Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » Hatalmas dilemma. Mit tegyek?

Hatalmas dilemma. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

3 hónapja szültem, elég sok komplikációval. Utána megjött a menstruációm, 4 hétig tartott (ekkor elkezdtem fogamzásgátlót szedni). A második levelet nem kezdtem el, gondoltam megvárom, hogy a ciklusom külső beavatkozás nélkül beálljon.


Egy gyereket terveztünk, a terhesség-szülés rész finoman szólva nem nyűgözött le, pláne ilyen kimenetellel.


Másfél napja együttlét után a férjem nem tudta 100%-ra mondani, hogy időben kiszállt-e. Felhívtam az orvosomat, hogy ez történt, előzményeket ismeri, mit csináljak.


Nagyon diplomatikusan annyit mondott, hogy kb. 5% esélyem lehet a teherbeesésre. Ha ezt nullázni akarom, akkor esemény utáni, de az rendesen szét fogja borítani a hormonháztartásom - de a döntés nálam. Arra külön rákérdezésre se akart válaszolni, hogy ha mégis bejönne az 5%, akkor eü szempontból az mit jelentene nálam. (szülésnél jelentős vérveszteség, antibiotikum, szétcincált méh, alsó régió, stb)


Egy gyereket terveztünk, tervezünk. A férjemet kérdeztem, ő is diplomatikus volt - mondta, hogy az első annyira cuki, hogy ilyenből lehetne kettő is, DE az én testem, illetve ugye az első időben másfelől is engem terhelne jobban az egész.


Most van bő egy napom eldönteni, hogy szerezzek-e esemény utánit, vagy bízzak a szerencsémben. Fogalmam sincs, hogy mit tegyek. Megbirkóznánk két gyerekkel is, de - és ez nagyon nagy DE, nem vágyom újabb terhességre, szülésre.

Eleve egy gyerekes embernek érzem magam, abban sem vagyok biztos, hogy kettővel nem kattannék-e meg.

Ráadásul 3 hónappal szülés után, főleg az enyém után nem lenne vicces teherbe esni.


A legjobb forgatókönyv számomra az lenne, ha nem vennék be gyógyszert és nem esnék teherbe. De ugye ott az 5%.


Fogalmam sincs, hogy mit tegyek :(


2014. aug. 12. 18:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Mivel még csak 3 hónapja szültél javaslom az esemény utáni tablettát.
2014. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Nagyon kicsi az esélye, és ugye a hormonrendszered sem biztos, hogy egy ilyen trauma után készen áll.
2014. aug. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

SZerintem ne vegyél be. Hátha a maradék 95 százalék jön be.

Egyébként meg óvszer. A megszakítás nem védekezési módszer. Pláne azoknak akik semmiképp sem akarnak gyereket.

2014. aug. 12. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A megszakításos remekül működött, amíg nem akartunk gyereket. Utána 4. hónapban estem teherbe, amikor már terveztük (előtte 4 évig nem).


Igen, én is óvszert mondtam, ez egy szerencsétlen eset volt - ő kissé kapatosan ért haza, "megtámadott", én meg eléggé félkómás voltam alvásból felébresztve. Utána kérdeztem, hogy időben kiszállt-e, akkor igent mondott. Néhány további rákérdezés után már nem volt benne biztos, de nem tudni, hogy a faggatózással bizonytalanítottam el, vagy tényleg nem tudta megítélni.


Szóval ilyen eset még nem fordult elő, ez most sajna nagyon hülyén jött ki. (Dokit is úgy hívtam fel, hogy égett a fejem és mondtam, hogy benevezném magam a hónap leghülyébb páciense díjra a kérdésemmel)

2014. aug. 12. 18:31
 5/13 anonim ***** válasza:
50%
Továbbra is azt mondom, hogy megszakítás nem védekezési módszer. Pont az ilyen esetek miatt, amikor nem ura magának az ember. 4 évig szerencsétek volt. Na és? 100 alkalom után pl. a 101-nél lehet hogy elpártol a szerencse.
2014. aug. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben voltam én is. Szülés után nem jött meg a menszeszem, aztán meghozták gyógyszerrel. Akkor másfél hónap után múlt el. Mi óvszerrel vedekeztunk, ami bevált hosszú éveken át, soha nem volt gond. Gyógyszert nem szedtem, mert a hormonháztartásom szörnyű volt mindig is. Egyszer viszont kiszakadt a gumi, kibökhette egy széna szal vagy nem tudjuk. Mi a tabletta mellett döntöttünk. Úgy voltam velw
2014. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
hyóg
2014. aug. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Vele, hogy az én szervezetemnek már mindegy, nem bántam meg. De ezt nektek kell közösen eldönteni.
2014. aug. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

7-es vagyok. :-)


Én nem mernék kockáztatni, inkább bevenném a gyógyszert.

2014. aug. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
gyógyszer. Egyébként nem érezted, hogy férjed időben volt-e még?
2014. aug. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!