Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az ilyen...

Mi a véleményetek az ilyen szülőkről?

Figyelt kérdés

Manapság olyan neveteket találnak ki (főleg az anyák), hogy Rikárdó, Radiátor, Csenge, Eperke stb.. Ezeket hallva komoly kétségek merülnek fel az embernek a szülők értelmi képességei felől, de talán még rosszabb, hogy nem gondolnak ilyenkor arra, hogy az a gyerek majd felnő és mi lesz.


Hogy néz ki már egy igazgató Eperke névvel? Közröhej tárgya lesz már az iskolában is, nem beszélve a munkahelyéről...



2017. febr. 14. 10:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%

Bírom, amikor valaki eldönti, hogy egy-egy ritka, nem szokványos névvel az illető felnőtt korában röhejes lesz, főleg, ha valami vezető pozíciót tölt be. Miért?

Igen, fura, amikor valaki ilyen nevet választ a gyerekének, de ha egy felnőtt Eperkével találkozik az ember, nem kiröhögi, maximum csodálkozik, hogy jé, de érdekes neve van, és később is emlékezni fog rá. Volt szerencsém vezető beosztású Pintyővel találkozni ezelőtt kb. 10 évvel, egy csinos, kedves, fiatal nő volt, nem megszokott névvel, nem is csoda, hogy a mai napig emlékszem rá. De találkoztam már jogász Alpárral, meg cégtulajdonos Vidorral is, egyikük neve sem tetszik, de az fix, hogy nem keverem őket össze egy Istvánnal vagy egy Bencével, akikből ezer meg egy jön velem szembe minden nap. Persze, amikor először hallottam a neveiket, magamban lehet, hogy mosolyogtam, de második alkalommal ez már nem egy fura név volt, csak egyszerűen egy név, amit egy emberhez kapcsolok.

2017. febr. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
64%

Én is sajnàlom a gyerekeket, meg a szüleiket, hogy így kell élniük.... na nem a nevük miatt, hanem hogy MÉG MOST SEM SZOKTAK LE az emberek arról, hogy más dolgàba üssék az orrukat!!!


egy teljesen átlagos nevű kisgyerek teljesen árlagos nevű anyukàja

2017. febr. 14. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
61%

Én a játszón találkoztam egy anyukával, és a beszélgetés közben derült ki, hogy a kisfiát - most kapadzkodj! - Nagy-Erdei Manónak hívták. Komolyan, nem csak becézte, így van anyakönyvezve. (Lehet, hogy Erdey, y-nal.)


Aranyos kicsi volt, de nem tudom elképzelni, amikor meglett férfiként bemutatkozik, mint igazgató, max. mint erdész.

2017. febr. 14. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
61%

Régen is volt Manó név, nem újkeletű.


Kónyi Manó -publicista, gróf Andrássy Manó - festőművész, Szaplonczay Manó - orvos, Herczel Manó - orvos, a magyar sebészet megalapítója.


Szerinted őket sem vették komolyan a nevük miatt? Vagy akkor nem volt ez olyan lényeges, hanem inkább arra helyezték a hangsúlyt, hogy milyen ember?

2017. febr. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
52%
Utolsó, oké, hogy a Manó egy létező név, de attól még röhejes, és messze nem férfias.
2017. febr. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
70%
Számomra érdekes hogy most a válaszolók nagy része megértő a nevetséges nevekkel kapcsolatban,de amikor mások felteszik a kérdést hogy mi a véleményük pl a Manó,Ubul,Ödön stb névről névről akkor egytől egyig leszolják az ilyen szülőt..
2017. febr. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%

12-es vagyok


Én pl. nem szólom le, max annyit mondok, hogy nekem nem tetszik vagy ha nem illik szerintem a vezetéknévhez. Az utóbbi akkor ha nagyon raccsolós, vagy összeolvasva új szó jön ki...stb. Sõt ha csak olyan nevek vannak felsorolva, amik nem tetszenek, akkor nem is vàlaszolok, tovàbbgörgetek.


Illetve nem mindíg ugyanazok az emberek válaszolnak.

2017. febr. 14. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
A Csenge nagyon szép név és a Zselyke is meg a JÁzmin is, bár ezek nem szerepeltek a listádon. A Rikárdó meg a Radiátor tényleg szörnyű, de az Eperke sem olyan rossz. Nekem a kedvenc nevem a Noémi és az Emese meg a Kinga és a Vilma. A fiúnevek közül az András.
2017. febr. 15. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Engem is csak a viszolygás tölt el munkahelyi maileknél (konyvelokkel, igazgatokkal, penzugyesekkel stb levezek)amikor virágnak meg röhejesen kulfoldiesitett nevűeknek pl Ramona (rövid o-val) kell lelevelezni penzugyi gixereket vagy bármit.

Szoval adohatósági szintű tisztázando milliokrol pl egy "Napsütessel" kell irkálnom...

Egyenesen már pozitiv érzéssel tölt el egy egy normális nevű jogi vagy természetes személy levele!:)

2017. aug. 28. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Te Jó Isten, "Napsütés"? Ez már nagyon gáz, részvétem! :o)
2017. aug. 29. 19:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!