Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akik családot alapitanak 30...

Akik családot alapitanak 30 éves kor alatt, azoknak mégis honnan van rá a pénz?

Figyelt kérdés

Leirom mi ejtett gondolkodóba:


Elözö barátnőmék Fóton laktak egy igen jónak mondható környéken, mindenütt mesébe illő sorházak, rendezettség, nyugalom. Látszott, hogy van pénz.


Udvaron magánjátszótér és látszott, hogy ezek az emberek nem az elmult 10 évben vetődtek oda. Hanem mondjuk a rendszerváltás környékén. A csaj 93-ban született, de van batyja, aki 90-ben. Tehát anyukája olyan 27 éves kora körül szülhetett.


Na és a dolgok ott kezdődnek, hogy az anyja színházi zenekarban zenész, aztán magyarázta, hogy 120 ezer a fizetése. Gondolom mellette zeneiskolában is tanít, de hát a zenészek nem a fizetésükről híresek, ez tudvalevő.


És tényleg sokszor hangoztatta, hogy milyen jól kihozza a háztartást ennyiből, ugyanis a férjétől elvált, 3 gyerekkel maradt a két szintes házban. Találkoztam egyszer az apukával, hát elég szolid ember volt, tehát nem nézném ki belőle, hogy valami simlis maffia és onnan telik a gyerektartásra.


És mondjuk az én falusi anyámékhoz képest tényleg sokkal több ÉSZ volt abban, ahogy vitte az anyuka a háztartást, tényleg sokkal rendezettebbek voltak.


Nekem pl. az tetszett, hogy minden nap együtt vacsorázott a család, szendivecseket ettek, előpakolták a kis hozzávalókat az erre a célra rendszeresitett rekeszekből és elnyammogták, illetve én is elnyammogtam velük sokszor. És az anyuka szólt a lányainak, hogy elég lesz nekik 1 szendvics is vacsorára. És a lányai tényleg top formában voltak mindig!


Én most vagyok 27 éves és a mostani barátnőm is annyi, mi is dolgozunk, de semmi sanszunk nincsen rá, hogy olyan helyen élhessünk. Pedig mindketten diplomásak vagyunk.


Akkor mégis mit csinálnak mások, hogy el tudják ezeket érni? Nekem pl nagyon megmaradt az, hogy a régi csajom anyja hétfő délben még kinn bagózott a konyha erkélyen és elmélkedett, utána meg bejött tévézni egy kicsit és ment zenekari probára. VONATTAL! Ugyanis még kocsijuk sem volt. Azért nem gyenge élet, hogy valaki ilyen helyen lakik és még otthon is tud lenni és nem a munkahelyen rohad állandoan.


2017. jan. 10. 12:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:

Én nem kaptam lakást,jó állást se. Ronda nem vagyok,de azért bomba nő se. Párom se kapott lakást,jó munkája van,de csak 200-250 között keres,ő se jó pasi,túlsúlyos. És rajtam is van felesleg .

Ééés van két gyerekünk,albérletbe élünk ,nemsoká házasodunk. Van autónk,hitelre,ezt most vettük fel,másfél év alatt kifizetjük,utána házra lesz hitel.

Járunk nyaralni is,mindenünk megvan.

És kb 300ezerből élünk jelenleg.

Nekünk ez jutott,másnak más. Én 25,párom 31.

