Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyósom beszólásai tényleg...

Anyósom beszólásai tényleg rosszindulatúak? (hosszú lesz)

Figyelt kérdés

Én a nő vagyok. Anyósom nem kedvel, ezt már rég észrevettem, de mikor a fia is jelen van, nagyon kedvesen viselkedik. Próbáltam önmagam lenni, kedves lenni, egyik se jött be, szóval már csak illedelmes vagyok.

Jön a baba, és a "másik unoka" kifejezés nagyon sértette a fülemet. Sejthető volt, hogy nem lesz úgy szeretve ugye miattam, mint a többi unokájuk. De ez a másik unoka.. Nem lehet simán babának, vagy valami másnak hívni? Van a többi, meg ez a másik?

A másik dolog, hogy sosem jön, nyilvánvaló, hogy nem kíváncsi rám, más oka ennek nem nagyon lehet, de azt már kifejtette, hogy ha meglesz a baba, akkor jön.

A baba az én gyerekem, én is itt lakom, de ezt mintha nem is látná.

Voltak még rosszindulatú megnyilvánulások, de én eddig együtt tudtam vele élni, amíg rólam volt szó.

Ti hogy kezelitek, ha a nagyszülők kivételt teszek az unokák között a ti gyereketek hátrányára?



2017. márc. 3. 17:48
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat! Most sokkal nyugodtabb vagyok.

Nem, egyébként, a fiát sem látogatja ''nem érünk rá" féle kifogásokkal igazából szinte soha.

Ezért is fura..na, de akkor itt nincs baj.

2017. márc. 3. 19:44
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, nálunk nincs ilyen, viszont a másik unoka kifejezés elhangzott. Egyformán szetetik mindegyiket. Azért volt "másik", mert a többi már megvolt, nem tudott rá mit mondani...magzat???:)
2017. márc. 3. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
90%
Nem ismerem a hátteret, nekem szerencsére jó anyósom van. Ő egy lapnak nyilatkozta (nlcafé) egy szakkörről szóló cikk kapcsán, hogy "jön a másik unoka", de nem vettem sértésnek. Lehet, van akinek csak más a stílusa, esetleg nyersebb, az még nem rosszindulat. Hidd el, ha látod, hogy szeretni fogja a babátokat, a többi dolog eltörpül.
2017. márc. 3. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
84%
Az én kapcsolatom se rózsás az anyósommal viszont ő míg terhes voltam mindig csak annyit mondott hogy "az a gyerek"... Nagyon rosszul esett. Amint megszületett a lányom azóta imádja. Mai napig tesz rám megjegyzéseket mert mikor rossz napja van azt rajtam vezeti le. Ne vedd magadra. Felesleges stresszelni rajta. A picikét imádni fogja a ti kapcsolatotok nem fogja befolyásolni.
2017. márc. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
70%

Ebben a kifejezesben en sem latok semmi rosszindulatot.

Ha nem szimpatizaltok,akkor ne vard el, hogy teged latogasson, csak azert mert terhes vagy.

Egyertelmuen kifejezte, hogy a baba erdekli, majd fogja laogatni megszuletese utan.

Akkor meg sok bajid lesz a "brszolasaival" , ha most ennyit sem toleralsz.

2017. márc. 4. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem ez nem sértő, ha megszületik, akkor majd biztosan a nevén fogja szólítani. Nem hinném, hogy kevésbé fogja szeretni, hiszen a fiának a gyermeke, ráadásul mondta is, hogy ha meglessz, akkor majd szeretne menni hozzátok. Nem kell előre rémeket látni, meg bebeszélni magadnak, hogy kivételezni fog.
2017. márc. 4. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Nem várom el, hogy meglátogasson, de tetszik, nem tetszik, én is ott lakom, és nem nekem kell alkalmazkodnom. Egyébként én meg szoktam látogatni kimondottan őt, megkérdezni, hogy van, vinni neki kis valamit, és régebben még ő is sokat beszélt közös programokról, amiket azóta elfelejtett a jelek szerint.

Azért nincs rálátásotok mindenre, és leírni hosszú lenne.

Köszönöm a válaszokat, lezártnak tekintem a kérdést.

2017. márc. 6. 15:16
 18/18 anonim ***** válasza:

Addig örülj, míg nem jön. 😁

Viccet félretéve. Enyém se jött korábban, most, hogy megszületett az unokája, minden nap jön. Kicsit sok is belőle. De szereti az unokáját és viszont, úgyhogy hagyom, nem szólok miatta.

Abban, hogy másik unoka pedig semmi sértő ninca. De ha nem akarod, hogy így hívja, akkor szólj neki, hogy zavar. Vagy mondd el, hogy pl. Pistikének fogják hívni, és azután már ő is a nevén fogja emlegetni.

2017. márc. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!