Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik családot alapitanak 30...

Akik családot alapitanak 30 éves kor alatt, azoknak mégis honnan van rá a pénz?

Figyelt kérdés

Leirom mi ejtett gondolkodóba:


Elözö barátnőmék Fóton laktak egy igen jónak mondható környéken, mindenütt mesébe illő sorházak, rendezettség, nyugalom. Látszott, hogy van pénz.


Udvaron magánjátszótér és látszott, hogy ezek az emberek nem az elmult 10 évben vetődtek oda. Hanem mondjuk a rendszerváltás környékén. A csaj 93-ban született, de van batyja, aki 90-ben. Tehát anyukája olyan 27 éves kora körül szülhetett.


Na és a dolgok ott kezdődnek, hogy az anyja színházi zenekarban zenész, aztán magyarázta, hogy 120 ezer a fizetése. Gondolom mellette zeneiskolában is tanít, de hát a zenészek nem a fizetésükről híresek, ez tudvalevő.


És tényleg sokszor hangoztatta, hogy milyen jól kihozza a háztartást ennyiből, ugyanis a férjétől elvált, 3 gyerekkel maradt a két szintes házban. Találkoztam egyszer az apukával, hát elég szolid ember volt, tehát nem nézném ki belőle, hogy valami simlis maffia és onnan telik a gyerektartásra.


És mondjuk az én falusi anyámékhoz képest tényleg sokkal több ÉSZ volt abban, ahogy vitte az anyuka a háztartást, tényleg sokkal rendezettebbek voltak.


Nekem pl. az tetszett, hogy minden nap együtt vacsorázott a család, szendivecseket ettek, előpakolták a kis hozzávalókat az erre a célra rendszeresitett rekeszekből és elnyammogták, illetve én is elnyammogtam velük sokszor. És az anyuka szólt a lányainak, hogy elég lesz nekik 1 szendvics is vacsorára. És a lányai tényleg top formában voltak mindig!


Én most vagyok 27 éves és a mostani barátnőm is annyi, mi is dolgozunk, de semmi sanszunk nincsen rá, hogy olyan helyen élhessünk. Pedig mindketten diplomásak vagyunk.


Akkor mégis mit csinálnak mások, hogy el tudják ezeket érni? Nekem pl nagyon megmaradt az, hogy a régi csajom anyja hétfő délben még kinn bagózott a konyha erkélyen és elmélkedett, utána meg bejött tévézni egy kicsit és ment zenekari probára. VONATTAL! Ugyanis még kocsijuk sem volt. Azért nem gyenge élet, hogy valaki ilyen helyen lakik és még otthon is tud lenni és nem a munkahelyen rohad állandoan.


2017. jan. 10. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy náluk mi a titok, csak a magam történetét tudom megosztani:


A férjem középiskola után egyetemre ment, én meg dolgozni kezdtem, így az én fizetésemből + az ő diákmunkás fizujából albérletben laktunk 23 éves korunktól. 27 évesen lakást vettünk saját spórolt pénzből, meg egy kis családi segítséggel és hitellel. Új építésű, háló+nappalis, budapesti lakás. Beköltözéskor spórolt pénzből az egészet bebútoroztuk. Következő évben esküvő volt, most pedig 29 évesek vagyunk és babát várunk. Autónk nincs, de nem is érezzük szükségét (babával majd lehet, hogy érezzük a hiányát, majd meglátjuk és ha kell, akkor veszünk egy nem túl drágát). Én 200-at keresek, a férjem 450-et.

2017. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 A kérdező kommentje:

Ha már párkeresés:


23 éves korom körül még ráértem csajok után járni és nagyon nagyon sokat probálkozni, hogy a nagyon kis esélyeimből a legjobbat kihozzam. Akkor lett az a barátnőm, akiről a kérdésben irtam.


Ugyanis én nem születtem jó adottságú fiunak és családom is elég köcsög modon áll ahhoz, hogy társasági élet. Nekem nem csak annyi volt, hogy jóképünek születek és vigyorgok és "jönnek a lehetőségek".


