Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerekes szülők, ti a...

Kisgyerekes szülők, ti a kisgyerekkel együtt díszítitek a karácsonyfát vagy azt mondjátok neki, hogy a Jézuska, Télapó vagy valaki más hozza?

Figyelt kérdés
Hány éves a gyereketek?
2016. dec. 5. 13:34
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
71%
Nálunk évek óta az angyalkák hozzák az üres fát, együtt díszítjük, hogy ha jön a Jézuska, megcsodálhassa.
2016. dec. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
60%

Jézuska hozza az ajándékot. A fát közösen díszíti az egész család.

A férjeméknél és nálunk is így volt szokásban a mi gyerekkorunkban is.

2016. dec. 5. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
67%
Aki lepontozta a válaszokat, az most tudta meg, hogy nem a Jézuska hozza/díszíti sem a fát, sem az ajándékokat?
2016. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%

Ezt én sem értem. Most miért van minden válasz lepontozva?


Nálunk a Jézuska az ajándékokat hozza csak, a fát mi díszítjük együtt.

2016. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
62%
A nagytesóval -idén 16- együtt díszítem, van még egy öccse, ő 5,5 éves és 24-én délután látja előszőr (míg készülődünk Apa elviszi). Nincs hozzá bevált szöveg, sem Jézuska, sem Télapó, a meglepetés miatt van így, örül a fának, meg úgy en bloc, hogy átvedlik az egész lakás valami teljesen újjá. Az ajándékokat tudja, hogy tőlünk kapja, sőt ippeg pont ma kérdezte meg, hogy mikor akarjuk már végre feldíszíteni a fát, mert már olyan jó lenne. Lehet idén már hagyom, hogy segítsen, ha már egyszer ilyen tökéletesen kisakkozta mi a protokoll, csak eddig úriember módjára nem kötötte az orrunkra. Ahogy körbenézek az ismeretségi, rokoni, baráti körömben, azt látom, ez mindenkinél másképp megy és egyik sem jobb avagy rosszabb, nem vagyunk egyformák. Szerintem az a lényeg, hogy illeszkedjék az egész "rítus" a bevált rutinhoz, a család saját szokásaihoz, aztán ahogy nőnek a gyerekek, ez a legtermészetesebb formában változik velük együtt.
2016. dec. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
79%

Nálunk 23-án este anyukámnál alszanak a gyerekek. A fát akkor este díszítjük és igyekszünk mindennel előkészülni a vacsorához is. Pl. olyan szinten, hogy a tepsit csak be kelljen tenni a sütőbe stb.


24-én közösen csinálunk valamit a gyerekekkel, délután mire hazaérünk a programból a karácsonyfa és az ajándékok várnak minket.

2016. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
66%
egyébként érdekes, mert gyerekkoromban a családban soha nem volt ilyen Jézuska hozza a fát dolog, mindig együtt díszítettünk a szüleimmel. Már felnőtt voltam, amikor realizálódott bennem, hogy máshol nem így van. Szóval nálunk együtt díszítjük ma is, és Jézuska/angyalok az ajándékot hozzák a fa alá.
2016. dec. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%

Mi is együtt,8 és 2 évesek.

Együtt is vesszük meg a fát,ők választják ki.

Utána ha van hó,a párommal lemennek szánkózni és addig én a fa alá rakom az ajándékokat.

Ha nincs hó,akkor csak simán elmennek sétálni és addig készítem elô az ajándékot.

Bár idén a szüleimnél fognak ajándékokat kapni,nálunk csak fa díszítés lesz.

2016. dec. 5. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
57%

Nem díszítjük együtt. Most 3 éves a fiunk, szüleimnél lesz, amíg feldíszítjük 24-én délután. Tavaly a délutáni alvása alatt díszítettük fel. Az a csodálkozó arc, amikor meglátta. :-)

Nálunk egyébként a Jézuska hozza a fát és ő is díszíti.

2016. dec. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, számomra minden válasz hasznos volt.
2016. dec. 6. 12:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!