2017. jan. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 anonim ***** válasza:
100%
De mellesleg mert te szerencsétlen vagy és még rondának is gondolod magaf mellé,ezért még nem másoknak kell magyarázkodni,nekik miért jobb az életük.
2017. jan. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
100%
Nem èrtem hogy az előnyös külső meg az anyagi helyzeted hogy függ össze. Siralmas a hozzààllàsod. Ez miatt tartassz ott 27 èvesen ahol vagy.
2017. jan. 10. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
76%
26os vagyok. nem, 2 pici gyerekkel nem lehet csak úgy újrakezdeni, hiszen nekik akkor is kell enniük amikor kevesebb a bevétel mint a kiadás. férjem másodállásban idén nyáron tervezi újrakezdeni, de már nem olyan egyszerűen ugrál az ember, ráadásul én most itthon vagyok
2017. jan. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 A kérdező kommentje:
az elönyös külső ugy függ össze az anyagi helyzettel, hogy az embernek nem kell irdatlan energiákat fektetnie abba, hogy legyen nemi élete.
2017. jan. 10. 16:20
 46/67 anonim ***** válasza:
85%
A leírásaidból én azt érzem, hogy neked az egész világgal úgy van bajod, ahogy van. Keseregsz, hogy másnak munka mellett mennyi ideje van otthon, meg milyen szép környéken tud lakást venni, 30 év alatt családot alapítani, önerőből megélni és még a kinézete miatt is jóformán fel vagy háborodva. Nem vagy te véletlenül depressziós? Vagy valami antiszociális problémád van... Nem tudom, de komolyan mondom, egy kivizsgálást igazán megérne. Az, hogy neked szar, nem jelenti azt, hogy másnak is ilyen kell, hogy legyen az élete. Vagy attól, hogy neked nincs egy kizárólagosan saját lakásod, nem értem, hogy miért olyan ÉRDEKES, hogy másnak van, vagy milliókat tud összegyűjtögetni, stb. Békélj meg vele, hogy nem lehet mindenki szép, okos, gazdag, sikeres... És az, hogy milyen körülmények között élsz, nem azon múlik, hogy mennyire vagy jóképű, vagy milyen körülmények közé születtél, hanem rajtad múlik! Például multinál dolgozom és az osztályvezetőm zsákban hordja haza a pénzt annak ellenére, hogy egy ritka ocsmány férfi! De érti a dolgát és innentől kezdve oly' mindegy, hogy mennyire sármos és karakteres az arca és kisportolt teste van-e. Ja és biztosan ÉRDEKES, de nem a Rózsa dombról jön, nem a pénze juttatta odáig, ahol most van, hanem a szaktudása. Ezért pedig mindössze csak tanulnia kellett. Ellenben a férjemmel a címlapon eladnák bármelyik magazint, ritka jó pasi (és ezt nem hencegésből mondom, csak kontrasztot szeretnék teremteni a főnököm és a férjem között) mégsem jut ezzel előrébb, mégis minden egyes fente tett lépésért vért kell izzadnia! Nem minden a külső, nem ezen múlik az, hogy mennyire sikeres az életed, úgyhogy ezen ne siránkozz. És javaslom, lépjél túl azon, hogy egy sok évvel ezelőtti barátnőd és az anyja milyen körülmények között élnek és hogyan jutottak odáig...
2017. jan. 10. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 A kérdező kommentje:

na csak kezdjük ott , hogy egy jóképü pasi könnyebben hozzáfér a nőkhöz.


Nekem azért is irtózatosan sokat kell dolgoznom.


Tehát kinek jobb? Akinek el kell tolnia egy csomó időt a nőkért, vagy akinek nem?

2017. jan. 10. 16:40
 48/67 anonim ***** válasza:
100%
Na ez a hiszti senkit nem érdekel.
2017. jan. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
91%

Add lentebb az igényeidet kishaver. Egy nyávogó gyerek vagy. Nekem 25évesen se kéne egy ilyen béna alak.

Tudod a párom nem egy adonisz,mégis udvarolt nekem és megszerettem azért,aki és nem utálkoztam,mert mondjuk dagi,vagy kék a szeme,vagy kopaszodik stb. Ő nekem udvarolt,miközbe kereshetett volna gyermektelen nőt is mérnök diplomával,nem engem,akinek érettségije van és aki akkor épp takarító volt.olyat,aki jól keres,akinek nem lóg a hasa és csíkos a szüléstől. De engem választott,mert tetszett neki az arcom,a szemem és hogy mindig nevetek.

2017. jan. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 anonim ***** válasza:
Odáig jutottam, hogy van két pesti lakásotok, meg 350 a bevételetek. Na onnan nem olvastam tovább. Mégis mi a francot rinyálsz, mi egy kisvárosban élünk hárman 250.000-ből van mindenünk ami kell
2017. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!