Nekem sajnos meg kellett mindenért nagyon keservesen dolgozni. Sajnos nekem erre ment el nagyon sok időm, amit ha megsprorolhattam volna és vállalkozásra forditom, akkor sokkal előrébb tartok. De sajnos érzelmi kinok között nehéz a többért dolgozni anyagi oldalon. Ezért van most csak átlagos anyagi helyzetem :(


Most meg lassan 28 évesen már "nem tudok rizikózni", mert nincs időm ugy keresgélni a csajokat, mint régen, és nem tehetem meg, hogy megint várjak 2-3 évet mire találok új barátnőt, akit természetesen nem én választok, hanem aki jön :(

2017. jan. 10. 14:20
 33/67 anonim ***** válasza:
100%

szóval prostikra ment el a pénzed? vagy kondira?

mert egy albi kb 50-től indul, a kondibérlet meg 10e...szóval kamuhegyek

2017. jan. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 A kérdező kommentje:

aha, tehát röpke 5 év alatt tudtatok félretenni 10-15 milliót?


nem semmi.

2017. jan. 10. 14:22
 35/67 A kérdező kommentje:

heti szinten lejártam átlag kétszer pesti bulikba.


nem a pénz oldala volt a probléma, hanem az idő és az érzelmi teher, hogy nagyon nehezen jutok előrébb a nőknél.

2017. jan. 10. 14:23
 36/67 A kérdező kommentje:

az az igazság, hogy az egyetemi haverjaim mind sokkal jobban keresnek, mint én, de gyakorlatilag csak rajtam kivül 1 másik fiunak (a legjobban kinézőnek MILYEN ÉRDEKES) van rendes kapcsolata, a többi fiu meg már 28-29 éves, aztán sehol semmi csaj. És nem is nagyon volt nekik :(


Hiába a jo fizetés.

2017. jan. 10. 14:27
 37/67 A kérdező kommentje:
(és nem infósok vagyunk!!!)
2017. jan. 10. 14:29
 38/67 anonim ***** válasza:
100%

Hàt azèrt kèt lakàssal itt sírni 30 èvesen durva. Mi úgy csinàltuk, hogy 18 èvesen elköltöztem a pàromhoz (szüleihez), csalàdi okok miatt, nem volt màs lehetősègem.

Akkor fejeztük be a sulit mindketten. Mindketten munkàba àlltunk, ketten együtt kerestünk kb. 150.000 forintot. 4 hónap múlva terhes lettem. Mindenkèpp meg akartuk tartani. Akkor különköltöztünk a szüleitől. Albiba mentünk. Hàt gondolhatod milyen nehezen jöttünk ki ennyi pènzből. Mire megszületett a kicsi, egy ismerősünk felajànlotta hogy költözzünk az ő hàzàba, ami üresen àllt, a karbantartàsèrt plussz rezsièrt. Ìgy kicsit jobb volt, de mèg mindig nem az igazi. 1 èves volt a kicsi, mikor ismerős rèvèn kimentünk külföldre dolgozni. Ott a pàromnak jó melója volt, nagyon jól keresett. Èn mellèkàllàst folytattam a kicsi mellett, takarìtani jàrtam. Amit èn kerestem, abból èltünk szűkösen, a pàrom fizujàt nagyrészt fèlretettük. 3 èv utàn hazajöttünk. A pàrom szüleinek hàla adott volt egy üres telek( plussz szakember ismerősök), így hàt abból a pènzből èpìtkezni kezdtünk. 40 nm hàzat húztunk fel,azóta is folyamatosan bővítjük, szèpítjük(központi fűtès, szigetelés, új bútorok stb). Most màr jobban keresünk,ketten kb. 400 ezret. A hàz is màr 80 nm. Most vàrjuk màsodik babànkat:) Szóval talpraesettnek kell lenni, kihasznàlni a lehetősègeket. Jó nyilvàn nem Pesten lakunk, hanem egy kisvàrosban. Szedd össze magad ès ne jajgass mikor ott egy hàz a segged alatt. 27Nő

2017. jan. 10. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 A kérdező kommentje:

A kérdésben leirt fóti csajom bátyja pl most lehet olyan 30 éves, aztán még mindig otthon lakik...amikor hozzájuk jártam, akkor volt a gyerek csaja 30-31 éves :D ráadásul munkanélküli.


Tehát azóta már 34 éves a csaj, a srác meg 30 körüli...abból aztán szép dolgok jönnek ki... :(

2017. jan. 10. 15:09
 40/67 A kérdező kommentje:
amennyire itt egyes emberek méltatlankodnak, hogy én lakást kaptam én ugyanannyira méltatlankodom amiatt, hogy sok ember elönyös külsőt kapott.
2017. jan. 10. 15:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!