Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknél nem az lett a baba...

Akiknél nem az lett a baba neme, mint amit szeretett volna és emiatt elkeseredett, esetleg depresszióba esett, az ultrahangot követően mennyi idő után tudta feldolgozni, elfogadni?

Figyelt kérdés
2017. jan. 10. 14:08
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%
Na azért az elkeseredés meg a kárt tenni magában és a magzatban közt van némi különbség.
2017. jan. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Pont ezt akartam írni mint a 11-es. Keseregni pár napot, vagy ilyesmi még oké, de ez a reakció semmiképp nem a normális kategória.
2017. jan. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Epilepsziás. Sok orvost megjárt, mire az egyik neurológus azt mondta a gyerekvállalásra, hogy "talán". Nála maradt, megtervezték a terhességet, volt előtte MRI-től kezdve mindenféle vizsgálaton, újfajta kezelést előkészítették (a bevált epilepszia gyógyszerétől súlyos rendellenessége lehet a magzatnak). Teherbeesés után nem volt túl jól, vérzett is, sokszor elájult, kétszer nagyon felment a vérnyomása, ezért javasolták az abortuszt, amibe nem ment bele. Rohama eddig nem volt a terhesség alatt, de ha így folytatja... :(


Viszont most, hogy kiderült a neme és elszállt a remény, hogy valaha is lesz kislánya, nagyon kiborult. Olyanok is eszébe jutottak, hogy ha nem szedi az epilepszia elleni új gyógyszert, akkor leválik a lepény és talán kezdheti újra, mivel nem lesz élő gyereke, így engedélyezik az újabb babát és az lehet, hogy lány lesz. De soha nincs egyedül otthon, a szomszéd nő otthonról dolgozik, sokat van Lilinél, apánk nyugdíjas, ő is szinte egész nap vele van, a férjének is rugalmas a munkaideje és ahogy tudok, én is rögtön rohanok hozzá. Sokat sír vagy csak fekszik szótlanul, de hétvégén ordibált, hogy a barátnőjét csak véletlenül csinálta fel az egyéjszakás pasija, neki bezzeg lánya született és XY nevű osztálytársának is, Bruce Willis-nek 5 lánya van, meg ennek és annak a hírességnek is lánya van, mi is ketten vagyunk lánytestvérek stb. Orvosnak szerintem nem vallaná be, hogy mennyire kiakadt azért, mert fiú a baba.

2017. jan. 11. 12:13
 14/18 anonim ***** válasza:
61%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..

Olvassátok el együtt, nekem sokat segített. Van egy ilyen könyv is.

2017. jan. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
72%
Úr Isten, ez nagyon komoly. Felnőtt ember úgy vág bele a gyerekvállalásba, hogy tudja hogy 50% esélye van hogy fia vagy lánya születik. Persze, lehet valaki kicsit csalódott, de hogy ilyeneken gondolkodjon az már félelmetes. Az ő esetében mindenképpen pszichológust javasolnék. Aranyos könyv a Janikovszky Éva féle, de ez őt nem fogja kizökkenteni ebből az állapotból.
2017. jan. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
9%
Nem kéne elítélnie itt senkinek! Én is megrebbentem, mikor kiderült, hogy fiú, pedig kislányt szerettem volna. Többedik gyermekem és előtte fiú és lány is van, de kislánypárti vagyok, bár nagyon szeretem a fiaimat. Végig haragudtam magamra, mert ha kérdezték és én válaszoltam, hogy "fiú", a csengése a hangomnak, szóval lehetett tudni, hogy nem fiút szerette volna. Nagyon bántott, de az ember az érzésein Önmaga nem tud változtatni. Aztán mikor megszületett, és megnézett magának és levett a lábamról. Tündéri, csalafinta, igazi pasi! Nagyon tud udvarolni :) Elmúltak a félelmeim, se híre se hamva... És nem öltöztetem habos babosba :)
2017. febr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
61%
Én valahogy éreztem h kislányom lesz aztán a 4D ultrahang rácáfolt láthatóan! Szülésig reménykedtem,de nem változott semmi.azóta így imádom igazi kis pasi (L)
2017. márc. 19. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
61%
Szia! Elég régi kérdés, nem tudom olvasod-e még, de nagyon érdekelne a hugod sztorijának vége ha megirnád azóta hogy alakultak a dolgok.
2017. okt. 13. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!