Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit szólnátok ha a legjobb...

Mit szólnátok ha a legjobb barátnőtök ugyanazt a nevet adná a lányának mint ti?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos lányom és a barátnőm ugyanazt a nevet szeretné a saját lányának adni.
2016. dec. 14. 06:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
80%
Kicsit meglepne, de nem zavarna.
2016. dec. 14. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
79%

Nem zavarna ...

Ugy nevezi a gyereket ahogy akarja

2016. dec. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
54%

Engem zavarna.

Na nem azért amire itt mindenki gondol, hogy irigységből, meg senki másnak nem lehet ez a neve a világon.

Egyszerűen nem praktikus. Elveszíti a név a megkülönböztető és jelölő funkcióját, márpedig ez lenne a lényege.

Nyilván ha ő szülne előbb és a kedvenc nevemet adná a gyerekének, akkor én is mást választanék.

Arra törekszem hogy a szűk családi és baráti körben ne legyen ismétlődés lehetőleg. De mielőtt félre magyarázná bárki, nem arról van szó, hogy nem állok szóba olyan nevűvel aki már van... Vannak elkerülhetetlen ismétlődések de a szándékosat mindenképp elkerülném.

2016. dec. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
23%
Ja és a más becézés se megoldás ha alapból becézhetetlen névről van szó esetleg. De ha meg becéthető vajon mennyire lesz eltérő a két alak? És mi van ha mindkét anyukának ugyanaz tetszik csak? Vagy ki dönti el kié melyik? Stb.
2016. dec. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
63%

Háááát, kicsit fura lenne. Nem azt mondom, hogy senki más nem viselheti azt a nevet, amit én választok a gyerekemnek, de azért érdekes lenne, mivel elég ritka nevet választottam, meglepne, hogy a barátnőmnek is pont az az egy név tetszik.

Meg hát lássuk be, ezt egyszerűen nem szokás, nem való baráti/családi körön belül. Ez egy íratlan szabály. Persze nem csinálnék botrányt belőle, ha valaki mégis az én gyerekem nevét választaná, de meglepne.

2016. dec. 14. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
64%
Semmit, nem csak egy gyerek kaphat egy nevet.
2016. dec. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
56%

Engem is zavarna,de nem hisztiznék miatta.

A mi családunkba van egy olyan íratlan szabály amit az egyik válaszoló említett. Nem adunk olyan nevet ami már van.

Gondolom a barátnőddel sokat találkoznátok főleg,hogy a gyerekek is ott vannak.

És ha az övé is nagyobb lesz és valamelyikőtök szól,hogy pl. "Laura"

Akkor szegény gyerekek nem fogják tudni eldönteni,hogy melyiknek szól.

Ha mondjuk lehet becézni akkor megbeszélném a barátnőmmel,hogy egyikünk így hívja másikunk úgy.

Ha a Laurát nézzük akkor mondjuk a barátnőm becézi Larának , én meg Lorinak.

2016. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Mindenkinek megy a zöld kéz. Én is így vagyok ezzel, hogy soha nem hisztiznék rajta és egy barátság sem ezen fog múlni, csak furcsán jön le. Én sem adnám ugyanazt ha fordított lenne a szituáció akármennyire is tetszik. Tényleg elveszíti így a megkülönböztető funkcióját. Az is kicsit érdekes nekem, hogy ugyanolyan ágyruhát is vett mint amilyen a lányomnak van..
2016. dec. 14. 09:34
 19/23 anonim ***** válasza:
39%

Kedves Kérdező! Én azt javaslom, hogy beszélj a barátnőddel erről. Ha annyira jó barátnők vagytok, akkor ha nem is változtatja meg a nevet, de legalább átgondolja és tudni fog a Te véleményedről, ezzel kapcsolatos érzéseidről. Egy igazi barátság ennél nagyobb problémákat is elbír, nehogy az legyen, hogy nem szólsz aztán ezen emészted magad...

Nekem a sógornőm szült pár hónappal utánam és bár a neve a két gyereknek nem ugyanaz, de nagyon sok mindenben utánoz (bocs, nem tudok rá jobb szót). Mi ráadásul nem is vagyunk annyira szoros viszonyban, hogy beszéljünk róla, de lassan muszáj lesz. Úgy képzeld el, hogy még mindketten terhesek voltunk, amikor megvettem a pihenőszéket, ami egy már kifutott termék, tehát csak el-elvétve, használtan kapható. A csaj tudta, hogy mit vettem és "hirtelen" neki is lett egy ugyanolyan csak más színben. Vagy például az ajánlott oltásoknál is az volt, hogy ő nem akarja beadatni, ezt hangoztatta is, de mivel mi beadattuk, ezért ő is "meggondolta magát". Most a nagyszülők kérdezték, hogy melyik gyereknek mit vegyenek karácsonyra. Ő el is mondta, hogy mit kérnek a gyereknek, majd miután megtudta, hogy mi mit választottunk, hirtelen neki is már az kell. Volt még jó pár ilyen. Az első pár alkalommal még lenyeltem, de ez egyre idegesítőbb...

2016. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Az én helyzetem akkor eltörpül a tiéd mellett. Ez lehet csak az igazán idegesítő. Amúgy az én sógornőm is nagyon sok mindenben utánoz minket.. Kitartást neked!
2016. dec. 14. 13:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!