Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jogosan sértődtek meg ezen a...

Jogosan sértődtek meg ezen a nagyszülők?

Figyelt kérdés
350 km-re laknak tőlünk. A kisfiam nyár végén lesz 3 éves, felvetették, hogy szeretnék ha idén nyáron 1-2 hetet ott nyaralna egyedül. Én annyit mondtam, hogy az idei évet még korainak tartom, de bármikor szívesen látjuk őket ha jönnek, és együtt ahogy szoktunk idén is megyünk. Megsértődtek. Apósom azóta állandóan ironikus megjegyzéseket tesz a gyereknek, hogy "majd ha 18 éves korodban nálunk nyaralsz", stb. Anyósom alig szól hozzám azóta. Nem szóltam rá semmit, de nem érzem ennyire sértőnek amit mondtam. Meg most ha én így érzem, nem tudok mit csinálni. Nem azt mondtam, hogy soha nem mehet, csak hogy idén még kicsinek érzem egy ilyen nyaraláshoz.
2017. febr. 2. 16:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem jogos. Nem szólhatnak bele a döntéseitekbe, és főleg nem rendelkezhetnek a TI gyereketek fölött. Én sem adnám oda még. És ha ilyen messze vannak, gondolom, viszonyleg ritkán találkoztok, szóval még jó ideig nem adnám oda, mert nyilvánvalóan nem részei a kicsi mindennapjainak, nem szokta meg őket annyira.
2017. febr. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Erre a majd ha 18 évesen nálunk nyaralszra visszakézből mosolyogva megjegyeztem volna, hogy már ha megélik :) hát miért kell kamaszként lázadni a nagyszülőknek? Egy idő után enyleg visszafejlődik az ember...amúgy én sem engedném, max ha közelebb laknának, akkor eleinte egy szombatról vasárnapra ott alvást prőbaképp, nem rögtön hetekre odavágni....nem is értem, a nagyszülőket...ők se a gyereket nézik, hanem, hogy ők hetekig babázhassanak...félelmetes
2017. febr. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek nyaraltak a mámáéknál 2-3 évesen is egy teljes hetet, de egyrészt ők hárman vannak, másrészt 100km-en belül vannak, és a gyerekek akartak is menni.

Az oltári hülyeség, hogy megsértődtek. Minden gyerek, minden család más, ha te úgy érzed, még korai, akkor azt illene tiszteletben tartaniuk.

2017. febr. 2. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 wadgulya ***** válasza:
74%

nem jogos a sértődésük.


kicsi még 1-2 hét nyaraláshoz, ilyen messze, anyától-apától külön.


én sem adnám!!


tedd túl magad rajtuk, jól válaszoltál!

2017. febr. 2. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
61%
miért nem mondtad, hogy 1-2 hét még sok lenne egyszerre, de kipróbálhatjátok az 1-2 napot, ha a gyerek is akarja? Nálunk így volt, elmúlt három,amikor egyszer együtt mentek valahová autóval és a lányom szólt, hogy anya, elmehetek a mamáékkal? Én meg gyors pakoltam neki ruhát aztán hadd menjen. 2 éjszakát aludt ott, le se tojta a fejem, amikor telefonáltam, és szerintem többet is maradt volna, de mi mentünk érte. Nem ördögtől való a nagyizás, de legyen fokozatos és mindenképp legyen partner benne a gyerek. A kisebbiket viszont biztos előbb fogom elengedni, az már más, ha majd a nővérével együtt mehetnek.
2017. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Biztos hiányzik neki az unoka, unatkoznak egymaguk otthon.Persze, hogy nem jogos a hisztijük,de érthető.

Lehet mi is ilyen nagyik leszünk.

2017. febr. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!