siman elnezi a koszt a mosatlant stb..

Meddig kell ezt elturnom? Amikor megkerem, h segisten akkor azt mondja, hogy o dolgozik es nem az az elso dolga, hogy itthon besegitsen.

Szerintetek ezt el kene fogadnom?


2016. szept. 25. 07:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Gyerek előtt is ilyen volt? Akkor se "segített be"?

Akkor IJ.

Nekem már az nem lett volna normális, nem is úgy választottam, megosztjuk veszekedés, könyörgés nélkül a házimunkát és a gyerek körüli teendőket. Pont ezért még durva szep.szorongás se volt. Másra nem lehetett bízni, de egymásra bármikor.

2016. szept. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
Nem kell elturni. Le kell ültetni és beszélni vele. Közölni pl, hogy mostantól maradhat ő otthon a gyerekkel, te meg vissza mész dolgozni. Lehet mindent úgy hagyni, ahogy van, aztán majd megcsinalja. Vagy lehet elvalni és csinalni egyedul.
2016. szept. 25. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
86%

"Megorulok tole, hogy o siman elnezi a koszt a mosatlant stb.. "

Ez volna a kulcsmondat, tehát tőled rohadtul nem várja el senki, hogy díszmagyarban álljon a ház, vagy főzz három félét. Magadnak csinálod a munkát, innentől fogva így jártál.

2016. szept. 25. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Hat hogy oszinte legyek, igazatok van 😕
2016. szept. 25. 08:18
 5/15 anonim ***** válasza:
78%
Hogy lenne normalis...o onzo, te meg martir. Ne hagyd!
2016. szept. 25. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Én csak annyit mondanék, h te meg Gyeden vagy, tehát a gyerek ellátàsa a feladatod, nem a háztartás. Innentõl kezdve nem fõznék, mosnék, mosogatnék, takarítanék. A gyereknek bébiétel, neked rendelt. Kapcsolnia kell. Ha nem, akkor elgondolkodnék az együtt maradàson.
2016. szept. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
29%

Ahogy irjak a tobbiek, minek fozol 3 felet ?

Mennyi idos a baba ? Eheti ami te ? Zoldse, hus, rizs, krumpliv? Akkoregyetek ezt ketten, a ferjed meg foz maganak ha ehes. En max. 20 percet toltok a konyhaban, hus sutobe be, melle parolt zoldseg, bolognai szosz ami mehet a fagyasztoba adagokba, tonhalas teszta, ilyesmi gyorsan meglevo kajak.

Takaritas: hetfon porszivozas, felmosas, furdoszoba ez 1,5 ora, es kesz is a takaritas a hetre. Delutani alvasnal alszom en is a picivel. Ugyintezes setaval osszekotve, kozben barhol megszoptatom.

Egyedulallo szulo vagyok segitseg nelkul. Lehet ezt , csak jol tervezd meg.

2016. szept. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
67%

Én hasonló cipőben vagyok.

Csak 2 gyerek van. Nem sokat segit. Persze ami nehéz azt megcsinálja. (Filagória épités, bútorok cipelése ...)

De nekem nem igazán csak ha már orditok.

Akkor persze én vagyok a sárkány mert próbálom a családot egybe tartani. Én már leültem vele erről beszélni 2-3 napra változott aztán minden a régibe állt vissza.Én már elakartam hagyni többször összepakoltam volt hogy az ajtón is kimentem akkor megijedt de 3. napra szintén ugyan az volt. Gondolhatod egyedül 2 gyerekkel milyen. A családom nem tudja ilyen s...fej néha. Főleg ha iszik akkor ő maga fárasztóbb mint a 2 gyerek.

Sajnos sok férfi ilyen. Úgy van vele ha kicserél egy pelenkát emeljünk nekik szobrot.... :(

Én nagyon sokat gondolkodom mi lenne a jó.

A lányom viszont megőrül érte. Én is szeretem. Nehéz ügy. Előtte is ilyen volt?

2016. szept. 25. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
91%

Gondolom a töke tele van, hogy volt egy felesége akivel jól megvolt, most meg van egy házisárkánya, egy bömbölő-cirkuszoló gyereke meg a több műszakos munkája, és baromira nem ilyen lovat akart. Sok férfi nem igazán érti, hogy a gyerekvállalás nem móka és kacagás, hanem komoly erőpróba, és le kell mondani dolgokról. Valószínűleg már bánja, mint a kutya, amelyik hatot kölykedzett.


Próbálj meg vele beszélni, osszátok el a munkát figyelembe véve azt, hogy mik a realitások, próbáld meg a saját magaddal szemben támasztott követelményeket csökkenteni. Szerintem ezt az időszakot kell túlélni, utána jobb lesz.

2016. szept. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
29%

Nem értem hogyan lehet ennyire elúszni a háztartással egy gyerek mellett. Nekem 3 gyerekem van, plusz vigyáztam sokat a tesóm kettőjére is.A férjem nem szokott bent csinálni semmit, kertes házban élünk, övé a kinti körzet. Fűnyírás, állatok, garázs, stb.


Én is rengeteget főzök, mert a férjem lisztérzékeny, így mindent nekem kell sütni, még a kenyeret is.


De be tudom osztani az időt.

2016. szept. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!