Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van olyan szülő akinek a...

Van olyan szülő akinek a gyerekének pajzsmirigy alulmüködése van?

Figyelt kérdés

hogy derült ki?

és kapott e rá valamit?


2017. jan. 16. 11:43
 1/9 anonim ***** válasza:

a gyerekemnek remélem, nem lesz (még most vagyok vele várandós) :)

De nekem van és középsuli elsőben derült ki. Általános 8. osztályban megjött egyszer, aztán többet nem. Fáradékony is voltam és emésztésem -mondjuk úgy, hogy- nem volt. 1,5 hetente tudtam nagy WC-zni. Endokrinológián kivizsgáltak és ott állapították meg. Mozgással, diétával, folsavval tudtam kordában tartani.

Dietetikust érdemes felkeresni, aki segít személyre szabottan, hogy mit lehet enni, milyen gyakran, milyen gyümölcsöket, milyen zöldségeket és a többi. A mozgás is nagyon fontos. Én futottam. Segítette az anyagcserémet is. Tavaly szedtem a Pajzsmirigy+slim kapszulát, ami gyógyszertárban kapható vény nélküli étrendkiegészítő. Nem merem biztosra kijelenteni, de szerintem annak is nagy szerepe volt abban, hogy a ciklusom nagyon szépen rendeződött és teherbe is estem.

2017. jan. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi!
2017. jan. 16. 13:52
 3/9 anonim válasza:

A fentebbi válasszal egyetértek, de a leírtak szerintem inkább kiegészítésként elegendőek a hagyományos gyógyszeres kezelés mellett.

A legegyszerűbb módja kideríteni egy vérkép, ahol TSH, T3, és T4 értékeket megnézettek.

Ha beigazolódik, kapni fog rá gyógyszert (ebben a formában fogja pótolni az alulműködés miatt hiányzó pm hormon mennyiséget), és be fog állni normál szintre.

Gyerekeknél főleg nagyon nagy eséllyel el fog múlni és elhagyható lesz a gyógyszer is egy idő után, ha az orvos úgy ítéli.

A korai felismerés nagyon fontos, hogy ne durva alulműködésből kelljen korrigálni, így gyorsabb a gyógyulás és kevésbé fog szenvedni a tüntetektől.

2017. jan. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi.a vérvételen már túl van a kislányom.a tsh- ja kicsit magasabb lett. A háziorvos szerint ez nem jo és endokrinologust javasolt. Közbe rendszeresek lettek a fejfájások,néha szédül,és mindig fel jön a sava. Ennek ellenére az endokrinologus szerint ezt nem okozhatja a pajzsmirigy alulmüködes mert nem lett elég "rossz" az eredmény..
2017. jan. 19. 13:49
 5/9 anonim válasza:
Ezek a tünetek valóban nem jellemzőek, mindenesetre érdemes egy másik endokrinológussal is konzultálni.
2017. jan. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

én sem gondoltam hogy ennek köze lehet a pajzsmirigyalulmüködéséhez.amig a barátnőm nem mondta hogy neki is ez van és nek is ezek (is) voltak a tünetei. aminek azért utána néztem és itt van egy pár sor egy cikkből:


A savas reflux és a pajzsmirigy kapcsolata


Összefoglalva, úgy látszik, kapcsolat áll fent a savas reflux és a pajzsmirigy között. Az alulműködő pajzsmirigy a nyelőcső záróizmának gyengeségéhez és rekeszizom sérvhez vezethet, amelyek savas refluxot és GERD-et okozhatnak.

2017. jan. 30. 10:56
 7/9 A kérdező kommentje:

itt meg a fejfájásról:


[link]

2017. jan. 30. 11:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Igen, a reflux a pajzsmirigy alulműködés miatt van. Azzal időnként én is küzdök. Este sokszor felkelek rá és innom kell egy bögre tejet, hogy enyhüljön, vagy eszek egy pár babapiskótát. Kellemetlen velejárója a pajzsmirigy problémának :/
2017. jan. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
én valahogy kezdem azt hinni nincs egyetértés az endokrinológusok között hogy mik a tünetek..mert az egyik azt mondja hogy nincs összefüggés a reflux és a pajzsmirigy között.míg a másik azt mondja van..
2017. jan. 31. 13:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!