Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van rajtam kívül még olyan...

Van rajtam kívül még olyan anyuka aki a picije és férje mellett is magányosnak érzi magát?

Figyelt kérdés
Miért van ez?Ennyire rossz anya lennék?Nem készültem fel rá,nem tudtam mivel jár az anyaság,de konkrétan a pelenkacserét,szoptatást,altatást leszámítva semmi másból nem áll az életem (de gondolom másé sem) magányos vagyok,és boldogtalan.A férjem is itthon van és csak elvagyunk egymás mellett.Ha megyünk valamerre néhanapján akkor kapcsolok ki kicsit,ha a férjem pont nem idegbeteg akkortájt...nem figyelek rá,nem tudok és néha már nem is akarok...tiszta káosz a gyerekkel is a mindennapjaink...nem tudom mit kéne tennem...
2016. dec. 3. 17:34
 1/10 anonim ***** válasza:
58%

Mennyi idős a pici? Melyik városban éltek?

Baba-mama klub?

Nagyszülők, akik vigyáznának rá?

A férjed mennyit dolgozik? Mitől idegbeteg? Ez mit jelent egyáltalán?


Nem akarok vájkálni az életedben, csak segíteni szeretnék és ahhoz nem ártana ezeket is tudni.

2016. dec. 3. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
56%

Volt ilyen idoszakom nekem is, foleg mikor az elso babam szuletett. Kulfoldon elunk, egyik nagyszulo 1500 km-re, masik 6000 km-re, senki rokon vagy ismeros kozel, ferjem kora reggeltol keso estig dolgozott (ertsd, 11 elott soha nem ert haza). Egyszoval teljesen egyedul voltam a babaval egesz allo nap. Nagyon sokszor ereztem magam rettenetesen egyedul. Ez lassacskan valtozott csak valamelyest. Azota eltelt bo 6 ev, mar ket gyerekunk van, de meg most is elofordul hogy egyedul erzem magam mikor minden ram marad es rohannom kell egesz nap, hogy idoben kesz legyek mindennel. Azert mostmar konkretan ugy maganyosnak mint anno nem erzem magam, itt rohangal egy masfel eves, es egy lassan 7 evesnek be nem all a szaja :)

Idovel jobb lesz meglatod. Nem vagy rossz anya, csak egy vegtelen korforgasnak tunik most minden a babaval. Szerintem ezen mindenki atesik foleg akinek semmi segitsege nincs.

2016. dec. 3. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
29%
Én nemsokára szülök, első baba lesz. Én is magányosnak érzem magamat a férjem mellett és emiatt is van néha más társaságom, fiú barátok. Barátnőm az sajnos nincs. Az én férjem is gyakran "idegbeteg", meg nincs semmi közös programunk egyáltalán és ezért van az hogy néha vannak mások körülöttem mert különben halál unalmas lenne az életem - persze férjem tilt mindent, de én meg szeretnék élni is és nem csak főzni-mosni-takarítani és hazavárni őt...Most újdonság lesz nekünk az hogy lesz a baba is, és persze így ő lesz nekem az első, hogy gondozzam a kisbabámat, anya leszek de messze nem azt jelenti hogy a saját életemet emiatt fel fogom adni. Nem szabad leragadni az egyforma monoton életmódnál mert előbb-utóbb az nem jó és kitörsz belőle, én is így jártam. Úgy kell élni, hogy szeresd magadat is, nem csak anya vagy meg feleség hanem nő is akinek vannak érzései és saját akarata, élete!
2016. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

Alapvetően nem az életformával, hanem a párkapcsolatoddal van a baj. Ezt hívják úgy, hogy társas magány. Ehhez a baba születése körüli nehéz időszak még rátett egy lapáttal.

A férjeddel kell(ene) rendezni a kapcsolatot.

2016. dec. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!


És mi van akkor ha a férj alapvetően ilyen és nem fog változni?

2016. dec. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem ilyen a férjem (nem volt ilyen),csak sok neki is már ez néha ami itthon van.Ő a családfő,minden a nyakába szakad,ámde igen,az,hogy napi 5x-6x viszem le a kutyát sétálni (én meg 1x sem tudom) csak hogy ne legyek itthon,cigizzek mert addig is levezetem a feszkót,majd itthon is bármit kellene segíteni,nekem kell kérnem,holott tudja mit kéne úm.tennie,de itt jön,néma gyereknek...ugye...nem tudom...tudja mi a napirendem,wc-zuhi,reggeli,bolt-kajavásárlás-ebédkészítés stb.stb.a gyerekkel picit kéne foglalkozni addig is,de csak az időhúzás megy,én nem merek már kérni
2016. dec. 3. 19:19
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
Mekkora a baba? Csak mert volt egy időszak amikor a kislányom borzasztóan hasfájós volt, nem tudtam szinte semmit csinálni, akkor a páromnak sokat kellett segítenie. Lenyomott egy 12 órás műszakot, majd itthon is kértem,hogy ezt azt csináljon meg. Ekkor ő is idegbeteg lett. Nagyon feszült volt. Azon kéne változtatnod, hogy neki munka után ne kelljen még otthon is dolgoznia. Már kinőttük a hasfájást, és sokat elvan a kislányom, én nyugodtan megtudok csinálni mindent. Hazaér a párom nyugodtan eszünk, nagyokat sétálunk 3-an. Ezen kéne változtatnod, hogy az otthoni dolgokat te végezd el, hisz otthon vagy, és akkor nem lenne idegbeteg.
2016. dec. 3. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
2,5 hónapos,elkapatott,hasfájós,aludni nem akarós baba...tovább gondolom nem kell soroljam...a 2 napig nem zuhanyzást stb. :-(
2016. dec. 3. 19:40
 9/10 anonim ***** válasza:
67%
Akkor érthető, nincs elkaptva ne aggódj, túl pici még. Így akkor már más a helyzet, kicsit megértőbb lehetne a párod. Hát mást nem tudok mondani, minthogy 3 hónapos korára kinövi és utána jobb lesz. Elkezdi felfedezni a világot és tudsz mellette mást csinálni, pihenni és akkor hátha újra jó lesz minden közetetek is. Kitartást. Amúgy meg akkor gondolom nehéz elmenni vele, de próbálj baba-mama klubba járni vele.
2016. dec. 3. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

#4 vagyok

Ahogy írtad az uj infokat. A ferjednek nyilván az a baja, hogy elhitte, a baba születése egy rózsaszín, jó illatú álom, ahol apa és anya boldogan mosolyognak az edesen alvó kisbaba mellett. Aztán szembejött a valóság.

El fog múlni, ahogy többen is írtak.

De, nagyon fontos lenne, hogy egymásban ne okozzatok mély sebeket, mert azok nem fognak elmulni. Ne a férjedre légy dühös, mert nem alszik a baba.

Hidd el, tudom, miről beszélek, erre ment rá az első házasságom.

2016. dec. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!