Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell leszoktatni a...

Miért kell leszoktatni a cumisüvegről? Mi baja lesz tőle?

Figyelt kérdés

Nyomatékosan felhívta a figyelmemet ma a helyettesítő védőnő, hogy 6-12 hónap közt teljesen el kellett volna hagyni a cumisüveget. Reggel este még abból kapja a tápszert a 13 hósom. Próbáltam már csőrösből, sima pohárból, de egyáltalán nem fogadta el. Napközben az innivalóval nincs baj, ügyesen iszik pohárból (segítséggel). Így se tetszett neki, kötötte az ebet a karóhoz...

Ha a cumisüveg nem elfogadott ebben a korban, a szoptatás miért ajánlott még ekkor is? Itt persze nem magára az anyatejre gondolok, hanem az etetés technikájára. Mi a különbség? Mindkettőt szívni kell, nem? 2x10 perc cumisüveg használat miért rosszabb, mint pl a hasonló korú szomszéd gyerkőc 2 óránkénti cicizése éjjel?


2017. febr. 21. 20:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
nem rosszabb, a védőnő meg megint túl okos. Az a lényeg, hogy tudjon a gyerek pohárból inni, a tied pedig tud.
2017. febr. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
82%

Annyi féligazság van benne, hogy a cumisüveg mellhez képest merevebb cumija a fogakat deformálhatja, illetve fogmosás nélkül/után jobban roncsolja a zománcot (hacsak nem vizet iszik).


A lányom lassan 3 éves, reggel ébredés után még mindig cumisüvegből iszik tejet, mármint tehéntejet. De nekem is vannak kiskori képeim, ahol 4-5 évesen hanyatt fekve iszok cumisüvegből. A fogaim nem deformálódtak, illetve a szüleim figyeltek arra, hogy este fogmosás után már ne egyek semmit, inni meg vizet kaptam olyankor.

2017. febr. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Ez a védő hasonló szinten van a miénkkel.

Csak azt hajtják ami az ő könyvecskéjükbe le van írva, és amit bemagoltak. 1-2 okosabbnak hiszi magát az orvosoknál is!

A mi kisfiúnk képzeld el, hogy nem fog megtanulni átfordulni, kúszni-mászni ha nem lesz járókája. 😃


Jól csináljátok, semmi gond nincs ezzel. Ahogy előttem is írják, tud pohárból inni és pont. Ez a lényeg.

2017. febr. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%
Kb 7 éves koromig cumis üvegből voltam hajlandó meginni a kakaót de tudtam pohárból inni. Kb 9-10 éves koromig szoptam az ujjam😅 akkor kicsit előre állt a fogam de soha nem annyira hogy csúfoljanak vagy zavarjon és az évek alatt a fogaim visszaálltak a helyükre kb 12-13 éves koromra,és életembe nem kellet fogorvoshoz mennem 25 éves vagyok teljesen szépek a fogaim.
2017. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok. Azért beszélek még erről a saját védőnőnkkel is, ő nagyon jófej, megbízok benne.

Járókánk nekünk se volt, 4 hónaposan már a földön bandáztunk a babámmal, ott forgolódhatott jobbra-balra kedve szerint. Kerek 5 hónaposan kezdett kúszni, 2 héttel később tanulgatta a mászást.

2017. febr. 21. 21:22
 6/11 anonim ***** válasza:
9%
Én úgy tudom hogy 2 éves korára kell elhagyni. Nálunk reggel, meg este volt cumisüveg. A reggelit kiváltatottam több kajcsival,pl: gyümit ,zsömit,rántotta is kedvenc,jughurt,tehéntej,sok víz, Reggel mindig rögtön azzal kínálom. Nem lassan szoktattam le ,hanem nem adtam neki cumisüveget. Az esti cumisüveges tejcsi viszont még megmaradt!🍼Azt talán langyos kakakóval,esetleg tea,na meg kajcsi. Most 22 hónapos.
2017. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Hát 3évesen már gáz a cumisüveg. Szerintem amig tápszert kap,addig oké. Bár nekem a nagy már 8 hónaposan elhagyta. Utána szívószállal ivott folyadékot,tápszert tejpépbe tettem és kanállal ette. Utána kubus üvege volt már.
2017. febr. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Miért gáz? Fejtsd ki kérlek.

Mi 10 hónaposan a csőrös itatóra álltunk át, mert a kicsi lerágta a cumisüveg tetejét. Az egyik végével a pelenkaban találkoztam újra.

Négyszer iszik belőle, reggel keléskor, délutáni alváskor, este, meg éjjelre bekészítek neki.

Viszont a kishúgom (most 16) öt éves koráig minden reggel cumizta a kakaót. Aztán egy reggel lecsavarta és megitta cumi nélkül.

2017. febr. 22. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%
A legkisebbem 4.5 éves,és még mindig cumisüvegből issza a tejet reggel és este.Én mellé fekszem,Ő átölel.Ez nálunk szertartás.2 éves koráig szopizott,akkor egy betegség miatt el kellett választanom Őt.A középső gyerekem 5.5 éves koráig kakaózott üvegből.Egy reggel azt mondta mostantól bögréből szeretné inni.Ennyi.Azt azért hozzáteszem,hogy tejivás után mindig fogmosás volt/van.Reggel,és este is!
2017. febr. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
51%
Ahogy az utolsó írja. Nem baj ha reggel-este használ cumisüveget, az mondjuk baj lenne ha egy nagyobb gyerek egész nap csak cumisüvegből lenne hajlandó inni, de napi 1-2-szer nem gáz szerintem. Utána persze jobb fogat mosni hogy ne roncsolja a fogakat.
2017. febr. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!