Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik családot alapitanak 30...

Akik családot alapitanak 30 éves kor alatt, azoknak mégis honnan van rá a pénz?

Figyelt kérdés

Leirom mi ejtett gondolkodóba:


Elözö barátnőmék Fóton laktak egy igen jónak mondható környéken, mindenütt mesébe illő sorházak, rendezettség, nyugalom. Látszott, hogy van pénz.


Udvaron magánjátszótér és látszott, hogy ezek az emberek nem az elmult 10 évben vetődtek oda. Hanem mondjuk a rendszerváltás környékén. A csaj 93-ban született, de van batyja, aki 90-ben. Tehát anyukája olyan 27 éves kora körül szülhetett.


Na és a dolgok ott kezdődnek, hogy az anyja színházi zenekarban zenész, aztán magyarázta, hogy 120 ezer a fizetése. Gondolom mellette zeneiskolában is tanít, de hát a zenészek nem a fizetésükről híresek, ez tudvalevő.


És tényleg sokszor hangoztatta, hogy milyen jól kihozza a háztartást ennyiből, ugyanis a férjétől elvált, 3 gyerekkel maradt a két szintes házban. Találkoztam egyszer az apukával, hát elég szolid ember volt, tehát nem nézném ki belőle, hogy valami simlis maffia és onnan telik a gyerektartásra.


És mondjuk az én falusi anyámékhoz képest tényleg sokkal több ÉSZ volt abban, ahogy vitte az anyuka a háztartást, tényleg sokkal rendezettebbek voltak.


Nekem pl. az tetszett, hogy minden nap együtt vacsorázott a család, szendivecseket ettek, előpakolták a kis hozzávalókat az erre a célra rendszeresitett rekeszekből és elnyammogták, illetve én is elnyammogtam velük sokszor. És az anyuka szólt a lányainak, hogy elég lesz nekik 1 szendvics is vacsorára. És a lányai tényleg top formában voltak mindig!


Én most vagyok 27 éves és a mostani barátnőm is annyi, mi is dolgozunk, de semmi sanszunk nincsen rá, hogy olyan helyen élhessünk. Pedig mindketten diplomásak vagyunk.


Akkor mégis mit csinálnak mások, hogy el tudják ezeket érni? Nekem pl nagyon megmaradt az, hogy a régi csajom anyja hétfő délben még kinn bagózott a konyha erkélyen és elmélkedett, utána meg bejött tévézni egy kicsit és ment zenekari probára. VONATTAL! Ugyanis még kocsijuk sem volt. Azért nem gyenge élet, hogy valaki ilyen helyen lakik és még otthon is tud lenni és nem a munkahelyen rohad állandoan.


2017. jan. 10. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 11/67 A kérdező kommentje:

Én kaptam egy másfél szobást lakást pesten, bár igazából szerintem még jó pár év mire ki birom könyörögni, hogy levegyék róla a haszonélvezetet.


13 millió volt, mostmár nyilván többet ér, mondjuk 20-at.


Sajnos a barátnőmnek is van lakása, bébiszitter melóból fizette be a kezdőjét, de az csak egy nagyon kicsi lakás.


Na ilyen esetben ki költözzön kihez? Ő ugy gondolja, hogy én hagyjam itt a lakást, adjam ki vagy mindegy, és majd nála babázunk a 18 nm-es nappaliban hát oké.

2017. jan. 10. 13:24
 12/67 anonim ***** válasza:
100%

itt vagytok ketten, két lakással és sírtok????!!!!!

azt hittem vmi eldugott faluban vagytok könyvtárosok.

mit sírsz???

2017. jan. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/67 A kérdező kommentje:

keresünk ketten alig 350ezret összesen.


Én családom erre felpattan és ordit, hogy ENNYI PÉNZRE NEM LEHET CSALÁDOT VÁLLALNI EZT TE IS TUDOD FIAM!


Szerintem sem lehet :( Vagyis persze hitelre mindent lehetne. Mások is élnek úgy...

2017. jan. 10. 13:28
 14/67 anonim ***** válasza:
91%
te most provokálsz ugye?????
2017. jan. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/67 A kérdező kommentje:
nem én.
2017. jan. 10. 13:29
 16/67 anonim ***** válasza:
100%
Ketten két budapesti lakással mi a probléma? :D Nekünk full 0 az anyagi támogatás mindkét részről, albérletben lakunk, amióta együtt vagyunk (7 éve), most várjuk az első babát. Aki albérletbe fog születni. De közben az elmúlt években rengeteget dolgoztunk, és így sikerült félretennünk elég jó pénzt, amiből 1: meg tudunk élni úgy is, hogy az én fizetésem ugye kb kiesik a gyerek 1,5-2 éves koráig kb 2: 2-3 év múlva lesz elég önerő a hitelhez és egy max 70 nm-es lakáshoz/házhoz. Bár amilyenek most az ingatlanárak Budapesten ez még kérdéses... Mindenesetre ja, be kell tudni osztani a pénzt, szorgalmasnak kell lenni és talpraesettnek. Én a rendes munkám mellett KATA-s vállalkozó is vagyok, mondjuk elég keresett területen dolgozom (informatika/marketing). De ha lenne 1-1 lakásunk... Hát anyám, eldobnám az agyam örömömben :D Mi most ketten együtt kb 500.000-et keresünk, de ennél több kell majd, ha lesz(nek) gyerek(ek), szóval tanulunk mindketten, fejlődünk és keressük a lehetőségeket, a jobb munkahelyeket/vállalkozási lehetőségeket. Ma Magyarországon óriási a hiány a tényleg hozzáértő, értelmes szakemberekből kb MINDEN területen. Ha nem vagyok tök hülye, akkor könnyen bedoglozod magad egy jó helyre, ahol jó fizetést is fogsz kapni. Ott kell hagyni az olcsójánosokat, akik nem jelentenek be rendesen meg a versenyképes fizut kb 170 nettónál maximalizálják... Mindenki a maga szerencséjének kovácsa, ezt a mi példánk elég jól bizonyítja.
2017. jan. 10. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/67 anonim ***** válasza:
70%

Bankban dolgoztam, kaptam kamatmentes hitelt plusz volt megtakarításom, így vettem lakást 21 évesen. Férjem ekkor még egyetemre járt, dolgozott mellette. Informatikus, nagyon jó szakterületet választott. 25 éves voltam amikor az első gyerek született, 29 amikor a második.


Autónk sokáig nem volt, mivel BP belvárosában élünk nem is volt rá szükség.


Ha két lakás között vaciláltok: melyik van jobb helyen, melyik nagyobb, melyiket lehet jobban kiadni - ezeket gondolnám át elsősorban.

2017. jan. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/67 A kérdező kommentje:

hát sajnos én a 170 nettós szituációban vagyok, de legalább be van jelentve. Meg az én munkáltatóm nem fogához veri a garast, hanem csak egyszerüen önző.


vagy kb 500 millió euró van a cégei számláján, mégis huzza a száját, hogy nincs pénz semmire.

2017. jan. 10. 13:51
 19/67 A kérdező kommentje:

de azért maradjunk a kérdés keretei között:


tehát a votl csajom anyja zenész volt, akik tudvalevően nem keresnek jól.

2017. jan. 10. 13:53
 20/67 anonim ***** válasza:
100%

lehet örököltek. volt másodállás. vagy valami biznisz.

de itt nekem te ne sírjál egy 20millás ingatlannal, mert baromi visszataszító!

2017. jan. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!