Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák ti hogy bírjátok otthon?

Anyukák ti hogy bírjátok otthon?

Figyelt kérdés
Kettő kisfiam van, egy 2 éves és egy 4 hónapos. Nagyon édesek, de néha vágyom vissza dolgozni. Napi pár órába tenni valami mást. Nem hiányzik hogy a munkahelyemen cseszegessenek, viszont nehezen viselem ezt az antiszociális helyzetet amiben most vagyok. Sokan el olvadnak a gyönyörtől úgy beszélnek arról milyen csodás otthon. Én sosem voltam munkamániás, imádom a gyerekeimet mégis úgy érzem sok 2*3 év "semmit tevés".
2010. máj. 4. 12:09
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Nehezen.1.5 éves a kislányom,már szeretnék menni dolgozni,az előző helyemre nem vesznek vissza,így interjúkra járok.A lányomat meg felvették a bölcsibe.

A lányom nagyon barátkozós,bárkivel elvan.Azt látom rajta,hogy hiányzik neki a gyerek társaság,nekem meg a felnőtt.Engem sem elégít ki,hogy itthon kevergetem a kását,mosok,takarítok.

Pedig mi azért át szoktunk menni(v. ők jönnek)grillezni a barátainkhoz stb.

Szeretem a lányom nagyon de,hiányzik a munka pörgése és az,hogy máshol is fontos vagyok és helyt kell tudnom állni.

Nem utolsó sorban,természetesen nagyon hiányzik a kiesett pénz is,pláne hogy belekeztünk annó egy házfelújjításba és most nem igazán haladunk,így hogy itthon vagyok.

2010. máj. 4. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Ne halgass anyósodra, egy gyereknek igenis szüksége van gyerek társaságra, gyorsabban is fejlődik, mint egész nap anyával lenni. Minden gyereknél más korban jön el az igény erre( pl. nekem másfél évesen be kellett adnom magánbölcsibe, pedig nem kellett elmennem dolgozni, de a lányomat már untatta, hogy csak velem legyen. Teljesen kivirágzott, imádta a gyerektársaságot!)de szerintem legkésőbb 3 évesen már szerintem kimondottan kártékony a gyereknek, ha nem adják be közösségbe, csak 5 évesen! Mikor tanuljon beilleszkedni????!!! Sokat tanulnak a gyerekek egymástól, a legfontosabb az alkalmazkodás, barátkozás, tolerancia. Ezeket te nem tudod megtanítani neki, ezt egymásközt tapasztalatból tanulják a gyerekek. Sok szülő annyira jót akar a gyereknek, hogy észre sem veszi, hogy többet árt a neki, mint segít! Egy gyereknek igenis gyerek a párja!
2010. máj. 5. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!