Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tgyás? GYed kérdés? Érdekelne,...

Tgyás? GYed kérdés? Érdekelne, hogy megkapnám e ezeket. Bővebben lent!

Figyelt kérdés

2005 októberében kezdtem dolgozni. Innen elmentem 2007 februártól táppénzre, majd megszületett a kisfiam 2007 október 2.-án. 2009 október 2 tól fizetetlen szabadságon vagyok és kapom a gyest. mellette van 1 órás bejelentette munkám ami 2010. januártól van.

HA én terhes lennék a nyáron akkor milyen juttatásokat kapnék, ha táppénzre vennének októbertől vagy szeptembertől?


Előre is köszönöm a válaszokat!

Olyanok válaszoljanak akik pontosan tudják!


2010. máj. 3. 13:43
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Attól, hogy fizetésnélküli szabadságon vagy még nem szűnt meg a munkaviszonyod, így jogosult leszel azokra a juttatásokra, amiket az elsővel kaptál.
2010. máj. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen!

Akkor így bevállalhatom a másodikat! nem mindegy hogy gyedet vagy gyest kapok csak.

2010. máj. 3. 19:44
 3/12 A kérdező kommentje:
és ez biztos? 100 %????
2010. máj. 3. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:
Hát én így tudom, de biztosat csak az oep tud neked mondani! Hívd fel őket, vagy ha nem jön több válasz emeld ki a kérdést, hátha valaki még megerősít ebben!
2010. máj. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
javítva 2004 okóberrétől dolgozom!
2010. máj. 5. 11:06
 6/12 anonim ***** válasza:
Ha fizetés nélküli szabadságon vagy, akkor az azt jelenti, hogy a munkaviszonyod nem szűnt meg, vagyis a biztosítotti időd bőven megvan. AZ egyetlen problémád az összeggel lehet, hiszen a bérezett napok alapján számolnak, ami neked az 1 órás munkaviszony után kapott pénz (gondolom nem túl sok). Ha elmégy táppénzre, akkor is megmarad a biztosítotti időd, vagyis tgyás, gyed járni fog, csak nézz utána, mennyi az éves jövedelmed, mert az alapján számítják mindkettőt. (a gyes nem számít bele az éves jövedelembe)
2010. máj. 5. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
akkor nem a munkahelyemen számított pénzből számolják ki a gyedet? hanem csak az egy órásból? az egy órás igen kevés, és csak január óta van.
2010. máj. 5. 11:40
 8/12 A kérdező kommentje:

csak azért kérdezek ennyit, hogy tisztában legyek a helyzettel, hogy mennyit kapok ha terhes lennék.

A munkahelyemre sajnos nem tudok visszamenni dolgozni, így októbertől fel kellene mondanom. de akkor valószínű, hogy gyest kapnék. mivel az egy órás munkáért nem adnak sokat.

2010. máj. 5. 11:44
 9/12 anonim ***** válasza:
Inkább hivd fel az OEP-et mivel április 30-tól változott a gyed ők biztosat tudnak mondani!
2010. máj. 5. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ha felmondasz, akkor nem leszel jogosult sem gyes-re, sem tgyás-ra. Ha nem dolgozol 180 napot (bérezett nap, tehát nem gyes, nem táppénz), akkor a jelenlegi munkahelyeden (nem az egy órás másodállás) életben lévő munkaszerződésedben szereplő bér lesz az alapja a juttatásoknak.

Miért nem tudsz visszamenni a mostani munkahelyedre (ahol fizetés nélküli szabadságon vagy)?

Felhívhatod az oep-et, de figyelj arra, hogy valóban kompetens ügyintézőt fogj ki, már sok ügyfél panaszkodott a félretájékoztatás miatt. De ha gondolod, nagyon szívesen segítek én is.

2010. máj. 5. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!