Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire elítélendő,...

Tényleg ennyire elítélendő, hogy nem szeretnék egy öt éves gyerek mellett több műszakos munkarendben dolgozni?

Figyelt kérdés

Van egy öt éves gyermekünk, aminek a gondozása leginkább rám hárul, segítségünk egyedül a 70 éves anyósom. Sokat segít, minden hajnalban jön hozzánk, ő viszi a gyereket minden reggel az oviba, ha beteg, ő vigyáz rá, szünetekben sokat van vele e gyerkőc,de lássuk be, azért egy öt éves gyerek már nem neki való hosszútávon. Na meg mi vagyunk a szülei, nem a mamának szültem.


Dolgozom, napi állandó délelőttös műszakban 6-14 óráig, de sajnos ez csak minimálbéres munka.


A munka nehéz, a fizetés kevés, de legalább a délután nagy része a miénk, munka után van idő a bevásárlásokra, posta, gyógyszertár, egyéb hivatalos elintéznivalókra, mielőtt fél négykor a gyerekért megyek.


Gyakran nézelődöm más, jobban fizető munkalehetőség iránt, de csak olyanokat lehet találni, amik 3-4 műszakos munkarendben dolgoznak.

Legutóbb is, egy rokon segítségével kerülhettem volna egy olyan helyre, ahol két műszak van, de vidéken, vonattal kellene eljutni az adott településre (kb. fél óra a vonatút), onnan pedig egy laza 3 km-es séta lenne az üzem. És mi is 2 km-re lakunk az állomásunktól. Nem vállaltam el...


A férjem megvádolt azzal, hogy egy lusta disznó vagyok, mert ilyen felfogással esély sincs, hogy előre lépjünk anyagilag.

Hiába magyaráztam, hogy lehet, tényleg lusta disznó vagyok, de őszintén, valahogy tényleg nem szertnék télen, este tízkor, fáradtan, egy 3 km-es sántikáláshoz az állomásra, majd várni a vonatra, hogy jöjjön, majd itt még egy 2 km-es gyalogtúrához, mindezt csak azért, hogy 20.000 Forinttal többet keressek.

Ráadásul, a gyerek jövő szeptemberben iskolába megy, nem szeretnék így nekimenni az iskolakezdésnek. Szerinte ez csak kifogás, és a gyerek háta mögé bújok, mindig vele takarózom, csak hogy ne kelljen dolgoznom (mert szerinte én nem dolgozok)


Ti ezt hogy látjátok?


2016. okt. 10. 18:54
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Aki azt írta, hogy a kérdésnek nincs köze a gyerekhez, annak válaszolom, hogy igenis van. Simán elvállalnám a több műszakos munkát, meg rohadtul nem zavarna, ha éjfél felé érnék haza, ha a gyerekem mondjuk 10-12 éves lenne. De most még csak öt éves, férj pedig nem igazán partner a gondozásában, már akkor rosszul van, ha mesét kellene olvasni neki.

Amúgy ő se keres sokat, 120 -130 ezer között. Nem nyomorgunk, minden szükséges megvan, de sok mindenre nem futja. Megtakarításaink nincsenek, de adósságaink se.


Folytatom, az írást, ha picit több időm lesz.

2016. okt. 10. 22:16
 12/18 anonim ***** válasza:
Én egyetértek veled én több pénzért elmentem egy másik munkahelyre de napi 9-10 órát dolgozok + utazás alig látom gyerekeimet.igy lehet hogy keresek egy rész munkaidős munkhelyet,jövöre sulis lányom .
2016. okt. 11. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Itt a haszon nincs aranyban a veszteseggel. Keress masik munkat!
2016. okt. 11. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

Jaaa, hát ha a kedves apuka nem partner a gyerek ellátásában (wtf???) akkor meg mire pampog? Ha te dolgozol este, akkor mi a terve, mi lesz la gyerekkel?

Ha anyagilag valóban nincs gáz, de ő nem hajlandó megemelni a seggét, akkor meg kell mondani neki, hogy mivel enm segít, ez van és kész.

5ös voltam

2016. okt. 11. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
2%
Nem kellett volna apukaval gyereket vállalni, ha nem óhajt részt venni a nevelésében. Lehet elvalni is, mondjuk a minimalberböl messzire nem jutsz, max ehenhaltok
2016. okt. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
78%

"férj pedig nem igazán partner a gondozásában, már akkor rosszul van, ha mesét kellene olvasni neki. "


Ezt azért elég elkeserítő volt olvasni. És akkor ő hogy gondolta, mi lesz a gyerekkel ha te mondjuk délutános vagy és este 11-éjfél tájban érsz haza? Majd azon a héten a mamánál lakik a gyerek? Vagy mi?

Mond meg neki, hogy ő a saját gyerekével szemben lusta disznó. Majd ha össze szedi magát, és hajlandó végre apa is lenni, akkor majd te is el tudsz menni esetleg több műszakban dolgozni. De amíg a gyerek teljes egészében rád hárul, meg a nagymamára, addig fogja be a száját.

Azért teljesen érthető, hogy egy ilyen munkát nem vállaltál el. Ok, hogy a minimálbérhez képest az a plusz 20e is valami. De milyen áron. Délutános műszak esetén nem is látnád a gyereked, meg azért napi szinten 10 km-t gyalogolgatni még a munka meg vonatozás mellé, nem kevés. Időben sem, meg sok energiát kivesz az emberből. És azért otthon is vannak teendők. Nem tudom a kedves apuka a házimunkából mennyire veszi ki a részét. Mert azért az is van, nem csak a pénzhajhászás. Meg így is csak igazából a műszakpótlék miatt keresnél többet, az meg úgy nem egy nagy előre lépés.

2016. okt. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy "apuka" még az elvárható MINIMUMOT sem képes szülőként hozni? Akkor mire föl várja el, hogy te a munkában odatedd magad, amikor szülői szerepben HELYETTE is helytállsz?
2016. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
69%

Igaz nem azonnali megoldas, de en uj szakmat tanulnek. Olyat ami egy muszakban vegezheto. Vagy otthon vegezheto szakmat, ha van tehetseged.

Segitseg nelkul a tobb szak nem kivitelezheto.

2016. dec. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!